https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Lucie Marešová Lucie Marešová
hodnocení článku:
20 %


Bachovy esence opravdu pro každého

29. 7. 2023

První článek série o Bachových esencích, Schüsslerových solích, vitálních houbách a zdravém těle i duši :) Znáte Bachovy květové esence? Víte, jak mohou pomoci právě Vám? začtěte se a těšte se na další články, Lucie

Bachovy esence opravdu pro každého

Bachovy esence Energie rostlin

Znáte Bachovy esence?

Bachovy esence nám dokáží být průvodci a pomocníky na cestě k naší emoční rovnováze. Sami o sobě nic neléčí – nejsou to léky na naše nemoci, ale pomáhají harmonizovat naši mysl pomocí energie květů jednotlivých rostlin, v ideálním případě dřív, než se nějaká nemoc projeví.

Dr. Bach byl přesvědčený, že za našimi nemocemi stojí naše emocionální nerovnováha a také že pokud budeme žít s našimi emocemi v harmonii, vyrovná se naše tělo jednodušeji i s fyzickými potížemi a tělo vůbec neonemocní; v nejzazším případě, pokud nemocní jsme, ulevíme Bachovkami mysli, a tak tělo získá více energie a snáze se s nemocí vyrovná.

„Uzdravuj duši, ne nemoc.“ Dr. Bach

Ulevil tak mnoha lidem, a protože byl nejen výborným lékařem, mikrobiologem a homeopatem, ale také velmi pečlivým pozorovatelem, dokázal snadno odhalit, která emoce člověka nejvíce trápí.

Jak dr. Bach vůbec na myšlenku přenosu vibrací z květů přišel?

Již na pozici mikrobiologa našel podstatné souvislosti našich psychických prožitků se stavem těla: nejprve objevil 7 zásadních druhů přemnožených bakterií ve střevech (dnes velmi populární téma střevní mikroflóry jako „druhého mozku“ člověka), aby k nim postupně velmi podrobně popsal charakter a povahové rysy dané skupiny lidí. Následně zkoušel nejprve harmonizaci emocionálního prožívání se člověka úpravou střevní mikroflóry, čehož poměrně rychle dosáhl, a tak se vydal na cestu „obrácenou“ a dle hesla, že „vše souvisí se vším“, „jak nahoře, tak dole a jak vně, tak uvnitř“ nebo „duch vítězí nad hmotou“ (patřil ke Svobodným zednářům a ti se také stali jedněmi z prvních posluchačů přednášky o působení Bachových esencí[1] ), hledal způsob, jak pomoci zklidnit naše emocionální prožitky, a tak postupně umožnit tělu upravit vše „uvnitř“ do rovnováhy.

Sám pak postával u různých stromů. Keřů nebo menších rostlinek a pociťoval, co se s ním děje.

Jako první objevil rostlinu Impatiens (netýkavka žláznatá; Impatiens Glandulifera nebo Impatiens roylei), a to, když hledal sám pro sebe zklidnění při prožívání netrpělivosti a jisté zrychlenosti.

Pokud bychom bedlivě sledovali konstituci rostliny, její „chování“, našli bychom v ní právě odraz dané emoce, na níž působí / jíž harmonizuje.[2]

Postupně objevoval další a další účinky energie květů, až začal uvažovat o možnostech uložení energií a jejich dalšího využití tehdy, kdy je to potřeba (ne pouze v období květu rostliny).

Pečlivě sebrané květy dr. Bach tedy maceroval v misce čisté pramenité vody na sluníčku několik hodin a následně zakonzervoval brandy. Energie (tedy\ vibrace) jednotlivých květů tak zůstala uchována k dalšímu použití. (Později zavedl ještě druhý způsob macerování květů – metodou vařením – to pro květy rostlin, které kvetou příliš brzy zjara, kdy síla slunce jako katalyzátoru pro vznik macerátu není dostatečná.)

Bachovy esence se používají obvykle ve formě kapek, které si kapeme několikrát denně přímo do úst, nebo do sklenice s vodou. Bachovky lze využít jak pro okamžitou pomoc, tak i dlouhodobě. Kombinuje se jich většinou více dohromady a sestavením individuálních kombinací se zabývají zkušení poradci. Na trhu lze ale koupit i tzv. krizovou esenci (nejznámější kombinaci používanou ve stavech psychické či fyzické zátěže) i různé další směsi zaměřené na konkrétní situace. Esence (směsi esencí) nám pomáhají se vyrovnat s dlouhodobými emočními vzorci, nestabilitami a našimi emocemi, které naše chování i myšlení často doprovází, dokáží nám ulevit v akutních stavech emocionální nouze, ale dokáží nám být také výbornými průvodci v rámci našeho rozvoje, průvodci po naší jedinečné cestě životem.

O jednotlivých květových esencích i o způsobu jejich užití si postupně budeme povídat v našich dalších článcích, pronikneme do tajů jejich kombinací ale také se např. zamyslíme i nad způsoby jejich kombinací podle jednotlivých typů / charakterů člověka. Ti netrpěliví si mohou více přečíst už teď na stránkách www.energierostlin.cz, kde lze objednat i krizovou esenci – nejen v podobě kapek, ale i ve spreji, sacharózových perličkách nebo praktických pastilkách, případně se objednat do poradny nebo vydat na některý ze seminářů Energie rostlin.

Bachovky nám zprostředkovávají a zrcadlí jednoduchost přírody, ke které se mnozí z nás právě v této době snaží vracet. Věřím, že budou zajímat i čtenáře a návštěvníky portálu Známý terapeut.

Těším se na Vás, Lucie

__________________________________________________________

[1] Wallingfordské přednášky, předneseno 24. září 1936 ve Wallingfordu v Anglii, Zednářská lóže na Goldsmiths Lane

[2] Form und Funktion, Julian Barnard, ISBN 978-0-9561455-8-1


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Rostislav Adam 26. 9. 2023
 

Podvod, který nefunguje a fungovat nemůže.


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20