https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Klimakterium, menopauza

21. 7. 2016

Připravili jsme pro vás seriál o nemocech, tentokrát je to klimakterium, přechod nebo menopauza. Po krátkém popisu nemoci předložíme možnosti léčby klasickou medicínou, možnosti léčby alternativní medicínou, pohled na hlubší příčiny nemoci a také doporučení, co může pro prevenci nebo vylepšení stavu udělat samotný pacient ve svojí režii.

Klimakterium, menopauza

 

 

Co je klimakterium?

Klimakterium, neboli menopauza je období v životě ženy, kdy tělo přechází z hormonální cykličnosti do fáze hormonálního klidu a dochází k ukončení schopnosti reprodukce, dochází k ní nejčastěji kolem 50.roku věku ženy. Hormonální změny, ke kterým během klimakteria dochází jsou často provázeny souborem příznaků jako jsou například návaly horka, (noční) pocení, nespavost, poruchy srdečního rytmu, podrážděnost a někdy i deprese.

Možnosti léčby dle klasické medicíny

Klasická medicína řeší problémy v klimakteriu nejčastěji předepisováním hormonální substituční terapie, což znamená, že ubývající hormony se podávají ženě ve formě synteticky vyrobených hormonů. Ty mají ale bohužel spousty nežádoucích účinků a některé ženy je ze zdravotních důvodů vůbec nemohou užívat. Bylo provedeno už několik rozsáhlých studií, jejichž výsledky ukazují na zvýšený výskyt rakoviny prsní tkáně až o 40% u žen, které užívají syntetické hormony více než 5 let. Současně u dlouhodobých uživatelek syntetických hormonů hrozí zvýšené riziko mozkové mrtvice a infarktu.  


Pohled psychosomatiky, aneb "duševní příčiny" obtíží v klimakteriu

Dle literárních zdrojů, které se zabývají duševními příčinami nemocí, jsou potíže v klimakteriu způsobeny strachem ze ztráty ženskosti, mládí a plodnosti. Někdy se objevuje nutkavá potřeba honem si ještě užít svoji ženskost a přitažlivost, ženy se oblékají a líčí neadekvátně ke svému věku, protože mají strach ze stárnutí a tím i ze ztráty zájmu ostatních. Současně v tomto období, kdy končí fyzická schopnost rodit děti, tak spousta žen ve skrytu duše trpí tím, že možná měla mít více dětí než ve skutečnosti měla a dochází jim, že tato kapitola je nenávratně pryč a už to nejde vrátit zpět.

Možnosti dle alternativní medicíny

Pokud žena trpí v klimakteriu psychickými obtížemi a nemůže se s touto životní fází srovnat, je vhodné vyhledat terapii, která ošetřuje lidskou duši a psychiku, v tomto případě nejlépe klasickou psychoterapii, nebo etikoterapii. Co se týče fyzických obtíží, tak je vhodná jakákoliv bylinná léčba, která je zaměřena harmonizaci a doplnění hladiny hormonů v klimakteriu. 
Stoupající oblibě v tomto období se těší také cvičení jógy, ať už klasické jógy, hormonální jógy nebo tantra jógy pro ženy. 

Jak si můžeme pomoci samy?

Místo hormonální substituční terapie se dají používat byliny, které jsou svojí strukturou podobné ženským pohlavním hormonům, nazývají se isoflavony a patří do skupiny fytoestrogenů. Hodně účinný je extrakt z červeného jetele, mateří kašička a dále potom produkty ze sóji. Z potravin je vhodné zařadit častěji čočku a len. 
Konkrétní produkty, které harmonizují ženský organismus v období klimakteria jsou například tinktury Gynex nebo Estrozin, tablety Sarapis Soja, čaj z listů Maytenus ilicifolia a k mírnění návalů horka se mohou užívat tablety Peralgin

Pavla za tým ZnamyTerapeut.cz

....předchozí díl seriálu o nemocech na téma: Neplodnost

Přečtěte si další díl seriálu o nemocech na téma: Akné

Chcete se dozvědět včas o novinkách na portálu www.znamyterapeut.cz? Lajkujte tuto stránku na Facebooku a staňte se našimi fanoušky a budete o novinkách na tomto portálu vědět vždy včas.
Portál www.znamyterapeut.cz je největší křižovatka alternativní medicíny, vybírejte si svého terapeuta prostřednictvím těchto stránek a rozhodujte se na základě zkušeností ostatních, vyhnete se tak případnému zklamání z nevhodně zvoleného terapeuta.
Chcete se podělit o svoji zkušenost s terapeutem nebo metodou alternativní medicíny? Sdílejte tuto zkušenost na tomto portálu a pomůžete tím při výběru ostatním...příště oni zase pomohou svým hodnocením a referencí vám.

Zaujal vás článek?    
  Zpět na seznam článků

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20