Jana Grohmanová Jana Grohmanová
hodnocení článku:
100 %


Chcete vědět v čem je problém, když pozitivní myšlení nepomáhá?

5. 4. 2020

studio Daja

Chcete vědět v čem je problém, když pozitivní myšlení nepomáhá?

Také jste se rozhodli změnit svůj život tím, že budete pozitivně myslet? Čtete pozitivní knihy, absolvujte semináře pozitivního myšlení, praktikujte afirmace a přesto máte pocit, že se necítíte uvnitř skutečně šťastní a spokojení?

Nejen myšlenky, ale především naše emoce velice ovlivňují náš život. Emoce jsou energetické povahy. Emoce jsou informační molekuly, které používají kódovaný jazyk pro komunikaci přes síť a mysli a těla.

Než se začnete zaměřovat na pozitivní myšlení, podívejte se napřed do svého nitra. Zkuste vnímat svoje pocity a své emoce. Často jsme byli vedeni k tomu, že emoce jsou nežádoucí. Že není dobře cítit se špatně, cítit smutek, bezmoc, zlobu apod. Naučili jsme se potlačovat emoce jídlem, alkoholem, sexem, kouřením, sledováním televize. Stává se, že někteří utíkají k drogám k utišujícím lékům apod. Jen a  jen proto, aby  potlačii to co cítí.

Tento způsob života, je tak častý, že někteří lidé přestávají vyznávat sami v sobě. Trpí úzkostí, depresí a pod. Často končí u lékaře a na lécích. Tím  negativní emoce potlačí úplně. Místo potlačování emocí je ale třeba nalézt  skutečnou příčinu problému. Ta může být schovaná za nevyřešenou emoční událostí z  minulosti např. (rozchod, ztráta partnera, nevěra, nepravdivé obvinění a pod.) Někdy hrozí i fyzické onemocnění (psychosomatika).

Dovolte si cítit svoje emoce. Je třeba uvolnit všechnu svoji zlobu, nenávist, pocit křivdy, strach a pod. Pokud sice myslíte pozitivně, ale cítíte ve svém nitru ještě bolestné emoce, bohužel vám vaše pozitivní myšlení samo o sobě moc nepomůže. Je třeba se  podívat se hlouběji do svého nitra.To někdy vyžaduje pomoc zvenčí od zkušeného terapeuta nebo psychologa.


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Ano 5. 4. 2020
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím