Jana Grohmanová Jana Grohmanová
hodnocení článku:
0 %


Strach - virus v naší mysli?

27. 3. 2020

Strach - virus v naší mysli?

 Víte,co dokáže strach a panika? Strach je přirozená a obraná reakce těla na hrozící se nebezpečí. Co je panika? Slovník wikipedie uvádí, že se jedná o sociálně psychologický jev, který se dá charakterizovat spontánním a nekorigovaným chováním lidí, u kterých došlo k porušení duševní rovnováhy. V současné době jsme propojeni velice rychlými informačními sítěmi, internet, televize, telefony, sociální sítě apod. Je skvělé vědět o všem co se ve světě děje. Dnes se v Americe hvězda šoubysnysu s někým zaplete a my to víme během pár minut. Rychle se šířící informace mají kladné, ale i někdy záporné stránky. Před několika týdny jsme dojedli vánoční cukroví, oslavili Silvestra a čekali, že snad přijde sníh a ta pravá zima. Ale bohužel. Sněhová kalamita se nekonala a zima jako by na nás zapomněla. Za to nám náš život začala zpestřovat zpráva o šířícím se koronaviru a hrozícím nebezpečí. Bohužel než jsme se naděli, začal i u nás virus klepat na dveře a vcházet do našich domovů.

Určitě je vše v pořádku a informace ohledně prevence by měla být. Ale pozor. Strach je dobrý sluha, ale špatný pán. Pokud nám hrozí bezprostřední ohrožení, tak je náš mozek je vybaven skvělým limbickým systémem a Amygdalou. Tato část mozku má za úkol nás chránit a reaguje o pár sekund dříve než náš náš Neokortex (vědomá a řídící část naší mysli). Umí reagovat třemi způsoby. Útok, útěk, ustrnutí. V tu chvilku se začnou aktivovat v našem těle určité chemické reakce. Uvolňují se stresující hormony, tak aby se naše svaly mohly připravit k akci a k výkonu. Podle toho jak mozek vyhodnotí situaci nebezpečí. Pokud stav ohrožení přejde, funkce našeho těla se vrátí do normálu.

Pokud zůstáváme delší dobu ve strachu a pocitu ohrožení, velmi negativně to ovlivňuje celé naše tělo. Neustále se vylučují stresové hormony a tělo zůstává ve stavu ohrožení. V tu chvíli nejsme schopni racionálně přemýšlet. Můžeme se dostat do stavu úzkosti a paniky. Pokud začne strachem trpět více lidí, tak se tato energie snadno přenese na další a další a opravdu může vzniknout nebezpečná situace. Pak nás vlastně neohrožuje tolik vir samotný, ale především naše negativní myšlení, strach a panika. Možná si mnoho lidí neuvědomuje, že přetrvávající emoce strachu nejen, že oslabuje naši imunitu, ale hlavně přitahuje více toho, co nechceme. Naše mysl a emoce jsou dokonalým vysílačem energie a na základě zákona rezonance přitahuje do života, to čeho se nejvíce bojíme.

Prosím zachovejte opatrnost, ale neubližujte si sami svými myšlenkami. Vaše síla mysli je mnohem větší než si dovedete představit. Může vás zachránit ale také zabít.

Autor článku Jana G.

 

 


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím