https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Cévní mozková příhoda

5. 1. 2017

Připravili jsme pro vás seriál o nemocech, tentokrát na téma cévní mozková příhoda. Po krátkém popisu nemoci předložíme možnosti léčby klasickou medicínou, možnosti léčby alternativní medicínou, pohled na hlubší - duševní příčiny nemoci a také doporučení, co může pro prevenci nebo vylepšení stavu udělat samotný pacient ve svojí režii.

Cévní mozková příhoda

Co je to cévní mozková příhoda?

Cévní mozková příhoda (CMP) se netýká jen lidí starších 70 let, jak si mnozí myslí. Toto akutní onemocnění může postihnout i mnohem mladší jedince. Cévní mozková příhoda často známá pod pojmy jako mozková mrtvice či mozkový infarkt je náhle se rozvíjející postižení určité části mozku. Za příčinou postižení stojí porucha prokrvení mozkové tkáně.

Podle příznaků se mozková mrtvice dělí na ischemickou cévní mozkovou příhodu a krvácivou cévní mozkovou příhodu. Onemocnění je natolik závažné, že se bez rychlé lékařské pomoci neobejde. Základní informace nejen o příčinách by proto měl znát každý.

Projevy a příznaky mozkového infarktu

CMP má mnoho projevů neurologického původu, bohužel jsou ale i pacienti, kteří prodělají tzv. bezpříznakovou mozkovou příhodu. Mezi nejčastější projevy se řadí například:

-          ochrnutí některé části těla,

-          bolest a motání hlavy,

-          zvracení,

-          ztráta vědomí,

-          porucha paměti, mluvení, zraku,

-          porucha citlivosti.

-          epileptické záchvaty,

-          náhlá změna chování,

-          špatná orientace v místě a času,

-          problémy s rovnováhou.

Projevy u obou typů CMP jsou obdobné. Avšak nedojde-li u krvácivé cévní mozkové příhody k rychlému zastavení krvácení, hrozí vznik nitrolebního přetlaku, který může mít velmi rychle fatální následky.

Příčiny mozkové mrtvice

Příčinou cévní mozkové příhody je ve většině případů ateroskleróza neboli kornatění tepen. Při ateroskleróze dochází k ucpání cév a může dojít k následnému prasknutí. Mezi rizikové faktory způsobující mozkovou mrtvici se tak řadí hypertenze neboli vysoký krevní tlak, cukrovka, obezita či zvýšená hladina tuků v těle. Tyto nemoci často vedou k ateroskleróze.

Dalšími příčinami CMP, které není radno podceňovat, jsou poruchy srdečního rytmu takzvané fibrilace síní a flutter síní, dehydratace spojena s vyšším věkem a zapomínat nesmíme ani na vrozené oslabení cévních stěn mozku.

Diagnóza CMP

Diagnózu v podobě cévní mozkové příhody je možné vyřknout až po důkladném neurologickém vyšetření. Nejčastěji se provádí CT vyšetření mozku, které objeví krvácení. V některých případech až s odstupem několika hodin po prodělaném onemocnění.

Dále je vhodné provést vyšetření v podobě EKG, které vyloučí nebo naopak potvrdí případné arytmie, a CT angiografie mozku, které odhalí krvácející aneurysma.

Léčba CMP klasickou medicínou

Pacienti jsou hospitalizováni na jednotce intenzivní péče. Pod lékařským dohledem jim jsou podávány léky na snížení otoku mozku a na ředění krve. Důležitou součástí léčby je u řady pacientů rehabilitace. V některých případech je zapotřebí i pomoc psychologů, fyzioterapeutů a logopedů.

Léčba CMP pomocí alternativní medicíny

V akutní fázi moc prostoru pro alternativní medicínu není, naopak je velmi nutný rychlý zásah klasické medicíny a takto postižený musí být hospitalizován. Kde má ale alternativní a celostní medicína místo – je oblast prevence cévní mozkové příhody.

Prevence cévní mozkové příhody

Důležitá je prevence v podobě zdravého životního stylu. Vhodné je pravidelně se hýbat, nekouřit, omezit živočišné tuky, sůl, přidat do jídelníčku hodně ovoce, zeleniny, luštěnin a celozrnných potravin. Naopak nezdravý životní styl stojí za ukládáním tuků do cévních stěn a k jejich následnému ucpávání.

Zamyslet se nad svým způsobem života je alfou omegou, avšak v mnohých případech je cévní mozková příhoda i následkem genetické predispozice. Lidé, u kterých se v rodině vyskytla CMP, by měli raději občas zajít na preventivní prohlídku, aby zavčas zjistili, že se něco děje a mohli podniknout potřebné kroky prevence.

Jestliže hlavní příčinou CMP je ateroskleróza neboli kornatění tepen, mělo by hlavní těžiště prevence cévní mozkové příhody spočívat v boji proti ateroskleróze a kornatění tepen, čili:

 - Detoxikovat a harmonizovat celý kardiovaskulární systém například pomocí produktu Korolen, nebo Venisfér
 - Podpořit metabolismus tuků pomocí produktu Regalen.
 - Vitamarin je ceněn pro svůj protisklerotický účinek na cévní stěny, snižuje hladinu cholesterolu a navíc je i             protizánětlivý. 
 - Celitin také snižuje hladinu cholesterolu a zabraňuje rozvoji aterosklerózy a navíc ještě ředí krev a zabraňuje tak    vzniku krevních sraženin. 
 - Flavocel je skvělý antioxidant, předchází vzniku krevních sraženin a také snižuje hladinu cholesterolu. 
 - Vitaflorin dodává důležité vitamíny, zejména vitamín B6, B12 a kyselinu listovou, jenž jsou nezbytné pro správný metabolismus homocysteinu. 

Více o ateroskleróze a kornatění tepen naleznete v tomto článku: Ateroskleróza a kornatění tepen.

Pavla za tým ZnamyTerapeut.cz

....předchozí díl seriálu o nemocech na téma: Gynekologické záněty

Přečtěte si i následující díl seriálu o nemocech na téma: Chřipka

Chcete se dozvědět včas o novinkách na portálu www.znamyterapeut.cz? Lajkujte tuto stránku na Facebooku a staňte se našimi fanoušky a budete o novinkách na tomto portálu vědět vždy včas.
Portál www.znamyterapeut.cz je největší křižovatka alternativní medicíny, vybírejte si svého terapeuta prostřednictvím těchto stránek a rozhodujte se na základě zkušeností ostatních, vyhnete se tak případnému zklamání z nevhodně zvoleného terapeuta.
Chcete se podělit o svoji zkušenost s terapeutem nebo metodou alternativní medicíny? Sdílejte tuto zkušenost na tomto portálu a pomůžete tím při výběru ostatním...příště oni zase pomohou svým hodnocením a referencí vám.

Zaujal vás článek?    
  Zpět na seznam článků

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20