https://www.traditionrolex.com/20

https://www.traditionrolex.com/20

Bohuslav Slávo Heřmánek Bohuslav Slávo Heřmánek
hodnocení článku:
100 %


Jak myslet, jak konat.

28. 6. 2020

Nemám rád ta slova, „pozitivní myšlení?, ale bohužel v dnešním světě nám nic jiného nezbývá. Opět a znovu musím připomenout, že Karmě je naprosto jedno co chceme nebo nechceme, reaguje pouze na naše myšlenky a pocity. Pokud vysíláme obavy, nejistoty, strach apod., Karma to zpracovává jako naše přání a nic jiného nás nepotká, jen obavy, strach a přivoláme si spousty nepříjemností, od bídy až po nemoc.
Přestože nemůžeme stále kontrolovat naše myšlení, za jeden jediný den jich máme asi 60 tisíc, a to neustále kontrolovat opravdu nezvládne nikdo, měli bychom si občas uvědomit, co nás trápí a snažit se to vysílat jako pozitivum. Tam kde to nelze, nastupují naše pocity, které nás „hlídají?. Snažme se neříkat negace, např. „nechci přijít o práci, nechci být nemocný? apod., protože strach, který vysíláme, je pro Karmu rozkazem, který nám dříve nebo později začne plnit.
Kdybych to měl popsat velmi laicky, pozitivní pocit či myšlenka je „okamžitě? u Karmy a ona ji začíná zpracovávat, naopak, negativní myšlenka je velmi „pomalá? a máme spousty hodin na to, abychom naše negativní pocity a myšlenky, naše negace, změnily a vyslali Karmě jako něco pozitivního. Je proto dobré, každý večer, náš prožitý den rekapitulovat, a pokud se nám nezdá naše konání, myšlení apod., máme čas to v myšlenkách změnit, poprosit o odpuštění, uvědomit si kde jsem udělal chybu a slíbit že ji napravím a že se ji v budoucnosti vyvaruji.
Podobné se přitahuje a my jsme magnetem, který přitáhne jak pozitivní tak negativní věci. Vše je naše přání, a přání je pro Karmu rozkazem. Můžete si přát vše, co chcete. Je nezbytně nutné, se se svou situací naprosto smířit a přání, které mám, je dobré si zvizualizovat. Karma sice ještě rozhodne, jestli dostaneme přání v plné výši, nebo jen část. Pokud si budeme přát první cenu ve sportce a nezasloužíme si to, Karma nám dá třeba jen pár tisíc, podle našich zásluh, protože je to akce a reakce. Přesto můžeme po Karmě chtít a mít i tisíce přání, nedá nám např. výhru ve sportce, ale dá nám třeba pevné zdraví, nebo na oplátku za výhru, exotický zájezd, nebo urovnání sousedských sporů. Nepřemýšlejte o egoizmu, nebo jestli si to opravdu zasloužíte, přemýšlejte o tom, aby se ke Karmě nedostávaly vaše obavy a strach. Jako první krok ke změně vašeho života, je to jeden z nejdůležitějších kroků.
Je mnoho tragédií na světě a lidé pokud si něco přejí a dostanou to, nedokážou potom ani poděkovat. Každé ráno když vstanu a dotknu se nohama podlahy, řeknu jednu jedinou věc, za kterou jsem osudu a Karmě vděčný. Dnes, když jsem vstal, jsem poděkoval za mou teplou a báječnou postel. Ale jsem vděčný například za to, že vidím, že mám přátele, že, mě lidé naslouchají a někdy si vezmou moji radu k srdci apod. Jsem vděčný za spousty věcí a vždy si uvědomím, kolik tragédií ještě na světě existuje a mnozí nemají to, co mám já, přestože by si to zasloužili, ale neumí si to u Karmy vyprosit, protože vysílají opak toho, co by chtěli. Myslete proto na to co chcete a ne na to co nechcete. A buďte vděčni i za maličkosti, které dostanete, příště můžete žádat a dostat mnohem více.

 


Zaujal vás článek?    

Názory a hodnocení

Michal 15. 7. 2023
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím

https://www.traditionrolex.com/20