04.02.2020   |  Ivona

Neshody v manzelstvi

Dobrý den,prosím o radu,žiju v manzelstvi 11 let,žije se nám dobře, jen nám vyprchala láska že vztahu,což je asi normální po tolika letech...horší je,že posledních pár let,je mě manzel fyzicky vůbec nepritahuje,spíše naopak,vůbec na něj nemám chuť a čas trávím raději sama,než s ním...musím ještě napsat,že manzel je velmi nekomunikativni a že máme 7 letou dceru, kvůli které ve vztahu zůstávám....můj dotaz tedy zní,zda je možné pracovat na tom,aby mi manzel zase vzrusoval??? Upřímně si to nedovedu již představit...děkuji moc za odpověď.

Odpovědí: 1

Odpovědi terapeutů

Jan Perlík
04. 02. 2020 12:09   |   Jan Perlík

Krásný den přeji,

na všem se dá zapracovat, otázkou ale je, zdali bude chtít na tom pracovat i Váš manžel. Jelikož je to společná práce. Důležité je, abyste spolu o všem komunikovali, abyste si vše vyříkali z obou stran. Skutečná láska nevyprchá nikdy, jen je to u ní jako s ohněm, pokud nebudete přidávat polénka, bude pomalu vyhasínat. Vždy ji ale můžete znovu rozdmýchat.

Prvním krokem ke zlepšení je vzájemná komunikace. Je důležité, abyste mu řekla, co cítíte, proč to cítíte, co byste chtěla jinak, že na tom chcete zapracovat a změnit, aby Vám Váš vztah zase dával to, co chcete. I od něj si vyslechněte, proč je nekomunikativní, jak on se ve vztahu cítí a co by chtěl změnit. Mějte oba na paměti, že Vaším cílem je změnit danou situaci.

Podobné situace se vstávají proto, že partneři nemají vlastní osobní životy. Zaměří se na děti a vynechávají tak své koníčky a zájmy. Tím chřadne jejich já. Každý z nás potřebuje ve vztahu vlastní zájmy, které tráví sám, či s přáteli. Tím získáváme novou radost ze života a energii, kterou můžeme vnést do vztahu.

Držím palce,
Jan Perlík

Jste terapeut? Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit!

Přihlásit se

Odpovědi návštěvníků

miklanek 4. 2. 2020

Řešit se tento problém d! Musíte chtít oba. Sami dva to na dálku nezvládnete, potřebujete zkušeného psychoterapeuta, a to na několik sezení, Výborné je si přehrát ku příkladu tvz. Morenovo psychodrama a hned se oba poznáte a nebudete si vlastně i oboustranně ubližovat! . Jak na toto mám osobní zkušenost, mám to za sebou a dosti úspěšně. kdo to na sobě neprodělá, tak ten Vám neporozumí! Je to potom jenom teoretik.

Primář MUDr. Jan Miklánek z Prahy.


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím