https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Artróza, artritida

8. 9. 2016

Připravili jsme pro vás seriál o nemocech, tentokrát na téma artróza a artritida a jejich léčba. Po krátkém popisu nemoci předložíme možnosti léčby klasickou medicínou, možnosti léčby alternativní medicínou, pohled na hlubší - duševní příčiny nemoci a také doporučení, co může pro prevenci nebo vylepšení stavu udělat samotný pacient ve svojí režii.

Artróza, artritida
 

Co je artróza a artritida?

Artróza a artritida jsou zánětlivá, bolestivá onemocnění, která postihují kloubní aparát. Destruktivní změny zánětu mohou postihovat ale i vazy, šlachy, nebo svaly. Dochází k tuhnutí a pokřivení kloubů, otokům, mírně zvýšené těplotě, únavnosti a přecitlivělosti na změny počasí. 

Artróza a artritida se sice často zaměňují, ale ve skutečnosti se jedná o dvě různá onemocnění, jejichž příčiny vzniku se liší.

Příčiny vzniku Artrózy

Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, při kterém dochází k postupnému opotřebení chrupavek, což následně vede k zánětu a bolesti. Konkrétní příčiny poškození kloubů mohou být například:

 - nadměrná zátěž
 - nestabilita a decentrace v kloubu
 - jakékoli posunutí, atypická zátěž, ať již mimo osu nebo v neobvyklých polohách, nebo pobyt ve velkém chladu
 - nedostatečné zásobení živinami
 - a také když játra nestačí dokonale rozkládat nepotřebné látky a zplodiny, tak se tyto začnou ukládat ve vazech a chrupavkách

Projevy Artrózy mohou být:

 - zánět
 - tvorba a růst dodatečných zpevňujících výrůstků, které mají podepřít přetíženou oblast, anebo omezit příliš velký pohyb
 - změna tvaru postiženého kloubu, kloub je nateklý a hřeje
 - bolest
 - při těžkém průběhu onemocnění dochází k devastaci chrupavky, ztuhnutí až srůstu kostí v kloubu, přičemž se obvykle bolest v postiženém kloubu zmírní

Příčiny vzniku Artritidy

Artritida je primárně zánětlivé onemocnění kloubů, jedná se o autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém poškozuje buňky vlastního těla a tímto vyvolává destruktivní chronicky probíhající záněty. 
Další možná příčina je infekční - například při salmonelóze a nebo se původně infekční stav vyvine v autoimunitní zánět - například u boreliózy.

Projevy Artritidy mohou být:

 -  tuhnutí a pokřivení kloubů, zejména na rukou
 - klouby jsou teplé, hřejí, jsou zarudlé, oteklé a časem získávají až bizardní tvar
 - onemocnění doprovází příznaky jako například únavnost, poruchy trávení, zvýšená teplota, nevýkonnost, hubnutí
 - artritida má formy od velmi lehkéh průběhu až po těžkou invalidizaci pacienta


Léčba artrózy a artritidy s pomocí klasické medicíny

U obou onemocnění probíhá "léčba" klasickou medicínou tak, že se tlumí záněty a bolest. K tlumení zánětu a bolesti se podávají analgetika, většinou ibuprofen. Pokud tento tlumící efekt není dostatečný a zánět přetrvává, podávají se zejména u revmatoidní artritidy léky na tlumení imunitních reakcí - například kortikoidy, antimalarika, nebo cytostatika. 
Jestliže dojde k závažným deformitám kloubů, přistupuje se k operační výměné kloubů - endoprotéze. 
Součástí péče o pacienta je také důsledná rehabilitace, cvičení, lázeňská terapie a adekvátní kompenzační pomůcky.

Pohled psychosomatiky, aneb "duševní příčiny" artrózy a artritidy

Dle literárních zdrojů, které se zabývají duševními příčinami nemocí, jsou artróza a artritida způsobeny nedostatkem pokory vůči těžkostem, které nás v životě potkaly, také neschopností správně uchopit svoji životní cestu. Je potřebné pochopit všechny životní problémy jako "školu života", na které se učíme být "lepšími" a moudřejšími a přijímat životní těžkosti jako příležitost ke změně. Jestliže těžkosti nevnímáme jako příležitost ke změně a místo toho se zatvrdíme - zatvrdí se a zatuhnou i naše klouby. 

Léčba artrózy a artritidy s pomocí alternativní medicíny

Tato dvě onemocnění je nutné vždy léčit celostně a řešit příčinu vzniku onemocnění, léčba metodami klasické medicíny není léčbou v pravém slova smyslu, protože ta jen ošetřuje projevy onemocnění, s příčinou většinou nepracuje. Doporučit tedy v těchto případech lze bylinnou léčbu (fytoterapii), tradiční čínskou medicínu, často je na místě zvolit vhodnou detoxikační metodu, protože příčina může být i v zanesení těla toxiny a hleny, které jsou živnou půdou pro vznik zánětů (a pokud je tělo hleny opravdu promořené, tak je těžké se zánětů zbavit a pacient se neustále točí v kruhu), dobré výsledky má také homeopatie, která dokáže podpořit celý regenerační proces i na hlubších úrovních, v neposlední řadě (zejména v případě obezity) bývá vhodné vyhledat terapeuta zabývajícího se výživovým poradenstvím, protože úprava jídelníčku na míru je nutná součást celostního přístupu k léčbě.

Přírodní léčba artrózy a artritidy aneb jak si můžeme pomoci sami

Pokud tato onemocnění nejsou ještě velmi vážná v pokročilém stádiu, tak je možné zkusit nejdříve léčbu a úlevu volně prodejnými prostředky. Po splnění základního předpokladu, kterým je přiměřený zdravý životní styl je možné u obou onemocnění začít v první fázi podporou energetického toku v kloubech s pomocí produktu Renol, který současně jemně detoxikuje organismus a směřuje účinek ostatních produktů do kloubů. 
V obou případech jak u artrózy, tak i artritidy je také vhodné dopřát si 1 až 3 měsíce hlubší detoxikaci celého organismu s pomocí produktu Cytosan, který detoxikuje díky obsažené rašelině a to takovým způsobem, že na sebe cestou nachytá všemožné odpadní látky a jednoduše se vše vyloučí aniž by se tělo oslabovalo detoxikačním procesem, vše se děje samo a tělo nemusí vytvářet žádnou námahu.
Velmi podpoříme klouby a vyživíme kloubní chrupavky přípravkem Skeletin, který obsahuje sépiovou kost, kolagen, rybí olej a další prospěšné složky. 
V případě artritidy je účinné tlumit zánětlivou aktivitu pomocí Drags Imun, neboli dračí krev.

Je také účinná často neprávem opomíjená vnější-lokální péče o postižená místa. V případě artritidy můžeme zklidnit bolavé měkké tkáně a vazy v okolí kloubů pomocí krému Protektin
U Artrózy se zase více osvědčuje potírat bolestivá místa krémem Artrin.

Pavla za Tým ZnamyTerapeut.cz

....předchozí díl seriálu o nemocech na téma: Migréna a bolesti hlavy

Přečtěte si další díl seriálu o nemocech na téma: Cukrovka, diabetes mellitus

Chcete se dozvědět včas o novinkách na portálu www.znamyterapeut.cz? Lajkujte tuto stránku na Facebooku a staňte se našimi fanoušky a budete o novinkách na tomto portálu vědět vždy včas.
Portál www.znamyterapeut.cz je největší křižovatka alternativní medicíny, vybírejte si svého terapeuta prostřednictvím těchto stránek a rozhodujte se na základě zkušeností ostatních, vyhnete se tak případnému zklamání z nevhodně zvoleného terapeuta.
Chcete se podělit o svoji zkušenost s terapeutem nebo metodou alternativní medicíny? Sdílejte tuto zkušenost na tomto portálu a pomůžete tím při výběru ostatním...příště oni zase pomohou svým hodnocením a referencí vám.
 

Zaujal vás článek?    
  Zpět na seznam článků

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20