O nás

 

Ing. Pavla Hlavinková

Do roku 2008 jsem vedla "normální" život jako většina lidí v západním světě. Vystudovala jsem SŠ i VŠ ekonomického směru a zajímal mě především výkon spolu s konzumním a povrchním stylem života. Od roku 2008 mě okolnosti začaly postupně vtahovat do světa alternativní a celostní medicíny. Začala jsem zjišťovat, že není vše takové jak se nám automaticky předkládá a že péče o celkové fyzické a duševní zdraví sahá do daleko větší hloubky i šířky než nám vůbec klasická medicína může nabídnout. Čím více jsem do tohoto nově objeveného světa pronikala, tím více mě fascinoval. Pochopila jsem díky tomu mnoho souvislostí, což se odrazilo na kvalitě mého života i života mojí rodiny. 

Během mateřské dovolené, na které jsem byla 6 let se 2 dětmi, jsem začala postupně navštěvovat různé přednášky, semináře a terapie, ale moje nadšení vědět stále více a touha vidět více souvislostí za oponou bylo stále silnější, takže jsem se rozhodla začít něco i soustavně studovat více do hloubky. Nejdříve to byla kineziologie One brain a následně jsem zvolila studium tradiční čínské medicíny.

Dnes je ze mě velký příznivec alternativní medicíny a vzdělávám se postupně i v dalších jejích oblastech. Tvrdím, že alternativní medicína má svoje místo vedle klasické medicíny, obě jsou přínosné a potřebné a mohou se skvěle doplňovat. Tam kde klasická medicína naráží na svoje limity-tam se otevírá prostor pro působení metod alternativní medicíny a naopak to platí stejně, obě mají svoje limity. Byla bych ráda, kdyby tento web přispěl k tomu, aby alternativní medicína byla uznávaná a v péči o lidské zdraví šla ruku v ruce s klasickou medicínou.

 

Ing. Antonín Hlavinka

Asi jako většina z nás jsem byl kompletní materialista a bezduchý pokrytec, který se řídil zaručenými radami na šťastný a zdravý život ze sdělovacích prostředků, reklam a jiných bezduchých zdrojů. Jediným cílem bylo dostudovat VŠ a najít si dobrou práci, abych mohl machrovat před známými a spolužáky jak se to dobře mám, co si mohu všechno ve svém věku dovolit. Myslím, že to známe asi všichni, Egu jsem poručit neuměl.

Jak šel čas, vystudoval jsem, našel jsem si lukrativní práci, oženil jsem se a narodili se nám děti. Před tím jsme však stihli celkem dost cestovat a patřičně si užívat tvrdě vydělaných peněz, ještěže v té době nebyl Facebook... Naštěstí se nám narozením dětí začaly celkem měnit hodnoty a díky všem komplikacím spojeným s narozením dětí a celkem velkými následnými obtížemi jsme začali přemýšlet trochu jinak.

V té době někdy okolo roku 2009 jsme se začali "probouzet", hodně jsme četli zajímavé knihy, poznávali jsme zajímavé alternativní terapeutické metody, na kterých jsme viděli jak moc dokáží pomáhat z relativně bezvýchodných situací. Tímto započala opravdu velká "jízda", která neustále nabírá a žene nás to dál a hlouběji do poznání sebe sama, světa a vesmíru...

Od té doby jsem se jako velký pragmatik, materialista a ajťák nesčetněkrát přesvědčil, že spousty metod alternativní a celostní medicíny, někdy až spirituální a mystické obory, prostě fungují a do dnes mě nestačí překvapovat. Prošli jsme si technikami šamanskými, psychoterapeutickými, holistickými i zcela pragmatickými, kde každá z nich má nezastupitelné místo a roli na tomto světě a vždy s velkým vzrušením a nadšením se vrhám do jejich poznání!

Na své cestě jsem narazil na spoustu učitelů a průvodců a dnes již nehodnotím, zda a jací to byli lidé, ať dobří, hodní, sluníčkoví a féroví, či to byli pouze jejich masky, ale beztak jsem se nejvíce v životě a pro život naučil, když jsem čelil těm zdánlivě temnějším průvodcům, kteří mi ukázali kam bych určitě nechtěl padnout...

Aktuálně se věnuji asi nejobšírnějšímu dochovanému učení a tím je Taoismus, staré učení čínských mistrů Ham Yu a ještě podrobněji se věnuji jednomu z výhonků tohoto učení a tím je tradiční čínská medicína, konkrétněji v aplikaci jako diferenciální celková diagnostika vzhledem k člověku, prostoru a času, ve kterém se každý jeden z nás nacházíme a co nás v tomto prostoru a čase nejvíce ovlivňuje. Samozřejmě je mým cílem a taky snem, jakýmsi svatým grálem, pochopit fungování světa, vesmíru a podobné otázky :-) 

Je úžasné postupně pozorovat, začínat vnímat a chápat co, jak a proč se mi v životě děje a zároveň mít aspoň ten pocit, že má člověk v rukou nějké nástroje, pomocí nichž může být strůjcem svého zdraví, štěstí a osudu. 

 

Cíl portálu

Vzali jsme si za cíl strukturovat nepřeberné množství odvětví alternativní medicíny a různých terapeutických až ezoterických metod. Tento portál, společně s Vámi, má kritickým pohledem vnést světlo do této chaotické a jen těžko prostupné změti až zázračných preparátů, přístrojů a metod. Klademe si za cíl rozumně provádět hledající ve světě zdraví a osobního růstu, kteří by měli stát pevně nohama na zemi a nenechat ze sebe mámit horentní sumy za předražené a mnohdy nefungující preparáty, či metody.

Jedním z hlavních cílů a myšlenkou portálu je docílit stavu, kdy alternativní medicína bude respektovanou oblastí celé společnosti a synergicky působit spolu s klasickou medicínou na celkově lepší životní klima na naší planetě. Tyto dva zatím odlišné světy mají společný cíl a k jeho dosažení je nutné mít tyto dva světy propojené, tak jako je to v běžném životě, v přírodě - muž a žena. Jeden bez druhého nemůže přežít.

více o praktickém použití tohoto portálu naleznete ZDE

Posviťme si na pseudo-učitele, samozvané léčitele a mnohdy šarlatány, kteří pod rouškou beránka svádí hledající do jámy lvové a zastiňují tak světlo pravé přírodní a celostní medicíny. Nenechávejme pokřivovat mnoha tisíciletou tradici pravého spojení člověka s přírodou! Respektujme naprosto nepostradatelnou úlohu moderní vědecké medicíny a podpořme alternativní medicínu, aby plnila svoji úlohu tam, kde je silná a zároveň bezpečná!

Objektivně hodnoťte a zveřejňujte poctivé průvodce, kteří staví na opravdových morálních hodnotách a jsou v souladu s přírodními a vesmírnými zákony, ale ke škodě nás všech nebývají právě tito "mistři" většinou tolik vidět ani slyšet.

Vy nám na této společné cestě můžete významně pomoci, vyzýváme Vás proto všechny k vzájemné spolupráci na tomto projektu, který můžete svými zkušenostmi obohatit a dát tak signál pro ostatní hledající na své cestě za harmonií a osobním růstem.

S ÚCTOU TÝM ZNAMYTERAPEUT.CZ

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím