Pavla Hlavinková Pavla Hlavinková
hodnocení článku:
100 %


Sebepoznání jako základ sebelásky

25. 9. 2018

Každý, kdo aktivně vykročil na cestu osobního rozvoje, tak dříve či později narazí na téma sebelásky. Od našeho vztahu sama k sobě se odvíjí vlastně téměř všechno. Sebeláska je naprosto klíčová pro naše zdraví a pro veškeré vztahy, které v životě tvoříme. Míra sebelásky vlastně ovlivňuje, zda jsme v životě šťastní a naplnění, nebo jsme ztracení a frustrovaní. Jenže důležité pro naši sebelásku je, abychom věděli, kdo tam uvnitř vlastně je, koho že to máme milovat. Často jsme už v dospělosti dávno vzdálení od své přirozenosti a to, co žijeme není naše autentické já, ale je to naše představa o nás, nebo představa našich rodičů/prarodičů o nás. Chceme být přijatí, tak v dětství oblékneme jakoukoliv roli, jen aby se líbila a zaručila nám přízeň těch velkých, důležitých dospělých. Tak dlouho tyto role hrajeme až je přijmeme za svoje vlastní a po letech zapomeneme, kdo vlastně jsme.

Sebepoznání jako základ sebelásky

Když nežijeme svoji jedinečnou přirozenost, tak žijeme ve lži vůči sobě i vůči okolí a všechny okolnosti našeho života nám to zrcadlí a chtějí nás "hodit" zpět do svého středu. Snahy o napravení našeho vychýleného stavu ale nejsou vůbec příjemné, jinak by nás to netlačilo a nedonutili bychom se s tím něco dělat. Pokud nežijeme svůj vlastní život a nechováme se v souladu s naším vrozeným nastavením, začne se to dříve nebo později projevovat na ztrátě naší životní energie, začnou přicházet zdravotní obtíže, nepůjde nám budovat harmonické vztahy ani s těmi nejbližšími. 

Jeden z nástrojů, jak poznat sama sebe, je podívat se na svůj život z pohledu astrologie. 

První, na co člověk v této oblasti narazí jsou horoskopy základních 12 znamení zvěrokruhu, což je mimo jiné něco, kvůli čemu jsem nikdy dříve na žádnou astrologii nevěřila, znám ve svém okolí spoustu lidí stejného znamení a každý je úplně jiný, přišlo mi příliš zjednodušené domnívat se, že lze rozmanitost lidské rasy členit pouze do 12 skupin. Směrů astrologie je ale spousta, když jsem se setkala s klasickou západní astrologií, která pracuje s ascendenty, lunárními uzly a tranzity, už to bylo pro mě o hodně výživnější. Klasickou astrologii pokládám také za super nástroj k sebepoznání a následně sebepřijetí.

Co si mě ale nakonec po několika letech skeptického zkoumání totáně získalo, bylo dávné učení starověkých čínských mistrů, které dnes můžeme nazývat čínská (taoistická) kosmologie. Toto učení je jedinečné pro svoji přímost, autentičnost a přesnost, která jde AŽ NA DŘEŇ A DOTÝKÁ SE SAMOTNÉ DUŠE. Vychází (stejně jako i jiné školy astrologie) z předpokladu, že v okamžiku našeho prvního nádechu při narození se vrývá otisk jedinečné energie, která byla nastolena v daném místě díky působení pozic hvězd, slunce a dalších planet. Tyto souvislosti zkoumali staří mistři po dlouhá tisíciletí a vypracovali z toho naprosto geniální systémy, které platí do dnes. Nejznámější je teorie pěti prvků, kterou hojně využívá tradiční čínská medicína a kniha proměn Iťing, o kterou se opíral ve své práci i psychoanalytik C.G.Jung.

S využitím výše uvedených systémů se dá vypracovat detailní osobní astrotyp na každého z nás s takovou přesností, že se nestačíme divit, co vše o nás datum a čas narození vypovídá! Výstup se skládá z postavení 4 zvířat, na první úrovni jedno z 28 vládců, další tři pozice jsou obsazeny kombinacemi z 12 základních zvířat.

 - První úroveň je obsazena zvířetem nazývaným jako "vládce", ten vypovídá o     projevech, talentech a poslání naší duše, čím jsme starší, tím více se bude         toto zvíře hlásit o slovo a tlačit na nás, jestliže jeho aspekty nežijeme. Talenty     a dary, které jsme dostali do vínku na této úrovni nelze nijak ovlivnit, ani se je     naučit, je to prostě dané.
 - Druhá úroveň je nejviditelnější část osobnosti, je to úroveň mentální a lze ji        nejvíce ovlivnit prací na sobě a vzděláváním. 
 - Třetí úroveň se na první pohled projevuje nejméně, toto zvíře je jakoby filtr       celkového charakteru člověka, ale hlavně je to úroveň komunikační, takže           bude důležitá při párovém astrotypu (korelátu), ktarý ukazuje na vzájemné         interakce mezi dvěma lidmi.
 - Čtvrtá úroveň je opět velmi výrazná - je to úroveň fyzická, takže tělo,                 sexualita, gestikulace, řeč těla a při párovém korelátu tato úroveň ukazuje           naši kompatibilitu na partnerské sexuální úrovni.

Informací, které lze vyčíst z těchto čtyř úrovní je spousta, ne jen charakterové rysy a vlastnosti, ale také prenatální zdravotní zátěže, na co bude potřeba si dát v životě pozor, k čemu máme dispozice, co je naše slabina a je potřeba si posilovat (např.stravou, nebo jiným vhodným opatřením). 

Rozložení prvků v astrotypu také ukáže, zda jsme tzv. jangoví, nebo jinoví, zda nám bude vyhovovat spíš práce s lidmi, nebo raději o samotě, zda bezpečí v zaměstnání, nebo oživující riziko podnikání, zda je pro naše zdraví lepší makat silové sporty, nebo raději procházky a jóga, zda máme potenciál být domácí hospodyně/kutil, nebo budeme preferovat profesní seberealizaci, zda našemu tělu bude více vyhovovat syrová strava, paleo směr, nebo něco na způsob makrobiotiky, zda nám více vyhovuje být doma, nebo cestovat a spousty dalších témat.

Pokud se práce s pěti prvky doplní o interpretaci čar hexagramu z knihy proměn, tak lze vyčíst životní cesta a důležité životní křižovatky a lze si ušetřit spoustu slepých uliček, nebo zpětně pochopit, proč se stalo, co se stalo a umět tu situaci zpracovat a pustit.

V neposlední řadě je velký pomocník už výše zmiňovaný párový astrotyp-neboli korelát, na tomto se dá krásně vysvětit rozmanitost vztahů, proč si s někým tolik rozumím, proč ke mě někdo tolik vzhlíží, proč já vzhlížím k někomu jinému a mám tendence ho napodobovat? Proč mám s partnerem takové nedorozumění, ale s předchozím jsme si nerozuměli zase v jiné oblasti? Proč partnera na nějaké úrovni pořád kontroluji? Proč naše babička preferuje jen jedno naše dítě? Proč je jeden sourozenec tak moc dominantní vůči druhému? Proč ke mě má neteř vřelejší vztah než ke svojí matce? A spousta dalších pochopení v oblasti vztahů...

Zkoumáme spolu s manželem (Antonín Hlavinka) tyto astrotypy už opravdu dlouho a nevycházíme z údivu, jak to sedí. Z údivu nevycházejí ani ti, kterým byl astrotyp vypočítán :-), takže s nadšením posílají další své členy rodiny a jen nás tím znovu a znovu přesvědčují, že to nejsou náhody a tyto tisíce let staré nástroje fungují. Já jsem začala astrotypy využívat při práci jako součást diagnostiky stavu dle tradiční čínské medicíny, ze začátku hodně skepticky, ale dnes už vím, že se o to mohu také opřít a ukáže mi to, z jakého původně stavu se do dnešního stavu daný člověk dostal.

Po nějaké době studování a zkoumání došel můj manžel k nutkání dostat toto staré vědění více mezi lidi, aby jim to pomohlo dostat se zpátky k sobě, protože jen když člověk ví, kým doopravdy je, může se začít mít rád, tvořit harmonické vztahy kolem sebe a svým životem být skutečným přínosem a inspirací pro všechny okolo, takový člověk už nebude dělat práci, která ho nebaví a prudit tím všechny, kteří s ním přijdou do kontaktu, bude to člověk ve své síle na svém pravém místě a to je vždy velmi znát. A takových lidí chceme kolem sebe potkávat co nejvíce, takoví lidé chceme, ať tvoří svět ve kterém mají vyrůstat naše děti. Proto můj úžasný a moudrý muž napsal ebook, kde pojednává o svojí cestě nalezení své podstaty, o svém hledání a také o prastarém učení zvaném Ham Yu, které se předává pouze z učitele na žáka a on měl tu čest to studovat. Současně se také rozhodl nabízet vypracování osobního astrotypu široké veřejnosti zájemců.

Koho by to zaujalo, můžete mrknout na profil jeho ebooku na stránce: Poznej svou duši

Přeji nám všem, abychom konečně nalezli sami sebe, svoji originální jedinečnost, protože je to nesmírně úlevné, shození masek nás oživí a ulehčí náš každodenní život, konečně se přijmeme se vším všudy a nadechneme se svobodně sami za sebe, volání duše nám už nemusí působit skrze tělo zdravotní potíže, aby nás upozornilo v jaké oblasti jsme mimo, ani ostatní lidé se kterými jsme v nějakém vztahu už nám nemusejí skrze zrcadení ubližovat, aby nás zranili a tím ukázali, jak jsme neautentičtí, už je nebude na nás nic dráždit.

Jsem moc ráda, že se můj drahý na tuto cestu vydal, moc mu fandím a jsem si jistá, že kdo se otevře tomuto sebepoznání, nebude litovat! :-)

S úctou

Pavla Hlavinková

spoluautorka portálu ZnamyTerapeut.cz


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Lada 27. 9. 2018
 

Karolina 26. 9. 2018
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím