Jana Grohmanová Jana Grohmanová
hodnocení článku:
0 %


Proč jsou někteří lidé problematičtí?

26. 5. 2020

Studio Daja

Proč jsou někteří lidé problematičtí?

Také potkáváte ve svém životě lidi, které tzv. moc nemusíte? Vadí vám jejich způsob chování, vystupování, jejich namyšlenost, arogance apod. Proč jiným lidem například toto chování nevadí a u vás to vyvolává nepříjemný, emoční stav? Po pravdě. Nemůže za to dotyčný člověk, ale emoce, které na základě jeho chování cítíte.

Bohužel jsme naučení, že za to jak se cítíme, vinit ostatní. On může za to, že já se cítím blbě. Kdyby ona toto neděla, tak bych byla se cítil(a) v pohodě a klidu. Silné emoce, které cítíme pramení ze starých emočních ran. Abychom mohli léčit vztah s druhými lidmi, je důležité zahojit emoční jizvy v nás samotných. Bohužel tato léčba někdy trvá dost dlouho. Záleží na přístupu a pochopení, proč cítím to, co cítím.

Ve skutečnosti tito lidé se stávají našimi největšími životními učiteli. Mnozí z nich nás vedou k zamyšlení, že nemáme vyřešené své letité křivdy a ublížení z minulosti. Nevyřešené emoční bolesti z mnoha situací a vztahů.

 Máme nízké sebevědomí a neumíme si stanovit svou hodnotu a nastavit své osobní hranice, postavené na sebelásce a sebe-hodnotě. Tito lidé doslova otevřou naše emoční rány, které volají po uzdravení. Záleží jen na nás, jak se k těmto situacím postavíme. Buď budeme s těmito lidmi bojovat, utápět se ve svých negativních emocích a v roli oběti. Nebo se zkusíme sami sebe optat.

"Jaký pocit, jakou emoci ve mně tento člověk vyvolává, kdy už jsem toto v minulosti zažíval(a), co mi to připomíná "? Může vás to dovézt do vašich emočních nevyřešených bolestí z dětství nebo nedávné minulosti. Negativní emoce, které jsme z jakéhokoli důvodu potlačily nebo je v sobě léta držíme (pocity křivdy, ublížení, viny apod.), jsou na energetické úrovni stále aktivní. Pokud se nás „ dotýká“ to, co někdo řekl, jak se chová, doslova to rezonuje s naší emoční situací s minulosti.

Pokud dokážeme vyléčit stará emoční zranění, osvobodíme se od vlastních omezení toho, jak citově reagujeme. Docílíme stavu, že nám tzv, problematičtí lidé přestanou vadit nebo nám doslova nějakým zázrakem zmizí ze života. Už nám nepotřebují nastavovat zrcadla našich emočních zranění. Pokud i vy se často stáváte obětí těchto situací, nabízím vám pomoc vyřešit svoje potlačené emoce a docílit toho, že vám problematičtí lidé odejdou z vašeho života nebo vám přestanou vadit.  

více informací na www.studiodaja.cz

 

 

 

 

 


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím