Antonín Hlavinka Antonín Hlavinka
hodnocení článku:
100 %


Takové to domácí tantrování

29. 7. 2019

Každý si vzpomenete na geniální scénku z Pelíšků, kdy Eva Holubová říká Jardovi Duškovi: "tak dobře, ale hlavně rychle a tiše". Tak takto vážení teda ne :-). Tato scénka je okénkem do mnoha ložnic a doufám, že snad každému na tom něco nesedí a určitě aspoň mnozí tušíte, co je tam špatně.

Takové to domácí tantrování

Chtěl bych vám přiblížit, jak já osobně vnímám polaritu mezi ženou a mužem. Jak si představuji jejich sexualitu a co pro mě znamená slovo tantra. Rád bych to sepsal pro obě polarity zvlášť, aby si to každá strana dokázala představit a pochopit po svém. Tak jdeme na to.

Měli byste vědět tyto základní fakta. Muž, mužká polarita je Jang a náleží nebi, ženská polarita je Jin a náleží zemi. Proto často muži slýchávají od svých poloviček i rodičů, si snad z Marzu? Spadl si z višně? Nejvíc je to vidět u menších kluků, kteří jsou opravdu jakoby hlavou pořád v oblacích a normální věci se jim opakují 5x a stejně přinese z lednice něco jiného, nebo to tam vůbec nevidí. Ženy, pochopte, že to tak prostě my chlapi máme a fakt s tím nejde nic moc dělat, ale máte celkem silné nástroje, jak nás stáhnout zpět na zem :-). 

Taky je dobré vědět, že sexuální energie je ta nejsilnější a nejmocnější, kterou vládneme. Tato energie nás může nejvíce v životě posunout, ale pokud není správně projevená a využitá, tak nám může velmi ublížit. A proto bychom se ji měli naučit kultivovat, ale nejdřív ji vůbec přijmout a pustit do našeho života!

Další fakt, žena a krása je pro chlapa naprosto zásadní a ať si říká kdo chce, co chce, tak je to právě ženská krása, co chlapa k ženě přitáhne, co ho prvně zaujme a je to kromě sexuálního pudu jediná věc, proč se vůbec muž o ženu zajímá. Je to smutné, ale bez tohoto pochopení prostě žijete ve lži. Chlap by normálně ženu k ničemu nepotřeboval, potomci by mu byli jedno, spal by ve špíně na zemi a staral se jen o plný pupek a přežití. Je jasné, že tudy cesta nevede a vůbec by nemohl existovat život. Proto nejsme zvířátka a bez toho, aby došlo ke spojení nebe a země, nebudeme naplnění a celiství, potřebujeme se vzájemně jako sůl. A tady už se situace komplikuje.

Žena potřebuje naplnit svůj hlavní cíl a tím je mateřství, ženy pokud nic jiného už v životě nezvládnete, nebo se cítíte vedle chlapa méněcenná, tak to vypusťte z hlavy! Vám naprosto stačí naplnit tento princip a můžete "v klidu umřít", víc už není potřeba. Podobně to platí pro chlapa, ulovit tu nejlepší samičku a splodit potomstvo, které naučí jak přežít, víc netřeba dělat. Vše ostatní už se stane jen tak a úplně samo a je to jen bonus.

Pro náš relativně dlouhý život se to ale jeví jako celkem málo, proto máme každý svoje talenty, které bychom měli rozvíjet, ale teď se bavíme o uspokojení našich základních potřeb, kromě jídla a spánku :-)

Úloha ženy v sexualitě je jít do těla, být uzemněná a tím být v souladu se svoji zemskou energií. Úloha muže je pak snést se dolů na zem k ženě a vytáhnout jí nahoru k sobě na nebe. A teď jak na to, ale to už si rozdělíme na čtení pro obě polarity k lepšímu pochopení :-) 

Čtení pro ženy:
Žena je láska, to je fakt. Žena málo dostane, ale hodně ze sebe dá, to je přirozenost. Nečekejte tedy ženy na to, že lásku vám bude dávat váš muž. Muž vás zabezpečí, muž vám má poskytnout prostor, abyste se mohla rozvíjet a realizovat ve vašem poslání, a tím nemyslím kariéru, to jen muži vezmete meč, vykastrujete ho a zjistíte, že vedle sabe máte buďto malé dítě, nebo zhýralého opilce, který díky špiritusu uniká do svého světa, nebo je to vykastrovaný eunuch, který ani nemá koule se za vás postavit a ochránit vás, když to potřebujete. Vy máte sice podvědomě toho svého doma hezky poslušného, ale je to tvor bez života, kterému se postaví maximálně při sledování porna. Pak si nemáte co stěžovat, že máte migrény a obrovské problémy s ženstvím! 
Druhý extrém je, že máte vedle sebe macho chlapa a máte strach o něj přijít, dostatečně nevěříte ve svou ženskou sílu, nemáte se dost ráda, abyste si prosadila svoji roli a pak se ve všem podvolíte, necháte se znásilňovat, děláte ze sebe rohožku a pak se k vám okolí i takto chová a to včetně vašich dětí. Končívá to opět jen velkými problémy s vašim ženstvím, vyhořením, alkoholem a antidepresivy.

Dávejte svým mužům lásku, hromady lásky, co se do nich vejde, ani nevíte, jak moc to potřebují. Obdarovávejte je dotyky a pohlazením, nebojte se, že je přesytíte. Jednou jste si tohoto muže vybrala, tak je vaše povinnost z něj vykřesat opravdového chlapa, který bude toto jednou učit i vaše syny. Musí vidět, jak se muž chová k ženě, buďte proto sebevědomá a silná a nebojte se dávat lásku. Váš partner tu byl první, děti přišli až po něm, tak tuto hiearchii držte a dávejte muži najevo, kde je jeho místo. Buďte vzorem pro svoje dcery, aby nebyly jen poslušné děvečky, ale vychovejte z nich bohyně, kterým budou ležet muži u nohou a ona si vybere, komu odevzdá svoje srdce a pomůže z něj udělat opravdového Chlapa. Takovou moc ženy máte, využívejte jí!

Představte si sebe jako tu osvěžující voňavou a jiskrnou studánku v lese, která přitahuje všechny bytosti z okolí. Když zaprší z nebe, tak vše přijímejte a s prvními paprsky světla stoupejte ve společném tanci s tímto deštěm jako jemná pára k nebi, kde se očistíte, nabijete energií a jako znovuzrozená se navrátíte do svojí láskyplné, průzračné studánky. A muž je ten, který k vám pošle tento déšť, který vás bude trpělivě vyživovat.


Čtení pro muže:
Chlapi, vy si uvědomte jednu věc, až budete v hospodě nadávat na starou, jaká je to kráva, tak si uvědomte, že jen vůl dělá krávy. Pokud se k ženě budete chovat jako k věci, tak buď vám uteče a nebo vás vykastruje, bude se chovat jako věc. Žena má ohromnout moc a moudrost, kterou my chlapi vůbec nedisponujeme a nikdy nebudeme! Pouze ve spojení se ženou můžeme okusit té ohromné láskyplné energie, kterou všichni tolik hledáme. Tím, že si vyberete ženu, se kterou chcete splodit potomka, tak se zavazujete, abyste se o ni dobře starali. Pokud nebudete zalévat svoji zahrádku, tak vám květinka zvadne a je to jen vaše vizitka! Všichni okolo se na vás budou dívat jako na zbabělce, na stvoření, které je karikaturou opravdového muže! Neříkám, že se nemáte kochat pohledem na jinou květinku, to byste šli proti sobě, proti své podstatě, ale vždy si uvědomte, kdo vám dává sílu, kdo tvoří krb domova, kde se rádi vracíte. Vždy mějte na paměti, kdo je vaše královna a zahrnujte ji péčí, protože pouze pak a pouze ona, která vám dala celé svoje srdce, vás může dostat do vesmíru, kam tak moc všichni chceme a co u žen hledáme!

Chlap dělá všechno proto, by se dostal výš k nebesům, je to jeho přirozenost, ale k tomu potřebuje palivo a to mu dá jedině žena. Je to jako raketa Elona Muska, která je ve tvaru falusu a která strmě míří k nebesům, ale bez země by se nikam nedostala. Muž si rád hraje, tak si hrajte se svojí ženou a ona vás dostane tam nahoru, výš, než by se vám kdy snilo, jen na ni hrajte jako na hudební nástroj, nechtějte být v oblacích zbytečně rychle, protože všechno spálíte a nedostanete se až do vesmíru. Mějte na paměti, že vaše úloha s ženou je být vždy o krok pozadu, držte se vědomě zkrátka a nespěchejte, pořádně se musíte na tak dalekou cestu připravit i svoji raketu a buďte trpěliví, protože vám garantuji, že pak to nebude cesta kolem Země, ale bude to cesta do Vesmíru!

Možná jste očekávali nějakou super techniku, díky které byste se stali milenci roku, ale v tom je právě ten vtip, že tantra není o žádných technikách, ale spíš o každodennosti, být vědomě partner jeden druhému v dobrém i zlém, pak ani netřeba předehru, protože ta je prakticky neustále! Nejlepší technika na světě je otevřené srdce, jako když jste zamilovaní, tak jedete pořád na "otevřené srdce", proto je všechno tak snadné a krásné a svět růžový. Jedná se ale o dotaci z vesmíru jen na krátkou dobu, taková demoverze, či ochutnávka toho, co byste zažívali při pravé tantře prakticky kdykoliv. Určitě do takového vlaku naskočíte lépe, pokud odhodíte všechny zbytečné masky a nánosy na vašich duších a stojíte proti sobě jako dvě ryzí osobnosti. Jedna z možností jak poznat svojí ryzí podstatu je například taoistická kosmologie, o kterém jsem celkem hodně napsal zde. A jak možná nevíte, tak taoizmus byl otcem tantry ;-).

Antonín Hlavinka
znamyterapeut.cz


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Lída 26. 9. 2020
 

tleskám!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím