https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Jana Grohmanová Jana Grohmanová
hodnocení článku:
100 %


Terapie hrou má tři písmena EFT

18. 8. 2020

Studio Daja

Terapie hrou má tři písmena EFT

I děti mají své problémy a starosti. Narozené děti a batolata se s námi dorozumívají výhradě prostřednictvím emocí. Neumí mluvit, leží, batolí se, ale mají také své potřeby. Vyjadřují je pláčem, řevem, vztekáním se, slzičkami lítosti, smíchem či příjemným pobrukováním.  Snažíme se jejich emocím porozumět.

Postupem času se naučí mluvit a chodit.  Vychováváme je k tomu, aby své emoce zvládaly. Stává se, že nevědomky je naučíme negativní emoce potlačovat, protože nejsou společensky přijatelné. Emoce jsou nedílnou součástí našeho života a života našich dětí. Pokud jsou potlačené, neprožité a nepochopené tvoří energetické blokády v těle a mohou způsobovat celou řadu problémů, včetně psychosomatických onemocnění.

Do poradny ke mně chodí často rodiče s dětmi. Volím vždy kamarádský a přátelský přístup. Vysvětlím dětem, že je mohu naučit hrát na kouzelníky a zaťukáním na magické body na těle, umíme společně problémy odstranit. Děti mívají strachy z lékařů, z injekčních stříkaček, zubařů, ze zkoušení, z výšek apod. Někdy zažívají traumata z rozvodů, smutek z úmrtí zvířátka, mají poruchy učení, příjmu potravy apod.  EFT ( technika emoční svobody) je skvělým nástrojem jak našim dětem pomoci zvládat emoční situace. Ke každému dítěti volím individuální přístup a hledám cestu, jak si vybudovat u něj důvěru, která je velice důležitá. Nejlepší terapie je terapie hrou a EFT je pro tuto práci skvělým nástrojem.

Více informací: https://www.studiodaja.cz/

 


Zaujal vás článek?    

Názory a hodnocení

Dušan 20. 8. 2020
 

Romana 20. 8. 2020
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20