Pavla Hlavinková

Ing. Pavla Hlavinková

100 %
Dolní náměstí 16 Olomouc 779 00
hlavinkova.pavla@seznam.cz
777894240
http://www.tcmolomouc.cz

O terapeutovi

Za posledních 12 let jsem přišla do bližšího či povrchnějšího kontaktu se spoustou metod alternativní medicíny a každá z nich mě něco naučila a odkryla další dílek puzzle z celkového obrazu fungování života a jeho souvislostí.

Hlouběji jsem se nejdříve rozhodla proniknout do tajů metody Kineziologie-One Brain, následně jsem si zamilovala tradiční čínskou medicínu a do dnes jsem za toto rozhodnutí ráda, protože se neustále přesvědčuji o tom, že tento cca 5000 let starý systém opravdu skvěle funguje a pomáhá lidem navracet zdraví i tam, kde klasická medicína narazila na svoje limity a neví si s pacientem rady, protože podle jejich pohledu je přece zdravý, ač má ale problémy....

Na diagnostice dle TČM mě baví, jak logicky a analyticky se lze dopátrat až k jádru daného zdravotního problému. Někdy rozklíčování pravé příčiny připomíná hotovou detektivku a vnímám jako velmi moudré, když se někdo rozhodne podívat se svým obtížím více za oponu, pochopit souvislosti vzniku zdravotních problémů a tímpádem začít léčit skutečnou příčinu obtíží - ne jen ten problém, co je na povrchu.

TČM pracuje mimo jiné i s emocemi, protože každý z pěti hlavních orgánů je oslabován, nebo posilován nějakou emocí. Vzdělávám se i nadále v oblastech psychosomatiky a hlavně vztahů, protože vztahy jsou těmi nejsilnějšími hybateli našich životů a vznikají tam ty nejsilnější emoce.

Pronikla jsem také do tajů čínské kosmologie (učení Ham Yu), čemuž jsem se dříve jako skeptik velmi bránila, ale zkusila jsem tomu dát šanci a zkoumala tyto souvislosti. Výsledky byly pro mě fascinující, protože se díky tomuto způsobu diagnostiky dokážu podívat ne jen na charakteristiky daného člověka (což pro něj bývá velmi léčivé, protože se díky tomu lépe pozná a sám sebe víc pochopí), ale hlavně na jeho vrozené tělesné dispozice a tím se ještě více dostávám k jádru jeho problémů.

Postupem času mě navíc začala lákat ženská témata, chtěla jsem intenzivněji pracovat se ženami, které se chystají otěhotnět, dále s těhotnými ženami, s rodícími přímo během porodu a následně se ženami v šestinedělí. Dává mi smysl pomáhat právě v této klíčové etapě života ženy a jejího děťátka. Protože jak proběhne těhotenství, porod a šestinedělí – má obrovský dopad na budoucí život matky i dítěte.

Proto jsem se přihlásila i na školu pro duly, abych se mohla stát průvodkyní žen v tomto magickém, krásném, ale náročném období a uplatňovat v této oblasti znalosti získané studiem tradiční čínské medicíny a bylinné léčby.

www.tcmolomouc.cz
www.dulaolomouc.cz

Certifikáty


Soubor typu pdfAkademie TČM Brno(776,5 kB)zobrazit

Mé články

Zobrazit všechny články

Názory a hodnocení

Petr 26. 4. 2018
 

Abych mohl popsat svou zkušenost s paní Hlavinkovou a jejím manželem, musím začít od začátku:-) Před sedmi lety jsme s kolegou zakládali firmu po předešlém propuštění z práce a současně se mi narodila dcera, takže z někoho, kdo životem tak nějak proplouval se najednou stal člověk, který byl zodpovědný za rodinu a rozjezd podnikání. Vzhledem k tomu, jak jsou všechny začátky těžké a bylo všeho tak nějak moc jsem časem s chronickým vyčerpáním a poruchou koncentrace skončil na antidepresivech. Společně s nějakými změnami v životě jsem se vrátil do domnělého "normálního" života. Pravidelně docházel k psycholožce, které byh mimo jiné taky moc rád poděkoval za přkonání toho nejhoršího. Nicméně čas běžel a já se nechtěl smířit se závěrem, že je budu brát celý život, což jsem slýchával. Potom se stalo, že jsme jeli na dovolenou a já si zapomněl antidepresiva. Řekl jsem si, že to nebudu řešit, že na tom jsem už "dobře" a že to bude ideální příležitost vyzkoušet vysadit, kdž si budu 14 dní užívat jen pohodu a sluníčka. Nicméně opak byl pravdou, vysadit je tak najednou byla obrovská chyba a výsledek byl, že jsem začal trpět ještě většími depresemi a obrovskými stavy úzkosti z okolí, takžej jsem byl buť zavřený doma, nebo v kanceláři. Bral jsem dvoje, ještě silnější antidepresiva, přestalo mi fungovat tělo, takže jsem za necelé dva měsíce přibral 10kg. V tomto období jsem přijel na jednání za panem Hlavinkou a když mi nechtěly najet notebook, tak jsem prohodil, že ten NB funguje jak moje zdraví. Na to pan Hlavinka reagoval správně formulovanými a naprosto přirozenými otázkami, ža jsme se dopracovali k tomu, co by mi mohlo pomoci. Bylinky jsem si nakoupil a začaly se dít zázraky. Já se začínal cítit lépe, váha šla dolů a celkově se začínalo blýskat na lepší časy. Pro další léčbu mi pan Hlavinka doporučil svou ženu, se kterou jsem se spojil a dohodl si první konzultaci. Opět se jednalo o velice milé setkání a já věděl, že i když to mám 1,5 hodiny jízdy a mohl bych to řešit v okolí domova, tak nikdy neudělám a budu dojíždět. Kombinace tradiční čínské medicíny, znalostí a přístupu paní Hlavinkové se další setkání v žádném případě nedaly nazvat konzultace, ale spíše přátelské povídání. Cílem bylo přestat užívat antidepresiva. Díky tomu všemu se mi podařilo pochopit spoustu věcí a věřím tomu, že být lepším člověkěm. V současné chvíli jsem cca 10 měsíců bez antidepresiv a vím, že se k ním nikdy nevrátím. Byl to dlouhý proces a chvílemi náročný, ale oproti celoživotnímu užívání antidepresiv zanedbatelný a to všechno, co mi přinesl navíc, je k nezaplacení. Proto se na paní Hlavinkou obracím i s "běžnými zdravotními problémy". Základ je, že tradiční čínská medicína řeší příčinu a ne příznaky.

Vím, že pro to, jak mi paní Hlavinková pomohla a co z ní pro mě vyzařuje a jak vnímá potřebu pomáhat ostatním lidem nebudu mít nikdy dost slov díků, jsem a budu vždy velmi vděčný. Děkuji za vše

Lucie 15. 4. 2018
 

Oslovila jsem paní Hlavinkovou na doporučení kamarádky, aby mi zkusila pomoct s neustále se vracejícíma angínama, brala jsem za posledních pár měsíců už po páté antibiotika, angína se vrátila někdy hned do měsíce po dobrání ATB a cítila jsem se už strašně vyčerpaná, zažívání pokažené. Dostala jsem byliny nalisované v tabletách a od té doby, co jsem je brala, tak po angíně ani známky, je to už 7 měsíců a angína nikde :-), Jsem fakt vděčná, byla jsem už zoufalá...děkuji!

Lenka 20. 8. 2017
 

Zvolili jsme si paní Pavlu jako svoji dulu včetně doprovodu k porodu. Aby byla informace kompletní, nutno uvést, že původně jsme měli v plánu vybrat si z některých soukromých porodních asistentek, ale shodou okolností v době termínu porodu nebyla žádná námi oslovená k dispozici a tudíž jsme nakonec šli tzv. o "level níž" a začali se poohlížet po DULE. A musím říct, že v žádném případě nelituji já ani manžel a zřejmě to přesně takto mělo být. Nejen, že se Pavla Hlavinková osvědčila jako skvělá dula, ale i osobností jako báječný člověk a už před porodem a hlavně pak následně při něm byla úžasnou podporou pro nás oba. Nechyběl profesionální, ani lidský přístup a jako člověk nám také sedla, což považuju za dost podstatné - navíc při tak důležité a intimní záležitosti, jakou porod bezesporu je. Přiznám se, že jsem měla i trošku obavy z toho, jak bude reagovat personál Olomoucké porodnice, když bude u porodu přítomna kromě manžela jako druhý doprovod i dula, ale poté, co jsme dostali od některých tamních porodních asistentek pozitivní zpětnou vazbu, když se následně k naší dule vyjadřovali, tak mě to navíc velmi potěšilo. Jelikož můj porod byl vyvolávaný a tudíž mnohem delší a bohužel i s následnými komplikacemi, strávila s námi naše dula docela dost času a po celou dobu bylo cítit její podporu nejen fyzicky, ale i po psychické stránce. A za to vše jsme opravdu vděční a můžeme jen doporučit. Má navíc zkušenosti s čínskou medicínou a v kombinaci s porodnickou praxí a zkušenostmi je to vše dohromady s její povahou a osobností ve výsledku pro člověka s profesí duly skvělý mix :)

Staňka 23. 5. 2017
 

Miloš 26. 1. 2017
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Podobní terapeuté z Olomouckého kraje

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím