Známý Terapeut Známý Terapeut
hodnocení článku:
100 %


Jan Hnízdil: Homocystein, lék na civilizační nemoci nebo iluze?

9. 1. 2016

„Vážený pane doktore, posílám Vám rozhovor redaktorky Drtinové s prim. MUDr. Erbenem na DVTV. V široké i laické veřejnosti jste znám jako neohrožený bojovník za správný přístup lidí ke svému zdraví, proti hloupostem až zvrhlostem v politice. Chci se zeptat na Váš názor na význam snižování homocysteinu v krvi, jako léku proti civilizačním nemocem. Zdravím a děkuji za odpověď. Pavel H. “,

Jan Hnízdil: Homocystein, lék na civilizační nemoci nebo iluze?

píše se v mailu, který mi přišel před pár dny. Není jediný. Po internetu se lavinovitě šíří varování:„Zpověď primáře Erbena v televizi DVTV je odevšad odstraňována. I samotná televize ji musela odstranit ze svého archivu. Tak dlouhé prsty má farmaceutický průmysl. Nechtějí, aby se lidé dozvěděli pravdu o metodách léčení a jak je jednoduché předcházet anebo léčit civilizační choroby bez jejich léků. Pro farmaceutický průmysl to je megavýdělek, o lidské zdraví jim nejde, potřebují nemocné lidi a proto léky s vedlejšími účinky.“. 

S panem doktorem Erbenem jsem se před několika lety setkal. Je to vzdělaný, charizmatický a laskavý muž. O významu homocysteinu hluboce přesvědčený. Mne tehdy nepřesvědčil. Naše cesty se rozešly. Teď se mi připomenul v hromadných mailech a na DVTV. Sledovanost jeho vystoupení přesáhla 200 tisíc a stále stoupá. Lidé už nechtějí brát chemické léky, farmaceutickým firmám nevěří. Touží po alternativě. Doktor Erben nabízí jednoduché vysvětlení nemocí, účinné a přirozené řešení. „V důsledku změny stravovacích návyků lidé trpí nedostatkem kyseliny listové, vitaminu B6 a B12. To vede k poruše metabolizmu aminokyseliny homocysteinu a k jejímu hromadění v krvi. Záplava toxickým homocysteinem vyvolává civilizační choroby. Pokud je hladina homocysteinu podáváním chybějících vitaminů stlačována do normálních hodnot je člověk 100% chráněný před infarktem a cévními nemocemi, u onkologických nemocí je ochrana 66%“, říká doktor Erben.

O významu vitaminů pro lidské zdraví není pochyb. Jejich nejúčinnějším a nejvhodnějším zdrojem je přirozená, pestrá, čerstvá strava. Účelnost preventivního podávání vitaminů zdravým lidem v podobě tablet nebyla prokázána. Medicínské indikace vitaminoterapie jsou jasně vymezené. Homocysteinová teorie se nepotvrdila. Vždy, když někdo přichází s lékem či metodou, která je účinná, rychlá, nevyžaduje od pacienta žádné úsilí a nemá nežádoucí účinky, je na místě nejvyšší opatrnost. Nápadně tím připomíná magistra Edwarda Kelleye, alchymisty dvoru Rudolfa II., usilujícího o nalezení elixíru života.

Doktor Erben brojí proti korupci v medicíně a dravému byznysu farmaceutických firem. Podle něj svými dlouhými prsty brání šíření informací o homocysteinu. Každý si může ověřit, že rozhovor doktora Erbena s redaktorkou Drtinovou není cenzurován ani stahován. Spiknutí farmaceutických firem proti homocysteinu se nekoná. Poselství doktora Erbena a farmaceutických firem má totiž hodně společného. Zní jasně: „Nechte si vyšetřit (homocystein, cholesterol….), věřte nám a odevzdejte se (lékařům, léčitelům…), o nic se nestarejte, plaťte, užívejte!“.

Zázračný lék na civilizační nemoci neexistuje. Nemají ho farmaceutické firmy, nemá ho ani doktor Erben. Civilizační nemoc totiž znamená, že pramení z nemocné civilizace. Ze způsobu našeho chování, stravování, vztahů k bližním, k životnímu prostředí. Z nás samotných. Klíč k uzdravení proto najdeme jedině sami v sobě. 

Zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=26647


Zaujal vás článek?    

Názory a hodnocení

Antonín Hlavinka 9. 1. 2016
 

Lidi by si měli uvědomit, že existuje jistá rovnováha a nic není zdarma, pan Hnízdil to popsal hezky, a bez poctivé práce nedostanete nic jen tak, stejně by si toho pak nikdo nevážil. V životě je vždycky něco za něco! Hledáte-li velkou pohodlnost a nechce se Vám nic dělat? Pak určitě dostanete brzy důvod začít s sebou mrskat a naopak, pokud jste hyperaktivní, tak se brzy dostaví něco, co Vás zklidní a uzemní...


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím