02.11.2019   |  Evik

fyzické bolesti psychosomatického původu

Dobrý den
chci se zeptat,mám diagnostikovanou generalizovanou úzkostnou poruchu.
Kromě strachu a úzkosti se mi stav projevuje fyzickými dost silnými bolestmi zad,stahování svalů,brněním horního rtu a neustálými obavami z budoucnosti.
Myslíte,že by mi nějak tato metoda mohla pomoct?
Jak se k Vám dá objednat?
Jsem z okolí Kolína
Děkuji za odpověď

Odpovědí: 3

Odpovědi terapeutů

Jan Perlík
02. 11. 2019 19:23   |   Jan Perlík

Krásný den přeji,

Váš dotaz je umístěn v poradně, tudíž nezjistím, koho přesně se ptáte. Nicméně Vám níže zasílám svou odpověď na Vaši otázku. :)

Na úzkosti a strach se mi osobně osvědčila metoda EFT v kombinaci s regresní terapií, a to jak z mé klientské pozice, tak z terapeutické pozice. Více je pak vhodné konzultovat s vybraným terapeutem. Já osobně vše kombinuji ještě s energetickým léčením.

Kontaktní údaje byste pak měla najít u každého profilu terapeuta. :)

Držím Vám palce, ať se vše brzy zlepší. :)

Jan Perlík

Alternativní psychoterapeutka  - Lada Skulilová
03. 11. 2019 08:36   |   Lada Skulilová

Dobrý den,

není jasné, na kterou metodu se konkrétně ptáte.

Připojuji se s názorem ke kolegovi - doporučuji regresní terapii na zpracování starých kořenů a příčin Vaší úzkosti a obav (často pramení z dětství) a dále ošetřit také energetickou (jemnohmotnou) sféru Vaší bytosti, a to např. sebeléčbou pomocí autopatie nebo jinou energetickou metodou.

Autopatie je celostní záležitost, takže kromě pozitivního působení na energetickou rovinu by postupně zvládla odstranit i popisované fyzické potíže, pokud by snad měly ještě nějakou svou další příčinu.

S pozdravem
Mgr. Lada Skulilová

Mgr.Irena Hájková  - Irena Hájková
06. 11. 2019 09:32   |   Irena Hájková

Dobrý den Evo,

příčin vašeho úzkostného prožívání může být vícero. Nejčastěji je však nacházíme v dětství, v době do 7 let, kdy jsme zažívali pocity hrozící opuštěnosti, strachu, nepřijetí, nebo podobné. Nemuselo jít vůbec o skutečnou situaci, ale o situaci,, kterou dítě takto vnímá. A protože v tomto věku své pocity pouze integruje bez toho, aby si je dítě umělo racionálněji vysvětlit, zůstávají součástí našeho nevědomí. Později pouze nabalujeme na takto vzniklé pojetí světa v sobě další a další možné spouštěče. I v dospělosti se pak tyto strachy a úzkosti objevují v úzkostných snech, reakcích na stres atd. Myslím, že největším přínosem by pro vás a vaše psychosomatické potíže bylo zjištění toho, kde mají vaše potíže svůj prapůvodní kořen. Dále práce s vaší úzkostí a vašem přístupu ke strachu v tom smyslu, jak dalece je potřeba, aby se projevovala skrz vaše tělo a fyzické problémy. Odhalení myšlenek, které vám spouštějí úzkostnou spirálu.
Ve své práci s klientem využívám klasického psychoterapeutického přístupu. Pracuji online formou Skype, nebo Messengeru, takže můžete být kdekoliv. Vhodnou terapií je navíc podle mého také akupunktura, byliny, fyzioterapie a jiné. Doporučila bych kombinovat klasický holistický lékařský přístup, který se věnuje tělu a přístupy zaměřené na duši. Protože tělo a mysl je jeden celek, kterému bychom se měli věnovat dohromady.

Přeji ať se vám brzy uleví.

Mgr.Irena Hájková

Jste terapeut? Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit!

Přihlásit se

Odpovědi návštěvníků

Jan Mikánek 4. 11. 2019

Lékař i v tomto případě musí pacienta vyšetřit. Alternativních metod, které působí v oblasti psychosomatické medicíny je hned několik a tu nejlepší pro trpícího klienta vybere zkušený holistický lékař. Zde připadá v úvahu při stagnujících bolestech klasická akupunktura, akupresura, baňkování, symptomatická homeopatie. Při převaze deprese a psychických potíží: EFT metoda, biologická medicína, akupresura, homeopatie. Jestli se jedná o boleti získané po úraze potom přichází v úvahu: akupunktura, biologická terapie, fyzioterapie, lékařská hypnóza, homeopatie.

Primář MUDr Jan MikIánek, Praha 7.


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím