https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Jana Grohmanová Jana Grohmanová
hodnocení článku:
0 %


Hubnutí začíná od hlavy aneb proč diety nemusí fungovat.

4. 1. 2020

Studio Daja

Hubnutí začíná od hlavy aneb proč diety nemusí fungovat.

Hubnutí začíná od hlavy aneb proč diety nemusí fungovat.

Možná, je čas porozumět naší mysl. Lidské tělo k nám mluví skrytou řečí. Zrcadlí nám to, co se odehrává v našem nitru. Pokud chceme poručit našemu tělu rozumem, tak to prostě nefunguje.

Často nás může napadnout otázka. Proč nám tělo prostřednictvím hladu hlásí nedostatek energie a pak ji nesmyslně ukládá do tukových zásob? Diety by fungovaly skvěle, kdybychom si nepotřebovali například kompenzovat své nepříjemné pocity dobrým jídlem. Dalším velkým problémem je, že u mnoha lidí jen slovo „dieta“, vyvolává stres. Znamená to - omezení, hlídání se, speciální vaření apod. A co teprve náš strach. Nedoj Bože, abych omylem nesnědl(a) něco jiného než mohu. Tohle nesmím, nemůžu si to dovolit. Někdy v neudržitelné chuti po sladkém sáhnete po dortíku. Po chvilce dobrého pocitu z této dobroty vás přepadne strach, že přiberete a často i pocit viny, že jste to nevydrželi a opět selhali. Možná, že po dietách na čas začnete hubnout, ale často se vám vaše váha vrací zpět nebo si totálně rozhodíte své zdraví.

A jak to udělat jinak?

Základem je porozumět svému, tělu, svým myšlenkám, emocím a vlastně začít „ od hlavy“.

Stres je základním faktorem ovlivňující vaši váhu. Nadprodukce stresových hormonů zpomaluje metabolismus a tím vytváří nadměrné tukové zásoby.

Více o stresu -viz odkaz.https://www.studiodaja.cz/home/novinky/314-neni-vas-alarm-take-zaseknuty

Chceme-li, aby naše psychika neměla destruktivní vliv na naše tělo, potřebujeme se vyznat sami v sobě. Potřebujeme pochopit a odhalit své negativní myšlenkové vzorce, podvědomé programy a přesvědčení. A hlavně vědomě se naučit zacházet se svými myšlenkami a emocemi. Emocionální traumata a bolesti, které si doslova jako zátěž táhneme ze své minulosti se projevují jako fyzická zátěž v našem těle. Je-li část naší energie, z nutnosti emocionální ochrany někde blokována, znamená to, že musí někde jinde chybět. Tyto energetické bloky ve formě nezpracovaných emočních zranění a potlačených emocí ( křivdy, ponížení, zloba, strach) , tvoří tzv. „tlumící ochranné vesty“, které slouží našemu egu k utlumení negativních emocí. Abyste mohli odstranit tuto nepříjemnou tukovou vestu, která chrání naše vnitřní zranění, musíte být napřed ochotni s nimi pracovat. Tyto bloky bývají vytěsněny hluboko v našem podvědomí a my je potřebujeme objevit a vyčistit.

Tukové vrstvy na našem těle mají svůj význam a podvědomá část na nich pěkně zapracovala. Vědomě určitě nikdo z nás nechce mít „ pneumatiku“ špeku kolem pasu. Tyto vrstvy chrání naše vnitřní Já ( EGO) na úrovni hmoty a energie. Dělá to automaticky a pokud to chceme změnit, potřebujeme ponořit do podvědomé úrovně naší mysli. Pokud chceme rozumem poručit našemu tělu, věřte, že nás opravdu nebude poslouchat. Potřebujeme s ním komunikovat na úrovni podvědomí a energie.

Dostáváme se tím k prvnímu důležitému porozumění. Naše tělo se neskládá pouze z fyzické hmoty ale jsme duchovní a energetická bytost. Hmotná a nehmotná dimenze těla jsou vzájemně propojená a tuk vlastně tvoří tlumící ochranu mezi námi a okolním světem. Bohužel všechny tyto programy jsou uloženy v podvědomé části naší mysli a vědomě jim prostě nelze poručit. Znamená to, že se potřebujeme naučit komunikovat s naší podvědomou částí její řečí.

Nemá cenu ztrácet drahocenný čas přepočítáváním kalorií, jestli-že je naším hlavním problémem nízké sebevědomí, nejistota, podceňování, špatné vztahy a nejrůznější strachy a stres. Základním problémem nadměrných tukových zásob není množství spotřebované stravy ale zpomalení metabolismu způsobené stresem. Stresem trpíme, cítíme-li se něčím ohroženi nebo odporujeme stávající situaci. Naše podvědomí začne vytvářet ochranné strategie.

Náš svět je skutečným obrazem našich myšlenek, přesvědčeních a emocí. Proto je základním pilířem na cestě k hubnutí pracovat nejdříve s energií, myšlenkami a emocemi. Samozřejmě je vše propojeno a změna jídelníčku a stravy je také důležitá. Ale tak, aby ve vás vyvolávala pozitivní emoce a radost. Pokud ještě tyto dva pilíře podpoříte zdravým pohybem, který opět bude pro vás radostí a zábavou, tak jste na nejlepší cestě změnit nejen vaši váhu, tělo ale zlepšit si svoje fyzické a psychické zdraví a vztahy.


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20