https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Radka Tomášková Radka Tomášková
hodnocení článku:
100 %


Umělé oplodnění, dar nebo prokletí?

28. 11. 2015

Častokrát jsou mi kladeny otázky typu: Co si myslíte o umělém oplodnění? Jaký na to máte názor? Tazatelé nebo většinou tazatelky dychtivě natahují uši a zkoumavým pohledem skenují každý můj signál těla, každé slovo, každý můj výraz mimiky, každé gesto. Čekají na jakou misku vah se můj názor přikloní. Nejraději by, abych se pokud možno přiklonila na tu jejich stranu pravdy. Jenže kde je pravda? Každý máme přece tu svou. Nepřikláním se nikam. Zůstávám při těchto diskusích cíleně tam, kde chci být. Uprostřed a při tom nad tím vším. Udržuji si nadhled a vidím mnoho pravd.
Ano, názor mám. Co bych to byla za člověka, kdybych neměla svůj názor. Musím však upozornit, že názorově neustále rostu. Vyhýbám se dogmatům a také své názory v čase měním. Co bych to byla za terapeutku metody Ludmily Mojžíšové, kdybych neměla ucelený názor na umělé oplodnění? Předně chci říci, že umělé oplodnění je široký pojem. Není umělé jako umělé. Dále chci říci světu, že díky umělému oplodnění vymřeme pomaleji. Potřebujeme pomoc lékařů, protože příroda nám vrací všechny naše hříchy na nekvalitních pohlavních buňkách. A také chci říci, že umělé oplodnění není tutovka. Také umělé oplodnění neřeší příčinu našich slabých spermií a vajíček. Ani umělé oplodnění nezachrání pár, který neřeší svůj způsob života. A co si především myslím je, že by umělé oplodnění mělo následovat až po vyčerpání všech dostupných možností.

Můj typ jak má vypadat cesta za početím:

  1. Zastavte se, podívejte se čím a jak žijete, zjistěte kolik pozornosti věnujete svému tělu, svému vztahu, své mysli. Začněte na sobě konečně makat. Najděte si svého kouče, učitele, průvodce, terapeuta. Všechny další cesty si oba velmi dobře rozmyslete. Buďte zodpovědní za svůj vlastní život.
  2. Chtějte důkladné vyšetření partnera i sebe.
  3. Najde li se důvod k razantnějšímu řešení v podobě umělého oplodnění, svěřte se lékařům. Plně jim důvěřujte a nechte je dělat jejich práci. Pokud se oba rozhodnete touto cestou jít, nic jiného vám nezbývá. Oddejte se procesu léčby, přijměte s pokorou skutečnost takovou jaká je. Tady už nemůžete nic ovlivnit. Můžete jen důvěřovat…

Moje zkušenost hovoří jasně. Není nad to, začít u sebe. Není nad to, mít v cestě za početím čisté svědomí, že jsem udělal vše, co bylo v mých silách. Není nad to, klást si otázky a odpovídat si na ně. Není nad to, žít plodný život i když nám příroda háže klacky pod nohy. Ty klacky nakonec nepatří ani tak přírodě, jako spíše nám lidem…


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Michaela Pšenčíková 10. 1. 2016
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20