Názory a hodnocení

Vendy L. 20. 11. 2015
 

Mám úžasnou zkušenost o kterou se tady ráda podělím, týká se astma a hyperaktivity naší tehdy 4 leté dcery.

Byla od malička fakt divoká, strašně špatně usínala-hodinu i víc trvalo než zabrala, pořád lozila po postýlce a ne a ne zabrat...kňourala už jak byla přetažená, ale usnout jí nešlo...takhle to měla fakt od malička. Já už byla z toho uspávání úplně hotová, tak jsem ji brzy přestala dávat spát po obědě, aby aspoň líp usnula večer, ale ani to nebylo nic platné - jen byla velkou část odpoledne unavená, ubrečená a večer zase usínala víc než hodinu, nebylo možné jí pomoci se zklidnit. I přes den byla roztěkaná, neustále spocená, prostě divoška, do toho jí tou dobou bylo diagnostikované průduškové astma.

To už jsem se rozhodla nějak to začít celostně/alternativně řešit, nechtěla jsem se smířit s tím, že bude inhalovat Ventolin, protože jsem si všimla, že už po půl roce jsem byla nucena zvyšovat dávky a dávat jí dýchnout častěji. Děsilo mě, jak je to návykové a nechtěla jsem to takhle nechat. Zvolila jsem tedy tradiční čínskou medicínu (TČM). Po vstupním vyšetření mi bylo řečeno, že dceřino astma souvisí s její divokostí a horkokrevností, že dle TČM se to točí pořád kolem toho stejného - nadbytek Jangu a horkosti. Tehdy začínalo léto, takže ji zrovna akutně astma moc neobtěžovalo, tak jsme začali postupně tuto horkost srážet pomocí ušní akupunktury-aplikací semínek vakárie. Chodila jsem tam s ní každý týden a vždy se střídaly uši, po aplikaci semínek měla vždy ouško úplně horké, což byla známka toho, že to pracuje.

Po nedlouhé době se dcera neskutečně zklidnila, najednou se doba uspávání zkracovala až byla schopná lehnout, v klidu ležet a do 10 minut spát na tvrdo...další, co následovalo bylo, že si najednou začala kreslit a vymalovávat omalovánky-aktivity pro ni před tím nesnesitelné,musela být pořád v pohybu. Během léta se to dítě naprosto změnilo - jen tím, že se "vypustila" nadměrná patologická horkost, která ji před tím nenechávala v klidu...V září jsme najely na bylinnou léčbu už cílenou na astma a ta zafungovala skvěle, její tělíčko už bylo tou předchozí ušní akupunkturou připravené a léčba se hned chytla, začalo kritické období kdy astma nejvíce obtěžuje a my po ventolinu ANI NESÁHLI!! Nebylo totiž proč, dcera krásně dýchala, celé dny a celé noci...

Přišlo mi to jako zázrak a dnes si říkám, že kéž by o tomto vědělo více rodičů a nemuseli by svým dětem podkopávat jejich zdraví už od dětství užíváním (návykové) chemie.... nám TČM vyřešila dvě mouchy jednou ranou-astma a zároveň i hyperaktivitu, se kterou by mě před tím v životě nenapadlo, že se dá takhle něco dělat! Dnes máme šikovnou školačku, která sportuje bez omezení, vše krásně udýchá, večer pěkně usíná a v noci klidně spí-zázrak :-)


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím