Kateřina Vejrychová

Kateřina Vejrychová
Mgr. Kateřina Vejrychová RHom.

98 %
Sladkovského 467 Pardubice 530 02
homeopathy@email.cz
+420 722 901 221
https://homeopatie-poradenstvi.webnode.cz/

O terapeutovi

Jsem registrovaným homeopatem provádějícím homeopatické poradenství založené na respektu vůči celostnímu pojetí člověka a komplexního náhledu na dané zdravotní obtíže. Více informací a rezervace na homeopathy@email.cz nebo telefonním čísle 772 901 221.

Homeopatie je holistická léčebná metoda pohlížející na člověka jako na celek vyvíjející se v čase a  prostoru, a kromě veškerých fyzických obtíží zohledňuje i psychický stav pacienta. Při léčbě tak dochází k postupnému odstraňování vlastní příčiny nemoci a ne jen jejích příznaků. Příčiny nemoci mají většinou počátek v naší mysli (dlouhodobý stres, potlačený vztek, smutek, strach, pocity ublížení a viny, ale i skutečné zraňování a týrání) a fyzické symptomy jsou pak jen projevem těchto stavů na našem těle.

Homeopatická léčba je založena na individuálním přístupu k pacientovi a její součástí je vstupní pohovor, během kterého se homeopat snaží získat o pacientovi co nejvíce informací jak o jeho fyzických problémech, tak i o jeho psychickém stavu. Tyto informace jsou následně zpracovány a slouží k výběru homeopatických léků podle základního principu homeopatie - principu podobnosti. Klasická homeopatie je založena na postupném odléčování pacienta v čase a prostoru, což znamená podávání homeopatik v čase nazpátek podle toho, jak se postupně on i daná patologie vyvíjela.

Homeopatickou léčbu lze s úspěchem použít u řešení celé řady chronických onemocnění  jako jsou alergie, astma, poruchy štítné žlázy, poruchy trávení, vypadávání vlasů, opakující se angíny, chronické bronchitidy, různé jiné opakující se záněty, gynekologické problémy, hormonální problémy, neplodnost, poruchy imunity, bolesti kloubů, kostí a páteře, bolesti hlavy (migrény), pomočování u dětí, poruchy učení, poruchy motoriky, poruchy pozornosti a hyperaktivita (ADHD), poruchy autistického spektra, autismus a řada dalších vývojových poruch u dětí. Svou velkou úlohu hraje homeopatická léčba i při léčbě problémů psychických, jako jsou úzkosti, strachy, deprese, stres, pocity marnosti a vyhoření, neurózy a jiné. Homeopatická léčba je vhodná především k řešení chronických nemocí, v jejichž léčbě není klasická medicína příliš úspěšná (úspěšností nenazýváme potlačování příznaků nemoci, vypínání bolesti, znecitlivění problému…). Pomocí homeopatie se dá  však zmírnit i průběh  stavů akutních jako jsou úrazy, popáleniny, opařeniny, úpaly, omrzliny, otravy, šoky na psychické úrovni i šoky anafylaktické, ale i řada různých akutních onemocnění projevujících se rychlým nástupem nemoci, vysokou teplotou, bolestí apod. Homeopatií se dá zmírnit i dědičná zátěž. Homeopatií je možno řešit i nežádoucí účinky po očkování a případně provést vyčištění organismu po proběhlém očkování.

V homeopatii existuje pojem „homeopatické zhoršení“, k němuž může dojít při přesném zásahu problému, kdy se daný problém spustí ven přes fyzické tělo a může opravdu dojít k přechodnému zhoršení zrovna řešených fyzických problémů. Za předpokladu respektování patologie a vitální síly  pacienta (jeho životní energie) však nedochází k dlouhodobému zhoršení zdravotního stavu.

Vlivem postupného odléčování si může pacient též znovu prožít své potlačované, případně neprožité životní zkušenosti, které vedly ke vzniku chronické nemoci, což pro něho samotného i pro jeho okolí může být nepříjemné. Prakticky to znamená, že pacient může cítit smutek, vztek, lítost, sebelítost, pláč, prostě všechny jím potlačené emoce z jeho minulosti. Je to záležitost individuální a je přímo úměrná situaci, emoci, zážitku a problému, který se pacient snaží vyřešit. Tyto nepříjemné stavy však sami odezní.

Certifikáty


Soubor typu pdfDIPLOM - Česká škola klasické homeopatie(651,4 kB)zobrazit
Soubor typu pdfOSVĚDČENÍ - Medicínské znalosti pro homeopaty(569,9 kB)zobrazit
Soubor typu pdfOSVĚDČENÍ o registraci - Profesionální poradce v klasické homeopatii (762,8 kB)zobrazit
Soubor typu jpgPoradce pro výživu(528,3 kB)zobrazit
Soubor typu jpgVýživa dětí, těhotných a kojících žen(3,3 MB)zobrazit
Soubor typu jpgCertifikát FitLinie(103,2 kB)zobrazit

Názory a hodnocení

Marie Novotná 29. 10. 2020
 

Paní Vejrychová mi pomohla vyřešit problém u syna, na který byli lékaři krátcí.

Řešily jsme spolu v průběhu léčby i synovy “rýmičky” a horečky a vždycky nám pomohla - odpověděla třeba i o víkendu ❤️

Za všechno moc děkujeme.

Eva 26. 7. 2020
 

S paní Vejrychovou mám výborné zkušenosti. Pomáhá nám s léčbou naší staré fenky, která pro bolesti nohou a páteře už téměř nechodila, nežrala a nezajímala se o okolí. Veterináři nám mohli nabídnout jen léky tlumící bolesti, ale s tím jsme se nespokojili a začali spolupracovat s paní homeopatkou. Po vhodně zvolených homeopatikách a dalších přírodních doplňcích vidíme veliké pokroky a naše fenka se opět raduje ze života - běhá, chodí na procházky, má velikou chuť do žrádla a hraní a my doufáme, že jí to dlouho vydrží a stav se bude i dál zlepšovat. Paní Kateřinu a její služby vřele doporučuji :-)

Jana 14. 1. 2020
 

S paní Vejrychovou máme ty nejlepší zkušenosti. Našemu šestiletému synovi pomocí homeopatie vyléčila atopický ekzém. Tři roky se nás tento problém držel a lékaři psali jen kortikoidy. Momentálně je syn po několikaměsíční homeopatické léčbě naprosto v pořádku bez jediného flíčku! Zázrak! Děkujeme paní Vejrychové nejen za samotnou léčbu, ale také lidský přístup a opravdový zájem o pacienta. A v neposlední řadě také za ochotu řešit aktuální problém třeba v neděli večer...

Jsem nadšená a vřele doporučuji ostatním...

Lucie Š. 14. 1. 2020
 

Mileráda píšu doporučení.

Poprvé jsme se setkaly po těžkém porodu, kdy synovi neklesly varlata na správné místo. Vzhledem k synově velké zátěži opiáty v prvních měsících života jsem nechtěla znovu podstupovat narkózu. Lékaři bylo sděleno, že homeopatií nic nezkazím, ale pravděpodobně ani nevyřeším. - Kateřina nám sestavila pečlivý plán a na jeho konci - problém vyřešen.

Vždy mi velmi dobře poradí na akutní problémy.

Navíc je velmi flexibilní a pomohla nám srovnat potíže u nafouklých ovcí, které někdo nakrmil suchým pečivem ve velkém množství. díky ní se nám stádo podařilo během několika týdnů srovnat. Ovce trpěly silnou acidózou, byly světloplaché - nezřídka kdy končí tento stav úmrtím zvířete.

Řešily jsme spolu i agresivní formu rakoviny u psa. Kdy nám oboum pomohla v jeho klidném odchodu.

Jako terapeutka je velmi empatická a pohotová.

Děkujeme za to, že ji máme ;)

Michael Gyepes 14. 12. 2018
 

Skvělá homeopatka.

Pavlíčková Martina 23. 1. 2018
 

Paní Vejrychová, za celou naší rodinu Vám velice děkuji za pomoc při mnoha našich obtížích počínaje manželovým hnisavým zánětem v těle, mojí problémovou laktaci a zánětem prsu při kojení atd.

Váš rychlý přístup při řešení akutních problémů, vaše vstřícnost, pochopení, milé jednání....to se v dnešní době už vidí málo kdy!

Paní Vejrychovou mohu s čistým svědomím všem doporučit!!

DĚKUJI!!! :-)

Michaela Veverková 19. 7. 2017
 

Kde klasická medicína za 20 let nepomohla, tam to paní Vejrychová během několika málo let vyřešila! V mém případě to byly konkrétně: ekzém, chronické záněty spojivek, potravinová alergie a alergie obecně (kovy, plast, pyly, trávy, ... skoro všechno). Nejvíce oceňuji vstřícný a ochotný přístup, empatii, holistický přístup k léčbě (zohlednění fyzické a psychické stránky), sledování vývoje zdravotního stavu a při nějakém (novém) problému okamžitá reakce. Paní Kateřina dokáže navodit atmosféru, kdy se cítíte uvolněně, nemáte problém mluvit o svých potížích a hlavně ve mně vzbuzuje pocit maximální důvěry.

VELICE DOPORUČUJI!

Jana Beranová 19. 7. 2017
 

S paní Vejrychovou jsem nesmírně spokojená! Nepředepisuje "léky" zbůhdarma, ale opravdu pečlivě vybírá a přemýšlí nad každým dalším postupem, aktivně se o klienta zajímá a v průběhu léčby jsme neustále v kontaktu, což velmi oceňuji neboť je to opravdu zářná výjimka. Každému bych paní homeopatku vřele doporučila!

Božena Šlechtová 18. 7. 2017
 

K paní Vejrychové,mě přivedla před čtyřmi lety, veliká únava.Miminko, svatba a stěhování do manželova domu, vše během příliš krátkého času.Hledala jsem cestu jak si pomoci a objevila knihu o homeopatii. Po jejím přečtení jsem pochopila, že je to dobrá cesta.Hledala jsem v blízkém okolí průvodce a našla paní Kateřinu.V tu dobu neměla moc času,ale přesto mě přijala.Nyní se věnuje homeopatii naplno a jsem za to moc vděčná. Protože se mi narodilo další děťátko, které od malička trápí průdušky, teploty a různé ekzémy a je skvělé vidět jak po této léčbě vše odeznívá. I starší dítko pokud má problém ihned voláme p.Katku a ona skutečně pružně reaguje. Cením si jejího celkového přístupu, lidského chování jak ke mě, tak k dětem. Děkuji

Jana Pavlíčková 12. 9. 2016
 

Jsem velice spokojená, již po půl roce mizí a nebo se alespoň zmírňují potíže, se kterými si klasická medicína neuměla poradit několik let.

Oceňuji vstřícnost a komunikaci,kdy člověk má pocit, že není ponechán svým potížím napospas.

Iva H. 27. 7. 2016
 

paní homeopatka nám pomohla s léčbou ekzému u dcery a s nechutenstvím u druhé dcery

Edi Krejčí 27. 6. 2016
 

Děkuji moc za dosavadní léčbu, paní Kateřina je velice šikovná homeopatka. Již se u ní léčím více jak 2 roky a mohu říct, že se mi můj zdravotní stav o hodně zlepšil. Proto paní Kateřinu ráda DOPORUČUJI !!!!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Podobní terapeuté z Pardubického kraje

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím