10.02.2020   |  tinam

Bolest tváře

Dobrý den, již 13 let mě trápí atipická bolest tváře. Je to od doby, co jsem měla zákrok ( resekci) na zubu 1 nahoře a hned v zápětí na to na 6 na té samé straně mi pan doktor odstraňoval jeden kořen. (pamatuji si, že říkal, že to strašně krvácí) Po těchto 2 zákrocích mě pořád brní a bolí u pravého nosního křídla. Byla už jsem za těch 13 let snad na všech vyšetřeních (MR, rentgeny, CT, zubaři ...) Vše bylo v pořádku. Je to takové obtěžující brnění. Reaguje to na například kapky do nosu. Ale ani po nich to nepřestává. Chodila jsem na akupunkturu, Dokonce jsem si dávala i pijavice. To teda musím přiznat pomohlo, ale vloni .A letos na podzim se to rozjelo zase a už pijavičky ne a ne pomoct. Mohu požádat o nějakou radu z alternativní medicíny. Děkuji Martina

Odpovědí: 0

Jste terapeut? Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit!

Přihlásit se

Odpovědi návštěvníků

Jana Ohanková 31. 5. 2020

Hezký den, Martino. Ano porušením nervu to může být, ale předpokládám, že to lékaři vyloučili. Každopádně v dané oblasti došlo k traumatu (které nemuselo být na vědomé úrovni) a to se uchovalo v těle. Je dobré zpracovat tuto pro tělo traumatickou událost. Pak může dojít k zlepšení nebo i odstranění následků, které popisujete. Osobně mám zkušenost s terapiemi, které pracují s tělem a "nechají ho se uvolnit, jak tělo potřebuje". Kraniosakráni Biodynamika nebo Somatic Experinecing. Homeopatie je také skvělá, ale v této oblasti důvěřuji jen jednomu člověku, který je míchá na daný problém individuálně. Tento terapeut již nebere nové klienty a není nikde na internetu, proto ho zde neuvádím. Doporučuji ho jen svým klientům. To mám dovoleno.

miklánek jan 10. 2. 2020

Vážená paní Maritno!

Může jít především o tzv. fantomové bolesti nebo parestesie, které vznikly následkem velkého hematomu a došlo k obnažení myelinových pochev tohoto nervu na bolavé části tváře. Myslím si, že by Vám mohla pomoci správně volená homeopatická léčba, event. doma prováděná moxibuce a šetrné masáž bolavého místa. Primář MUDr. Jan Miklánek z Prahy.


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím