https://www.traditionrolex.com/20
https://www.traditionrolex.com/20
V tomto článku bych chtěl zjednodušeně ukázat princip fungování hlubinné regresní terapie na příkladu klientky, která dlouhodobě trpěla strachem z mužů. Tento strach komplikoval komunikaci s muži nejen při řešení soukromých i pracovních problémů, ale i při navazování partnerských vztahů.
Celá terapie zahrnovala tři on-line sezení v celkové době trvání 8 hodin.
Klientka trpěla snahou vyhýbat se kontaktu s muži, který byl doprovázen podvědomým pocitem strachu a úzkosti a častými myšlenkami „Chci být neviditelná!“ a „Chci pryč!“
1. Sezení
První událost, kterou si klientka vybavila během propojení s podvědomím, se odehrála v roce 2013. Spouštěčem problémů byl opilý manžel vracející se z hospody. Událost se odehrála v patrovém domě, kdy při nástupu negativního stavu klientka ležela v horním patře v posteli. Jakmile slyšela, že se manžel snaží otevřít dveře, spustily se následující reakce:
Pocity: strach, úzkost
Myšlenky: „Za chvíli přijde a bude ožralý“, „Bojím se“
Projevy na těle: bušení srdce
Klientka se nadále snaží usnout, avšak po krátké době jde navštívit toaletu, která je v přízemí domu. Při cestě po schodech má „hnusné pocity“ a myslí jí probíhá: „Chci být neviditelná!“. Na těle se objevují pocity chladu a stupňuje se bušení srdce. Cestou míjí manžela a zde si klientka vybavuje jeho „hrozivý výraz“.
Během návratu do patra je nucena opět projít kolem manžela, který na ní začne řvát a přibližovat se. Ona couvá, bojí se, až se zastaví o zeď. Klepe se, má pocit staženého břicha. Ve chvíli, kdy je zatlačena až ke zdi, se manžel napřahuje a udeří pěstí vedle její hlavy.
Klientka je překvapená, v šoku, v hlavě se odehrává myšlenka: „Nejraději bych tu nebyla!“. Následně utíká do patra, lehá si do postele. Tečou jí slzy, třese se, má pocity chladu a úzkosti. Hlavou se honí myšlenky, že to takhle dál nejde a už to tak nechce. Částečná úleva přichází, když slyší manžela odcházet z domu. Celkově uvedené pocity a myšlenky vymizí 5 let po této události.
Celkem jsme uvedenou situaci prošli šestkrát během dvou a půl hodiny. Při druhém průchodu došlo tradičně ke zhoršení a zintenzivnění pocitů a vybavení si dalších detailů. Od třetího průchodu došlo k postupnému zlepšení vnímaní celé události. Při šestém průchodu klientka neměla negativní pocity, emoce, myšlenky ani fyzické projevy na těle.
2. Sezení
Při druhém sezení si klientka vybavila starší událost, během které prožívala stejné pocity jako při události z roku 2013.
Tato událost se stala v některém z minulých životů v roce 1018.
Klientka si sama sebe vybavuje jako jeptišku v klášteře, který byl napaden nájezdníky. Ve chvíli, kdy je na klášter zaútočeno, se zamkne ve své komůrce a modlí se. Přichází strach, co bude. Slyší řev. Mimo pocity strachu se objevují pocity úzkosti, fyzické projevy bušení srdce, těžké dýchaní, myšlenka „Nechci tu být!“. Následoval sled událostí, kdy se jeden z nájezdníků dostal do jejího patra a začal se dobývat přes zamčené dveře. Klientčiny pocity strachu, bušení srdce a těžkého dýchání se zintenzivňují. Odehrává se v ní myšlenka: „Když se dostane dovnitř, je po mně!“. Ve chvíli, kdy dojde k prolomení dveří, ji napadá už jen: „Chci být pryč!“. Když nájezdník vtrhne do místnosti, klientka couvá, vidí jeho hrozný chlapský výraz a převahu. On vyndavá dýku a bodá ji do břicha. Následuje pád na zem, kdy do ní dotyčný muž začne navíc kopat. Přidává se bolest břicha, pocity ponížení a beznaděje. Na mysl přichází výčitka: „Kdybych tam nebyla, tak se mi to nemohlo stát!“ a vztek na chlapy.
Následuje odchod duše z těla, která se přesouvá na věž kláštera, kde se postupně schází duše ostatních zavražděných jeptišek a z výšky sledují drancování. Tam se přibližně týden vyrovnává s tím, co se stalo a po týdnu odchází do „světla“, kde úplně zmizí všechny negativní pocity.
K vymizení všech negativních emocí, myšlenek a projevů na těle bylo potřeba šest průchodů událostí. Zajímavé je sledovat tučně zvýrazněná slova, která jsou shodná nebo podobná u obou situací. Dále jsou zde zajímavé podobnosti např.: dobývání se do místnosti x vstup opilého muže do domu, útok od muže, hrozný výraz obličeje, bodnutí nožem x úder pěstí. Můžeme vidět, jak asociativní chování mozku vyvolává v podobných situacích podobné myšlenky a pocity, které můžeme pomocí hlubinné regresní terapie poměrně snadno eliminovat. Nezáleží, zda věříte na minulé životy nebo ne. Důležité je, že pomocí této metody se můžeme zbavit opakujících se pocitů, myšlenek nebo třeba bolestí, které jsou hluboce v nás zakořeněné.
Druhý den po terapii se klientka cítila unaveně, ale začala se subjektivně cítit jinak. Během následujících dnů došlo k pročištění. Klientka uvedla, že sama sebe vnímá a cítí se jinak, dokáže se jinak bavit s muži a změnilo se i vnímaní její osoby ostatními lidmi. Poté, co díky terapii vystoupila z role oběti, začala jiným způsobem vnímat i svého nyní už bývalého manžela a to bez jakýchkoli negativních pocitů.
Uveřejněno se souhlasem klientky.
Zaujal vás článek?
Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!
https://www.traditionrolex.com/20