28.06.2020   |  Eva

Nesnáším se s mojím bratrem

Nevycházím se svojí vlastním polorodým bratrem. Stále machruje, má otravné otázky , vyvyšuje se nad ostatní. Snaží se řídit můj život.
Mám kožní problémy způsobené nervovým problémem.

Odpovědí: 1

Odpovědi terapeutů

Prekognice  - Bohuslav Slávo Heřmánek
28. 06. 2020 18:01   |   Bohuslav Slávo Heřmánek

Mezilidské vztahy tvoří nesmírně důležitou součást našeho života, výrazně ovlivňují naši duševní rovnováhu, postoje ke světu i sobě samým. Mnohé z elementů vztahů jsou geneticky a neurobiologicky podložena. (např. typ osobnosti, výchova, rozložení neurochemických receptorů v mozku apod. S mnohými dá ale aktivně pracovat.
Ať chceme nebo ne, každý krach, selhání, nevyřešený problém, strach apod., který byl příliš rychle hozen za hlavu nebo i opakovaná chyba každého nakonec dožene a může se stát překážkou v jeho životě, výkonnosti a může se člověk cítit dost mizerně.
Každý máme jinou míru citlivosti, jinou odolnost a hranici stresu a snášenlivosti, každý máme jiné emoční prožívání. Před „přáními“, v jejichž pozadí je velká dávka strachu, vzteku, beznaděje apod., byste se měli mít na pozoru. Myšlenky spojené s obavami jsou totiž silně emocionálně nabité a mají mimořádně silnou energii. Strach pak funguje jako velmi silný magnet a není proto divu, že si do života přitáhnete přesně ty věci, které nechcete, a kterých jste se obávali.
Kožní problémy se nazývají neurodermitis, lze jej léčit kortikoidy, což nedoporučuji, pomáhá teplo, sluníčko (pozor na ochranný faktor), ale samozřejmě klid, harmonie na těle i duši. Aby svět fungoval, musí být v rovnováze. To znamená, pozitivum i negativum, bílá černá, den noc, plus i mínus. Kdyby vše bylo jen pozitivní nebo i opačně, svět by se zhroutil do sebe. Je toho mnoho, zde není takový prostor pro přesnější vysvětlení.
Doporučuji regresní terapii, a osobní konzultaci, kde se dá najít schůdná cesta

Jste terapeut? Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit!

Přihlásit se

Odpovědi návštěvníků

MUDr. Jan Miklánewk 28. 6. 2020

Je několik možností řešení Vaších problémů. Nejde to však učinit po emailu! V každém případě to chce vyslechnout celou Vaší pravdu, pohnutky vedoucí k vzájemné nenávisti. Velmi by Vám oběma pomohlo tzv. Morenovo psychodrama, kdy byste si vzájemně řekli do očí, co Vás ve skutečnosti trápí a dohodli na dobrovolném řešení. Dále je možnost provedení lékařské hypnozy, povzbudující léčby homeopatickými preparáty, vhodná je i EFT metoda, což je léčba prožitých negativních emocí, kterých asi v sobě oba máte až dost. Umění je včas odpustit, když člověk neodpustí, potom se ničí nejvíce sám sebe! Viz reakce vaší pokožky a jistě i další zdravotní potíže ?Obradte se na psychiatra ve spádové oblasti, bydlíte -li v Paze, můžete se obrátit i na mne. Já osobně takovéto všechny problémy s lidmi řeším tím, že jsem věřící v Boha a vše zavčas předávám Bohu. I v Bibli je moudrá rada: Nezapadej sluníčko nad hněvem naším!

Primář MUDr Jan Miklánek, telč. 606 802 598, volat nejlépe každý den mezi 19 až 20 hodinou.


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím