Holotropní dýchání

Psychoterapeutické metody

100%

Holotropní dýchání™, které bylo vyvinuto manžely Stanislavem a Christinou Grofovými, je jedním ze způsobů vstupu do rozšířených stavu vědomí. Tím pomáhá obohacovat lidskou zkušenost o poznání, které je v mnoha ohledech hlubší a intenzivnější, než je obvyklé poznávání reality prostřednictvím smyslů a poznatků v běžném stavu vědomí.

HD Je založeno na 35letém výzkumu mimořádných stavů vědomí, který psychiatr českého původu MUDr. Stanislav Grof zahájil v 60. letech v Československu, a ve kterém pak pokračoval v USA. Dnes patří ke světově uznávaným autoritám relativně mladého oboru transpersonální psychologie. Teoretické zázemí a praktické aplikace tohoto přístupu a rovněž metody holotropního dýchání lze najít v knihách Stanislava Grofa, (většina z nich byla přeložena do češtiny).

„Holotropní“ znamená v překladu směřující k celistvosti. K navození rozšířených stavů vědomí využívá tato metoda zrychleného dýchání a evokativní hudby. Tyto stavy otevírají člověku přístup k mnoha rovinám lidské zkušeností, umožňují poznávat příčiny našeho neproduktivního chování, potlačovaných emocí a energií, které jsou v tomto procesu uvolňovány a přetvářeny.

Tato účinná a bezpečná metoda sebepoznání v sobě sjednocuje výsledky moderního výzkumu vědomí, hlubinné psychologie a některých spirituálních praktik. Zážitky, které přesahují naši obvyklou zkušenost času, prostoru a hranic ega, poskytují objevný pohled na sebe sama v novém kontextu hlubšího propojení s vlastní podstatou i životem v jeho celistvosti.

Přestože HD může mít léčebný efekt, nejde primárně o psychoterapeutickou metodu, ale o cestu sebepoznávání a oslovení duchovní roviny života.


Seznam terapeutů
praktikujících tuto metodu

Psychoterapeutické metody

Názory a hodnocení

Ivanka 30. 4. 2018
 

Vynikající metoda pro sebepoznání a odstranění letitých bloků. Hodně silná metoda, které je ale velmi bezpečná a pan Grof, který metodu objevil a propaguje je mimořádný člověk a je víc než reklama na tuto metodu!!!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím