10.02.2019   |  J.N.

Ostropestřec / myom

Dobrý den, dočetla jsem se zde na webu v článku, který se týká myomů a cyst, že je třeba detoxikovat. Jedním z tipů byl Ostropestřec.
A teď bych se právě chtěla zeptat: na jiných webech jsem se naopak dočetla, že Ostropestřec není vůbec vhodný, pokud má žena myomy. Zmiňovali tam, že ovlivňuje hladinu estrogenů, což prý není dobře.
Prosím, tak jak to vlastně je? Děkuji Vám za odpověď, J.N.

Odpovědí: 2

Odpovědi terapeutů

Pavla Hlavinková
12. 02. 2019 20:35   |   Pavla Hlavinková

Dobrý den, z pohledu TČM je vznik různých útvarů jako jsou myomy, cysty, nádory atd. způsoben blokádou a za hlavní orgán, který v těle působí jako "ledoborec" jsou dle TČM játra, tudíž podporou jater pomocí ostropestřce značně zlepšíme cokoliv, kde dochází k blokádě. Tuto "teorii dle TČM" podporují i Evropské staré herbáře. Ohledně účinků na hladinu estrogenu panuje velká neshoda,( jsou i názory, že pomáhá játrům zpracovat estrogen), nicméně troufám si tvrdit, že benefity této byliny jsou pro dnešního člověka dost významné.

Gynekologie jinak  - Jitka Blábolilová
15. 02. 2019 10:50   |   Jitka Blábolilová

Myomy rostou pod vlivem estrogenů. Žijeme v době estrogenové dominance - zdroje:potraviny, kosmetika, prací prostředky, plasty...... Místem, kde se estrogeny - vlastní i xenoestrogeny odbourávají jsou játra. I z toho důvodu je dobré podpořit jejich detoxikační schopnost. Zároveň je třeba myslet i na správnou funkci střeva. Pokud ve střevě "nebydlí" bakterie, které pracují pro nás, pak se estrogen ze střev vrací opět do jater - zjdednodušeně řečeno. :-)

Jste terapeut? Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit!

Přihlásit se

Odpovědi návštěvníků

MUDR. Jan MIklánek 18. 2. 2019

Zapomněl jsem heslo!

Odpověď na tento dotaz: ostropestřec je velmi slabý lék, asi 1 / 100 požadovaného účinku!!! V tomto případě s e musí léčit děloha a ne játra! Připadá mi to zrovna takový nesmylsl, jako když dáte do letadla jinou pohonnou látku jak tam má být, že za to může kapitán letadla! Prosím Vás neraďte lidem blbosti, je to promarněný čas a ohrožení pacienty na životě, že z myomu se stane carcinom!!! Myom je způsobován mykotoxiny a lokálními viry a parazity ( např, trichomonády) v děloze a v pochvě! Primář MUDr. Jan MIklánek


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím