30.07.2018   |  betka

poradit

farnice delala kostelnici, farar nebyl spokojen vynadal ji ona se ho nyni boji jak to prekonat

Odpovědí: 5

Odpovědi terapeutů

Eva Kalivodová
30. 07. 2018 10:09   |   Eva Kalivodová

Dobrý den, strach z čehokoli překonáte nejlépe tím, že si budete jistá v tom, co podnikáte. Ve Vašem případě, resp. farnice je to o vnitřním pocitu toho, že to, co udělala bylo správné a stojí si za tím.

30. 07. 2018 10:22   |   Lukáš Hoďák

Dobrý den, můžete se na to podívat také tak, že ji ten farář podvědomě zahrál jen nějakou roli, aby ji připomněl něco nevyřešeného z její minulosti, např. ji takto podobně mohl nadávat její nespokojený otec nebo třeba nějaký partner, kterého se také bála.... Dokud to nemáme nějakým způsobem vyřešené v sobě, tak se nám obvykle neustále opakují nějaké nepříjemné situace, aby nám to připomínaly a my s tím konečně mohli něco udělat...

Abbia clinic  - Ladislav Kabelka
30. 07. 2018 10:55   |   Ladislav Kabelka

Dobrý den, doporučil bych paní aby si uvědomila co se v té situaci odehrálo. Jestli se to v podobných situacích neopakuje. Faráři jsou v jistých situacích braní jako jakási autorita. Pokud má problém a strach z autorit (otec, vedoucí, kantor.....), bylo by dobré zjistit proč. Na strachy vědomé i nevědomé pomáhají Bachovy Květové esence.

30. 07. 2018 11:39   |   Regina Říhová

Dobry den, jakykoliv strach znaci neduveru ve vyssi vedeni. Vse, cim prochazime, jsou zkousky, jejichz uspesnym slozenim duchovne rosteme. Doporucuji vlastni modlitbu s prosbou o silu k prekonani strachu a prekazek. Radostne a s odvahou v pomoc vyssich sil vyjit vstric vsemu, co prichazi. Uvolnit se v duvere. Neni ceho se bat. Kazdy se chova tak, jak nejlepe umi na momentalni vysi sveho duchovniho vyvoje (i farar). Preji hluboky pokoj v dusi.

Naturo-rezonanční poradna  - Dagmar Jančová
30. 07. 2018 12:05   |   Dagmar Jančová

Dobrý den. Co kdyby si o tom paní s farářem promluvila. On není nějaká nadřazená bytost, je to člověk jako ona. Paradoxně i kdyby chtěla mluvit se samotným Bohem, tak to pro ni bude jednodušší, protože Bůh přestavuje všeobjímající lásku, a nikdy by se na ni nezlobil, protože by věděl, že měla dobrý úmysl a všechno dělala s nejlepším vědomím a svědomím. Takže ať si paní zváží, jestli už předtím neměla z toho člověka určité obavy, a jestli to třeba tímto incidentem jen nevyvrcholilo... Buď to překonají vzájemným rozhovorem a vysvětlením situace, nebo pokud by to opravdu nešlo, a paní by tam měla chodit s tím, že ji to ničí, tak v tom případě bych šla jinam. Ona nemá povinnost věnovat svůj život službě pod člověkem, který ji nemá rád. Bůh ji bude mít rád vždycky, i když by našla jinou vlastní cestu, jak mu sloužit. Přeju hodně odvahy a štěstí :-)

Odpovědi návštěvníků

Iva Matyášová - poradkyně Feng Shui 12. 8. 2018

Podle mých osobních zkušeností se jedná o velkou výzvu a vedení k životnímu přelomu. Příběh se váže k hranicím, které se má žena naučit nastavovat bez ohledu na to, komu je nastavuje. To je cesta k sebehodnotě, sebeúctě a sebelásce, která je základním kamenem pro cokoliv dalšího. Dále je třeba zapracovat na vyřešení strachu, který je opakem Lásky - nedůvěra ve vyšší inteligenci. Důvodem je také pochopit praktikování zdravé víry- bez vzhlížení k "autoritám" a naučit se být samostatně propojená s Bohem bez manipulace člověka. Je to výstup ze stádovosti do lehkosti bytí, svobody a kreativity. Probuzení ženského potenciálu, ve kterém je v rovnováze mužská část ochránce a síly. Dále se otevírá dětská část - jsme děti Boží a je fajn být uvolněný, spokojený a tvořit v radosti. Přeji hodně síly, odvahy a lásky.

Marcela Táborská 31. 7. 2018

Dobrý den,

na tak stroze napsaný dotaz, bez souvislostí, nelze snad bez domněnek odpovědět

Mirka Daníčková 30. 7. 2018

Je potřeba odpustit knězi a změnit to co Vám vytýkal. Jste milovaná dcera boží. Podívat se do své rodiny na tatínka, byl přísný nebo hodný. V čem vám podobně ublížil otec i to odpustit. Ježíš se o vše postará, vložit mu vše do srdce. Věřím, že to zvládnete a budu se za Vás modlit. Mirka

Pavla Kukalová 30. 7. 2018

Dobrý den,

doporučuji Bachovy květové esence - směs Aspen, Mimulus, Star of Bethlehem, Larch.

Dlouhodobě, bez vynechávání. Pomohou lépe zpracovat emoci strachu a zvýšit sebevědomí. To té paní v této chvíli chybí nejvíce.

S pozdravem Pavla

Dita Doleželová - terapeut 30. 7. 2018

Především záleží na tom, čeho se pokárání týkalo, zda bylo oprávěné či došlo ke zneužití postavení (farář versus farnice). Rozpor mohl nastat díky jiným životním, osobním či duchovním prioritám či nepochopení obsahu slov. Pokud bude farnice vzhlížet k faráři jako i IKONĚ vyšší moci, může docházet k "traumatům" jež provází právě zmíněný strach. Bylo by dobré uvědomit si, že chybovat je LIDSKÉ a podle toho k tomu přistoupit. I pan Farář nemusí mít vždy pravdu nebo se může dopustit chyby stejně jako každý z nás, ale ze své pozice by by měl být chápavý k nedostatkům svých oveček a měl by umět dávat jim druhou šanci - obraz milosrdenství. Doporučení pro tazatelku - zpracovat si POCIT VINY, který v ní pokárání vyvolalo.

Jitka Vosátková 30. 7. 2018

Dobrý den, možná že si farnice sama není jistá, zda se nějak neprovinila. Možná pomůže se podívat na životopis B. Hellingera. Byl to silně věřící člověk, misionář a jeho metoda není proti ideologii katolické církve. Možná že by mohla pana faráře s tím seznámit, poslat mu pár řádek, aby své srdce neuzavíral z neznalosti. A pokud ani to nepomůže tak může být znamení, že takovýto rigidní přístup k víře jí nemůže být dobrou cestou a že Boží lásku nemusíme potkávat skrze konkrétního faráře nebo kostel. :) Právě z těchto důvodů katolická církev v ČR má čím dál tím méně příznivců.


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím