https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Radka Tomášková Radka Tomášková
hodnocení článku:
100 %


Mimochodem (ne) plodnost...

28. 11. 2015

            Popravdě, moc se mi nelíbí slovo neplodnost. Je negativní a ve mě samotné vyvolává vlnu odporu. Kdyby o mě někdo řekl, že jsem neplodná, tak se asi urazím. Rozhodla jsem se to slovo vypustit ze svého slovníku. Vlastně si myslím, že neplodnost jako taková neexistuje. Omezovat význam slova plodnost pouze na reprodukci je krátkozraké. Tvrdím, že každý z nás je plodný! Avšak jen do té míry, jak se sám rozhodne. Dostat nálepku neplodnosti kvůli tomu, že děti nepřicházejí do našeho života je velmi jednoduché. Pro muže je nálepka neplodnosti stejně jako pro ženy frustrující. Ale kdo nám nálepku neplodnosti lepí na záda? Společnost? Lékaři? A nebo my sami?

            Zamýšlím se nad tímto slovem, protože mnohdy vlastní rozhodnutí o přijetí plodnosti nebo neplodnosti je rozhodující pro budoucí vývoj života jedince. Neplodnost stejně jako plodnost je pro někoho bolestné téma. Můžeme říci o lidech, kteří mají hodně dětí a nevěnují se jim, že žijí plodný život? Můžeme říci o velikánech jako je například Matka Tereza, Jiřina Prekopová, Jiřina Jirásková nebo Christian Dior, kteří se nedočkali svých vlastních potomků, že žili neplodný život? Těžko, protože nám zanechali mnoho z plodů svého života.

            Plodnost je spojena nejen s mateřstvím, ale také s jakoukoliv tvořivou silou, s aspektem Země, tedy se stavěním, budováním, sázením. Plodnost také souvisí se schopností dotahovat projekty a vytýčené cíle do konce. Váže se k vydělávání peněz, ke hmotě. Mluvíme li o hmotě, musím zmínit základní hmotu každého z nás. Tou není nic jiného než naše tělo. Souvisí s tělem, ale neznamená pouze a jen rození dětí. Znamená například též péči o tělo, sportování, pěstování koníčků a zájmů, které baví a přinášejí radost. Už pouhá radost je plodem našeho života. Už pouhá radost může být smyslem. Kolik radosti je ve vašem životě? Kolik si jí dovolíte pro sebe? Kolik jí rozdáváte a poskytujete druhým? Kolik nápadů a snů se odvážíte realizovat? A kolik snů jste si už splnili? Že všechny? Tak šup, vymýšlejte další.

 

 


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Michaela Pšenčíková 10. 1. 2016
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20