04.02.2024   |  Vlaďka

PostraumatickY syndrom ze vztahů

Dobrý den. Minul rok jsem si prošla toxickým vztahem, vztahem s mamankem a egoistou. A naposled muž, u kterého jsem si vyvolala panickou úzkost. Kamarád se kterým jsem se viděla po 3letech a který mi hodně ublížil..Opět sei vyvolala úzkost a panika. Ráda bych konstelací nebo terapii zjistit co to spouští

Odpovědí: 2

Odpovědi terapeutů

Jiří Štágl  - Jiří Štágl
05. 02. 2024 09:00   |   Jiří Štágl

Pokud jste na stránkách psychoterapie, tak asi začínáte tušit, kdo je základním spouštěčem situací které prožíváme. Otázkou pak bývá, zda jsme v situaci, kdy se teprve potřebujeme takovými obecně zdánlivě divnými situacemi sytitit, nebo se již blížíme momentu, kdy si chceme říci "tak dost, takto žít nechci, toto již nemám zapotřebí".

Terapie Kutná Hora  - Eliška Krčmářová
23. 02. 2024 10:36   |   Eliška Krčmářová

Dobrý den, Vlaďko,
do vztahů se často promítají naše dávná emoční zranění a nenaplněné potřeby (potřeba lásky, přijetí, bezpečí a jistoty apod.). Podvědomě usilujeme o uspokojení těchto potřeb a používáme k tomu strategie, které jsme si osvojili v době, kdy jsme tyto nenaplněné potřeby prožívali. Dnes nám tyto strategie již nemusí vyhovovat. Přesto se jimi řídíme, neboť jsou za tu dobu naučené, zautomatizované a hluboko v nás zakořeněné. V terapii je možné tyto podvědomé programy nalézt, zvědomit a zároveň zpracovat příčinu, která vedla k jejich vzniku. Tím vznikne možnost vybrat si a žít nový scénář.
Co se týče paniky a úzkostí, různé současné situace Vám připomínají a znovu aktivují nezpracovanou událost z minulosti. Spouštěč je vodítko, skrze něj je možné dostat se k této primární události a zpracovat ji.
Působím v Kutné Hoře. Pokud je to pro Vás dostupné, můžete se mi ozvat.
Eliška

Jste terapeut? Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit!

Přihlásit se

Odpovědi návštěvníků

Michal Lehký BBA 18. 2. 2024

Zdravím Vás,

máte v těle spouštěče, které Vás nutí chovat se tak jak se chováte. Ať už jde o výběr partnera, nebo o jiné podvědomé programy, které často souvisejí s citovým sebezraňováním a s dlašími traumaty. Úzkost je pak již jen následek, kdy se tělo brání a hlásí, že je něco špatně. Tyto věci jsou velmi dobře řešitelné, ale ne takto přes internet. Je potřeba hlubší rozbor. Mám poradnu v Plzni, tak pokud jste v dojezdové vzdálenosti, klidně se na mě obraťte.

Konchedras 8. 2. 2024

Dobrý den milá Vlaďko,

Vaše volba mužů, kteří ve Vás vyvolávají tyto stavy, snad souvisí s Vaším nastavením ve vztahu k sobě samé. Jako byste sama sebe odsuzovala už dopředu a nezajímala se o to, jak byste mohla být šťastná sama se sebou. Je to vždy o tom, že očekáváme, že nás někdo jiný učiní šťastným. Ale tak to není, vždycky jsme za svoje štěstí zodpovědní my sami, nikdo nás šťastnými neučiní. Vždy je to o sebelásce k sobě samé, jak už zde bylo naznačeno. Je třeba se začít ptát, kde je chyba ve vztahu k sobě samé. Máte se ráda dostatečně? Dáváte si, co potřebujete? Žijete podle svých tužeb, nebo se stále jen někomu podřizujete? Není to jednoduché a sama jsem si tímto procesem několikanásobně procházela, ale každá další zkušenost nás někam posouvá. Věřím, že to zvládnete a budete také šťastná.

K.


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím