TČM - fytoterapie

Tradiční čínská medicína - TČM

100%

Jedna z celosvětově nejrozšířenějších metod, jejíž počátky sahají do hluboké minulosti. Jedná se o komplexní přístup k člověku, zahrnuje prevenci, diagnostiku i léčbu. Diagnostika má složky dotazování na problémy a fyzické, případně psychické symptomy, vyšetření z jazyka a pulsová diagnostika. V bylinné léčbě jsou v TČM využívány bylinné směsy v tabletách, čajích, nebo hotové odvary. Bylinné směsy jsou velmi silné a účinné, v Číně jsou používané stejně jako u nás léky z lékárny a proto je nutné se o jejich užívání poradit s praktikem TČM na základě diagnostiky.


Související diagnózy

Seznam terapeutů
praktikujících tuto metodu

Tradiční čínská medicína - TČM

Názory a hodnocení

Antonín Hlavinka 23. 11. 2015
 

Dobrý den, chtěl bych popsat svůj příběh až se zázračným uzdravením. Někdy v létě 2011 jsem si šel zaběhat a docela mi něco křuplo v levém kolenu, nevěnoval jsem tomu moc pozornost a odbelhal se domů, že to bude brzy ok a že jde jen o nějaké krátkodobé namožení.

Bohužel se situace nelepšila, ba naopak se horšila, už i jízda na kole začala být velký problém a do schodů a ze schodů to šlo opravdu těžko. Musel jsem přerušit i výcvik bojových umění, které jsem díky kolenu nezvládal.

Asi po roce trápení a různého látání a mastiček jsem se vydal k ortopedovi, zdali nepůjde o něco horšího. Poslal mě na rentgen, a po obdržení zprávy z RTG se podíval a říkal: "milej pane, to máte degenerativní onemocnění, nějaká vrozená vada, navíc artroza druhého stupně a bohužel se s tím nedá moc dělat!". Na dotaz, zda je to ve 30ti normální mi bylo řečeno, že to sem chodí s tímto i mladší, píchnul mi nějakou injekci, po které se to asi na den mírně zklidnilo, vyfasoval jsem v lékárně léky za 600,- na měsíc a uvidíme.

Tak s tímto jsem se nehodlal smířit a zkusil jsem si najít terapeuta TČM, o které jsme se začínali postupně něco dozvídat. Ještě je potřeba zmínit, že k tomuto jsem již dlouhou dobu trpěl na "pálení žáhy" a v poslední době to bylo až tak, že jsem téměř po každém jídle ládoval pastilky Renie, abych mohl vůbec fungovat, v noci jsem spal v polosedě...

Paní terapeutka TČM udělala standardní vyšetření, popsal jsem problémy a řekla co si o tom myslí. Jednak mi upravila stravování a druhak mi doporučila asi to nejsilnější co může TČM nabídnout a to jsou bylinné odvary. Cenově to vycházelo podobně jako léčba bylinnými směsy WANy, jenže odvary jsou prý mnohem účinnější a dají se zacílit mnohem přesněji.

Celkem jsem se divil, že mi odvary namíchala tak, že to působilo jak na koleno, tak na nebohý žaludek a pálení žáhy, nicméně jsem do toho šel, cena na měsíc vycházela asi na 3000,-, což mě nemile překvapilo, ale já neměl prakticky na výběr a neměl jsem co ztratit. Buďto to zkusím a nebo budu doživotně brát neznámé léky plné nežádoucích účinků za cca 650,-/měsíc a nebo tohle.

Odvary jsem bral asi 3 měsíce v kuse a to hodně poctivě, po odebrání první várky jsem byl objednán na kontrolu, kde paní nepatrně poupravila recepturu vzhledem k aktuálnímu stavu. No a postupně jsem si všímal výrazného zlepšení na všech frontách a po necelých 4 měsících jsem léčbu s radostí ukončil, protože koleno přestalo bolet a to po více jak roce trápení! A pálení žáhy naprosto pryč! Na mou duši jsem byl nadšen, mohl jsem sportovat, jíst opět celkem normálně, ale už se více hlídám a "nežeru" tak nezřízeně jako dřív, tak jsem celkem dost zhubnul, co jsem nabral, když jsem marodil s kolenem a cítím se perfektně.

Nyní je to již 3 roky od úplného vyléčení a celkem v pohodě uběhnu půlmaraton a pálení žáhy znám pouze po nějaké párty, kde občas piju a jím celkem nestřídmě :). Oboru TČM jsem se po této a jiných zkušenostech začal celkem intenzívně věnovat.


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím