https://www.traditionrolex.com/20
https://www.traditionrolex.com/20
Připravili jsme pro vás seriál o nemocech, tentokrát na téma gynekologické záněty. Po krátkém popisu nemoci předložíme možnosti léčby klasickou medicínou, možnosti léčby alternativní medicínou, pohled na hlubší - duševní příčiny nemoci a také doporučení, co může pro prevenci nebo vylepšení stavu udělat samotný pacient ve svojí režii.
Častými gynekologickými záněty trpí téměř 40 % žen, avšak není zánět jako zánět. Dle původce vzniku lze gynekologické záněty rozdělit do několika skupin.
Gynekologické záněty mykotického původu
- Plísňové a kvasinkové infekce nejvíce postihují ženy užívající hormonální antikoncepci. Záněty se projevují pálením při močení a bílým výtokem.
Gynekologické záněty bakteriálního původu
- Jedná se o bakteriální infekce, kvůli kterým dochází ke změně pH v pochvě. Záněty bakteriálního původu nejsou přenosné. Rizikem pro vznik bakteriální infekce je kouření.
Gynekologické záněty virového původu
- Jedná se o virovou infekci, která způsobuje malé špičaté puchýřky na stydkých pyscích. Ty mohou velmi nepříjemně svědit a pálit. Při prasknutí z puchýřků vytéká bezbarvá infekční tekutina.
Gynekologické záněty, které způsobují paraziti
- Za těmito záněty hledejte parazity v podobě vší, červů, roztočů a jiných cizopasníků, kteří nejsou přenosné pouze pohlavním stykem.
Každý typ gynekologického zánětu má svá specifika. Za nejčastější příznaky však lze obecně považovat:
- svědění,
- výtok,
- pálení při močení,
- bílé povlaky,
- bolesti při pohlavním styku
- nepravidelná nebo bolestivá menstruace,
- bolesti v podbřišku či v kříži,
- oslabená imunita.
Příčiny častých gynekologických zánětů mohou být špatná životospráva, přemíra sladkostí a kyselinotvorné stravy, hormonální antikoncepce, hormonální nerovnováha, užívání hygienických vložek s obsahem umělých materiálů,
parfémů a bělidel,
nitroděložní tělísko, horké koupele, návštěvy bazénů/termálů, těsné oblečení nebo oslabená imunita. V neposlední řadě je příčinou gynekologických zánětů časté střídání sexuálních partnerů a nedostatečná hygiena.
Pro získání potřebné diagnózy je vhodná lékařská prohlídka, kterou provede gynekolog spolu s vaginálním vyšetřením. Za pomoci stěru poševního sekretu je provedeno mikroskopické vyšetření,
aminová zkouška a stanoví se pH poševního sekretu.
Na základě gynekologického vyšetření jsou nasazeny potřebné léky. Většinou se jedná o nejrůznější typy antibiotik, antimykotik, čípků a dalších zaváděcích tablet. Na trhu je k dostání i řada volně prodejných antimykotických preparátů, které obsahují kyselinu mléčnou - ta je důležitá pro okyselení poševního sekretu a vytvoření podmínek, které nejsou vhodné k množení nežádoucích organismů.
Nutno ovšem podotknout, že tato klasická léčba řeší pouze výhonek problému a ne jeho hlubokou příčinu, často se záněty vracejí a léčba se musí opakovat i několikrát do roka, časem na antibiotika, antimykotika i čípky tělo ženy reaguje čím dál méně a začne být čím dál těžší se zánětů zbavit.
Dle literárních zdrojů, které zkoumají duševní (psychické) příčiny nemocí, jsou gynekologické záněty zhmotněním konfliktů nejčastěji mezi partnery a to hlavně když žena odmítá komunikovat s partnerem o svých pocitech. Často také dochází k tomu, že žena netouží po sexuálním styku s mužem, třeba je na něj zrovna naštvaná, nebo mezi nimi chybí souznění, ale podvolí se k němu "aby byl klid", nebo ze strachu, aby muž nešel za jinou. Kvasinkové záněty dle duševní příčiny ukazují na nespokojenost v partnerství, buď ve stávajícím, nebo nespokojenost se sebou v partnerství.
Problémy v oblasti podbřišku také ukazují na nepřijetí některého aspektu ženství, např.aspekt matky, nebo milenky.
Gynekologické záněty mají spoustu hlubokých a rozmanitých příčin, vždy (ostatně stejně jako jiné obtíže), začínají v "hlavě", v osobním nastavení, ve vztahu sama k sobě a ke svému ženství, což následně zrcadlí i partnerské vztahy (nebo také frustrující absence partnerství).
Je proto na místě z dlouhodobého a preventivního hlediska pracovat na své sebe hodnotě, uvědomění si sebe sama, nalezení sebe sama a hledat cesty, jak žít v souladu sama se sebou. Pokud žena nalezne svoji jedinečnost a začne žít v souladu s tím, kdo vlastně je, bude tento způsob bytí zdrojem její veliké síly a to se bude zrcadlit i do jejích vztahů s muži. Už jí nebudou muset ubližovat a zneužívat, aby ji tímto chováním probudili k akci práce na sobě a tudíž nebudou reprodukční orgány ženy v disharmonii a nebude vhodné prostředí pro vznik zánětů. Cesta k takovému nalezení sama sebe je často složitá, trvá dlouho, někdy je i bolestivá, protože je potřeba odložit staré nefunkční vzorce chování, ale rozhodně stojí za to.
Na této cestě ke svému zdravému ženství je vhodné mít vždy nějakého průvodce-terapeuta, protože dokáže často ukázat jiný úhel pohledu a obohatit postoje vnímání. Velmi nápomocná při takové práci může být metoda RUŠ, metoda EFT.
Patologie a nedorozumění ve vztazích odkrývají rodinné konstelace, práci s tělem a myslí propojují bodyterapie z nichž velký úspěch poslední dobou sklízí sexuologická práce s tělem - Sexuological bodywork. K jádru starých emocionálních zranění je možné se dostat pomocí metod Kineziologie-One brain, nebo Cesta (dle Brandon Bays).
Samozřejmě ruku v ruce s prací na své duši, mysli a psychice jde i terapie zaměřená na tělo. Tělu můžeme ulevit od zánětů bylinnou léčbou, například s produkty Diochi, Energy, Gemmoterapie, homeopatie, Bachovy květové esence nebo tradiční čínské medicíny.
Ukazuje se, že bylinná léčba je při boji s opakujícími se záněty daleko úspěšnější než léčba klasickými farmaky, působí sice jemněji, efekt nástupu je někdy pomalejší než u antibiotik, ale tělo se tak léčí do hloubky a k příčině
a tím se zabraňuje opětovnému výskytu zánětu.
Prevencí je udržovat svoje tělo v rovnováze a harmonii ve všech oblastech života, protože ženský podbřišek je citlivá kontrolka, která skrze svoje problémy signalizuje, že něco v životě ženy není v pořádku.
Pro zdraví ne jen ženského podbřišku je vhodné předcházet příčinám, což znamená vhodně se stravovat, vyvarovat se sladkostem a fast foodům, nosit kvalitní bavlněné spodní prádlo, dbát na hygienu intimních partií - nezůstávat dlouho v mokrém nebo zpoceném prádle.
Součástí prevence gynekologických zánětů je také pravidelná intimní hygiena. Mezi ženami roste obliba intenzivní očistné kúry pomocí vaginálních tělísek Scarlett, které ač svým složením vycházejí z Čínských tradic, dostaly Pečeť a garance České gynekologické a porodnické společnosti.
Akutně si lze od zánětu pomoci i sama, existuje spousta přírodních produktů, které mají antibiotický, protizánětlivý nebo protivirový efekt. Z volně dostupných a širokospektrálních je například Grepofit, což je účinné přírodní antibiotikum s širokým záběrem od gynekologických zánětů, přes zánět močového měchýře po záněty horních a dolních cest dýchacích. Jedná se o výtažek z grepových semínek a ty, jak je známo, ničí i plísně, kvasinky a všemožné nežádoucí jednobuněčné parazity.
Když je problém virového původu, je vhodné ke Grepofitu přidat i Drags Imun, který dokáže i snížit zvýšenou teplotu, odstraňuje totiž spolu se zánětem i patologickou horkost v organismu.
Harmonizovat ženské reprodukční orgány a tím předcházet vzniku zánětů umí jednička v ženských preparátech oblíbený Gynex.
Skvělým výsledkům se těší i procedura našich prababiček - sedací koupele z kontryhelu. Více o využití kontryhelu zde.
Také tradiční čínská medicína má spoustu bylinných směsí, které umí řešit gynekologické záněty s rychlým nástupem úlevy a současně působí k jádru problému, ale nedoporučujeme tyto bylinné směsi kupovat bez předchozí konzultace s praktikem tradiční čínské medicíny, protože za vznikem zánětů může stát jiná dysbalance, kterou běžný laik neumí posoudit.
....předchozí díl seriálu o nemocech na téma: Zácpa
Následující díl seriálu o nemocech na téma: Cévní mozková příhoda
Zaujal vás článek?
https://www.traditionrolex.com/20