https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Tomáš Musil Tomáš Musil
hodnocení článku:
90 %


Máte menstruační obtíže a nechcete už dále brát hormony?

15. 5. 2017

Poruchy hormonálního cyklu se týkají velkého množství žen. Může za to dnešní doba plná trvalého stresu, která ani neumožňuje zůstat zdravý.

"Některé ženy se naučili žít s tím, že bolestivá menstruace je prostě "normální"."

Lékaři-gynekologové, neznalí alternativních metod, Vám mohou dnes nabídnout v podstatě dvě možnosti. Hormonální léčbu, se všemi jejím nežádoucími účinky, a některou z operací.

Např. při nedostatečném menstruačním krvácení Vám gynekolog doporučí hormonální kontraceptiva, která cyklus zpravidelní a menstruaci podpoří, ale za cenu ztráty krve, kterou se tělo rozhodlo z nějakého důvodu šetřit.

"Tělo ví, co dělá. Je Váš nejmilejší přítel. Komunikuje s Vámi a říká Vám, jaké má potřeby. Naučme se mu naslouchat!"

Jako lékař, který se zodpovědně připravoval na státnici z tohoto oboru a prošel několik klinických pracovišť, dopěl jsem k názoru, že dnes se této problematice, a zejména jejím skutečným příčinám, v moderní lékařské vědě stále NErozumí!

Lékaři to zpravidla nepřiznají, zejména ti, kteří mají svou hrdost a nezdravě silné ego - docenti a profesoři.

Bohužel tito lidé, kteří by měli být průkopníky nových metod, jsou obvykle tvrdošíjně konzervativní a zastávají stereotypní myšlenky.

Dalším příkladem narušeného cyklu bývá nadměrné menstruační krvácení. Po obligátní hormonální léčbě, může přijít na řadu tzv. "diagnostická kyretáž" dutiny děložní, kde se pátrá po přítomnosti nádorových buněk - tzv. sekundární prevence či Vám "pro jistotu", máte-li již děti, odeberou preventivně rodidla, aby bylo "po starostech".

Je na čase, aby ženy sami začaly se více zajímat o své zdraví. V případě obtíží, po návštěvě gynekologa, která je alespoň formálně nutná, vyzkoušeli také alternativní metody, které by vyladily jejich cyklus trvale a bez nežádoucích účinků či rizik spojených s operací.

Přikladem takového vyladění organismu směrem ke zdravému stavu doporučuji duševně-tělesná relaxační cvičení (např. joga, taj-čchi), úpravu jídelníčku, denního režimu, dále bylinnou terapii a akupunkturu (suverenní metody v léčbě zmíněných obtíží).

Ajurveda a Tradiční činská medicína jsou metody léčby oficiálně uznávané Světovou zdravotnickou organizací WHO. Kéž by se tyto znalosti plně integrovali do naší současné medicíny!

 

 


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Martin Kilian 11. 6. 2017
 

Dobry den. Jake byliny by jste doporucil pri bolestive menstruaci ? Dekuji.

Antonin 15. 5. 2017
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20