https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Jana Grohmanová Jana Grohmanová
hodnocení článku:
0 %


Sociální beznaděj a duševní zmatek současné doby.

2. 5. 2021

Sociální beznaděj a duševní zmatek současné doby.

Mnoho lidí se dostává do psychických problémů, pocitu strachu a bezmoci. Zažíváme informační chaos. Nejen, že se ztrácíme v různých nařízeních, omezeních, které nám nedávají smysl, ale nevíme, čemu máme věřit. Informace k nám jdou rozdílné od odborníků, lékařů, politiků. Bohužel se často nevyznáme ani sami v sobě. Ovlivňuje nás okolí jejich strachy a obavy, a tak často podléháme mylným informacím.

Přibývá lidí s depresemi, úzkostí, objevují se i u mladých lidí panické ataky a přibývají sebevraždy. Někteří utíkají k alkoholu, k drogám nebo utišujícím lékům. Společným problémem většiny populace je strach a stres. Někdy mají lidé větší strach z následků omezujících opatření a z ekonomických dopadů než ze samotné nemoci.  Výsledek je ale stejný. Buď onemocníte na základě viru nebo strachu a stresu. 

Máme zde určité možnosti. Buď zůstaneme v roli kritika nebo v roli oběti nebo se pokusíme ustát přicházející změny a vzít toto období jako svou osobní výzvu ke změně. Abychom mohli ale najít to správné řešení, potřebujeme mít dostatek své vlastní energie a kreativního myšlení. První věc, kterou potřebujeme udělat je vzdát se omezujících strachů, negativních myšlenek, stresu a napětí a srovnat si, jak se říká hlavu. Potřebujeme se osvobodit od bezmoci, strachu, úzkosti a převzít plnou odpovědnost za své emoce. Pořád máme na výběr.

Buď se nechat naočkovat a nevíme, co to s námi udělá.

Nebo mít strach a hrůzu z onemocnění (strach a stres snižuje imunitu a zákon přitažlivosti přitahuje, to, na co soustřeďujeme pozornost).

Zahnat úzkost, stres a strach alkoholem, kouřením apod. (těžko se ze závislostí dostáváme)

Nechat si napsat antidepresiva (léky mají vedlejší účinky)

Nebo převzít plnou a vědomou odpovědnost za svůj život, své myšlenky, emoce a najít ztracenou emoční rovnováhu a srovnat si hlavu.

Co si vyberete vy?

www.studiodaja.cz


Zaujal vás článek?    

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20