David Bůžek

David Bůžek

0 %
Husova 8a Brno 602 00
etiko@etiko-terapie.cz
777784785
http://www.etiko-terapie.cz

O terapeutovi

Etikoterapie je původní metoda československého lékaře, spisovatele a filantropa Ctibora Bezděka, která se zabývá uzdravováním nemocných vztahů. Hledá příčiny obtíží člověka v nezdravých vztazích k druhým, a především k sobě samému. Vychází z poznání sedmi nejvíce zatěžujících a destabilizujících emocí, které výrazně ovlivňují náš fyzický a psychický stav. Závist, nenávist, křivda, zloba, lítost, strach a strádání za jiné ovlivňují veškeré dění v našem každodenním životě, a to včetně vývoje osobních a pracovních vztahů. Zjednodušeně tedy můžeme říci, že konkrétní obtíže vznikají v momentě, kdy je těmito neřešenými emocemi narušena naše duše. Celková vyčerpanost a případná nemoc těla je pak z pohledu etikoterapie pouze hmotným otiskem nemocné duše.

Terapie probíhá formou upřímného a hlubokého rozhovoru, bez jakéhokoliv posuzování klientových činů. Klient následně odchází s mnoha osobními úkoly, na kterých je třeba pilně pracovat v době mezi jednotlivými sezeními. Společnými silami tak směřujeme ke stavu, kdy je terapeut pro klienta zcela nepotřebný.

Etikoterapie je vhodná pro všechny, kdo jsou již rozhodnuti převzít odpovědnost za svůj život do svých rukou a třeba jen nevědí jak. Pro všechny, kdo se na své cestě životem zasekli a nemohou se hnout z místa.

Etikoterapie není vhodná pro ty, kdo očekávají, že za ně terapeut či kdokoliv jiný převezme odpovědnost za jejich činy. Pro všechny uživatele tvrdých drog případně uživatelé léků předepsaných psychiatrem.

S čím klienti nejčastěji přicházejí? Témata jsou opravdu pestrá, ale nejčastěji je to nespokojenost ve vztazích.  Ať už ve vztahu, v práci nebo se sebou samotným. Jakmile však pochopí, že je vše organicky propojeno, začíná jejich radostná jízda do vlastního nitra. Společně objevujeme vytěsněná traumata a potlačené sklony, vynášíme je na světlo a přijímáme za vlastní. Práce se stínem je cestou za hledáním vlastní integrity. Zprvu to možná jako zábava nepřipadá a nějaká ta slza mnohdy ukápne. Je však vždy vyvážena nesmírnou úlevou a klidem na duši.

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Podobní terapeuté z tohoto kraje

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím