Pavla Hlavinková Pavla Hlavinková
hodnocení článku:
100 %


Stále se vracející onemocnění…chronické potíže...antibiotika pořád dokola…

12. 4. 2017

Záněty, bakterie, chlamýdie, plísně, stafylokoky/streptokoky, borélie, různí parazité, helicobakter, mykózy, EB virus a jiné viry atd. Setkávám se s tímto tématem v různých obměnách poměrně často, tak jsem se rozhodla o tom krátce napsat z pohledu čínské medicíny – tzn. z pohledu selského rozumu :-).

Stále se vracející onemocnění…chronické potíže...antibiotika pořád dokola…

Výše uvedené patogeny v sobě ve větší či menší míře nosíme všichni, v ideálním případě je náš obranný systém drží „pod pokličkou“, takže o tom, že je v sobě nosíme, mnohdy ani netušíme. Pokud například během stresového období/dlouhodobě nevhodném stravování dojde k přemnožení těchto nevítaných cizopasníků a my z toho onemocníme, je většinou zahájena léčba za účelem jejich zničení.

Nejčastěji se sáhne po klasických antibiotikách. Ty zahubí nežádoucí vetřelce, ale nikdy se jim to nepodaří úplně dokonale, vždy jich pár někam „uteče“, schová se a přežije. Navíc antibiotika zahubí i spoustu příznivých bakterií, čímž na nějaký čas značně podlomí přirozenou imunitu.

Jenže pokud u dotyčného dále přetrvává nevhodný životní styl, s nadmírou stresu, nevhodné stravy a nedostatkem odpočinku,  špatné bakterie se znovu přemnoží a jsme tam, kde jsme byli… a opět další antibiotika? Asi ano, co jinak s tím, přece to tam jen tak nenecháme, obzvlášť když je nám tak zle…. A tento scénář třeba i vícekrát do roka….

Co tím chci říct je to, že je absolutně neefektivní neustále přímo bojovat proti stále se opakujícím zánětům, virózám, bakteriím atd., naopak nejdůležitější ze všeho je PÉČE O NAŠE VNITŘNÍ PROSTŘEDÍ. Pokud jednou dojde k negativní změně našeho vnitřního prostředí, která umožňuje přežívání a množení nežádoucích patogenů, nebo vzniku častých zánětů, je nutné zapracovat na tom, aby se naše prostředí zase vrátilo do normálu a často už potom ani nebude potřeba nasazovat zbraně ve formě antibiotik aj., protože dojde k nastolení rovnováhy, harmonii a vyváženému samoregulačnímu terénu automaticky.

Pokud neupravíme svoje vnitřní prostředí – vnitřní terén, bude boj s chronicky se opakujícími obtíži nekonečný.

S vnitřním prostředím umí krásně pracovat právě principy tradiční čínské medicíny, v lehčích případech stačí pouze upravit stravovací návyky (dietetika dle TČM), ve středně těžkých a těžkých případech už je nutností zahájit i cílenou bylinnou léčbu.

Pokud se s pomocí vhodné stravy a bylin nastolí zdravé vnitřní prostředí, nebudou už žádné nežádoucí patogeny v těle životaschopné a dojde k jejich postupnému úhynu. Bylinné směsy užívané za tímto účelem vylučují z těla škodlivé patogeny a vždy současně s tím pracují i s terénem.

Toto je základní rozdíl v přístupech klasické vs čínské medicíny. Klasická medicína bojuje proti škodlivině a téměř nikdy neřeší vnitřní terén, zato čínská medicína řeší v těchto případech ono vnitřní prostředí a díky tomu dojde ke  zbavení se potíží. Nehledě na to, že např. klasická antibiotika působí negativně na vnitřní prostředí a bezprostředně po jejich využívání sice většinou dojde k vyhubení škodlivin, ale terén je tolik poškozen, že je víc než jisté, že dojde k relapsu onemocnění a to někdy i v horší intenzitě. Tento scénář známe skoro všichni, je to oblast, kdy klasická medicína naráží na svoje limity a je moudré předat slovo medicíně východní.

Následujcí článek: Východní vs západní zdravotnictví

Předchozí článek: Zdravému pomáhá, nemocného skopává ještě níž


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Jitka 30. 4. 2018
 

13. 4. 2017
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím