https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Jana Holická Jana Holická
hodnocení článku:
100 %


BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE - VZNIK A VÝZNAM

27. 4. 2016

Jak Vám mohou Bachovy květové esence pomoci zvládat každodenní situace, potíže a stresy

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE - VZNIK A VÝZNAM

Bachovy květové esence pomáhají lidem už mnoho desetiletí. Dr. Bach prošel studiem klasické medicíny, praxí s nemocnými pacienty a těžkou osobní nemocí. Všechny  zkušenosti  tento  citlivý  člověk využil v své tvorbě květových esencí.

Pozorováním pacientů a  jejich nemocí  došel  k tomu, že pacienti s konkrétní nemocí mají podobné problémy,  jako jiné pacienti,  trpící  stejnou  nebo podobnou nemocí.

Při pozorování přírody, květin, stromů, při svých procházkách zjistil, že květy i stromy vyzařují určitou  konkrétní vibraci.  Využil  této  vibrace k  tomu,  že z konkrétní  květiny  nebo  částí  stromu  připravil květinové esence. Postupoval pomalu,  připravený  květ  vždy  zkoušel  u  svých  pacientů  a zjistil, že s jeho působením se začíná měnit psychika nemocného i stav jeho nemoci. Zakrátko tak vytvořil  38 esencí  a  jednu jejich kombinaci  - tzv.  Krizovou esenci, Rescue Remedy. Esence pak  roztřídil  do  7 skupin, podle toho,  co esence v určité skupině dokázaly řešit - např. strach,  nejistota,  nezájem o přítomnost, osamělost aj.

Jeho snem bylo,  aby  každý mohl  mít doma svou  sadu  Bachových květových esencí a podle svého naladění,  potíží a  stavu si  mohl vždy  užít konkrétní květ nebo  kombinaci několika květů. Tak  by  mohl  každý  den  harmonizovat  svou psychiku podle svých potřeb. Jak si vybrat esenci?  Třeba podle popisu esence na mých webových stránkách www.johanka.eu.

Sadu Bachových esencí si můžete  samozřejmě koupit  a s esencemi se učit zacházet. Vzhledem k tomu,  že se na vás valí informace  ze všech stran  a to vše doprovází každodenní stresy,  je pro vás někdy obtížné se sami v sobě vyznat. Doporučuji navštívit  terapeuta,  který má s Bachovými květovými esencemi dostatečnou praxi a zkušenost a na základě rozhovoru a rozboru Vaší situace Vám potřebnou kombinaci vybere a namíchá.

S Bachovými květy pracuji již 14 let a největší radost mám z toho, když se mí klienti po užívání Bachových esencí cítí lépe a mohou se plně zařadit do života, opět prožívat radost a být v harmonii.  Jejich dobrá zkušenost je občas přivede zpátky,  když  potřebují  něco  zvládnout  a  vědí,  že Bachovy květové esence  jim  už  v  minulosti  pomohly.  Nejlepším  doporučením pro další klienty  je  vždy zkušenost jejich známých, přátel nebo příbuzných. Jak ráda říkám - vibrace Bachových květových esencí si klienty přitáhnou samy. Je také mnoho lidí,  kteří  užívali antidepresiva  a po užívání Bachových květových esencí mohli za čas antidepresiva odložit. Samozřejmě je nutné posoudit stav klienta, těžké klinické deprese patří do rukou zkušených lékařů.

A jak Vám mohou Bachovy květy pomoci? Vyzkoušejte kombinaci esencí sestavenou  na  Vaše  problémy  a  uvidíte  sami.  Několikrát denně 4 kapičky Bachových  esencí  a  Vaše  strachy,  nejistoty,  přecitlivělost, skleslost nebo obavy  začnou  odcházet.  Najdete  novou sílu,  radost  a  chuť  do života, každodenní  situace  zvládnete  lehce a   v  pohodě.  Bachovy  esence  Vám pomohou  i při chronických nemocech

Těším se na setkání s Vámi při řešení Vaší životní situace, na seminářích Bachových květových esencí či Esencí volně žijících zvířat.

V dalších článcích o Bachových esencích si budeme vyprávět o tom, jak můžeme pomoci esencemi svým dětem, jak lépe vyjít se šéfem v práci, jak získat odvahu, jak zvládat své vztahy, jak se nebát a podobně. Těším se také na Vaše reakce a dotazy k užívání i výběru esencí.

 


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Michaela Holinská 15. 6. 2016
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20