Pavla Hlavinková Pavla Hlavinková
hodnocení článku:
0 %


Kde umělé oplodnění selhává, tam může TČM bodovat - 2. část

13. 12. 2015

Dnes bych ráda navázala na předchozí článek, pokračovala v tématu neplodnosti a nastínila další možné příčiny dle TČM.

Kde umělé oplodnění selhává, tam může TČM bodovat - 2. část

Ještě se vrátím k nedostatečné esence ledvin. Považuji za užitečné tu také zmínit, že u žen spotřebuje esenci ledvin (kromě jiného ) také každé další těhotenství a to i předčasně ukončené, tedy potraty. Z tohoto důvodu považuji za velmi nešťastné doporučení ženám po potratu, aby se po šesti týdnech začaly znovu snažit o miminko. Hodně lékařů tvrdí, že není žádný důvod, proč těhotenství odkládat. WHO je v této otázce už rozumnější a radí počkat s další snahou aspoň půl roku. Dle TČM je lepší počkat raději delší dobu, čím déle - tím lépe. Já vím, snažilkám se toto neříká snadno, žene je touha po mateřství a po prodělaném zklamání by rády co nejdříve zkusily své šance znovu, ale když se nestihne dostatečně obnovit esence, nebo i krev, tak po každém dalším brzkém otěhotnění hrozí větší šance, že se těhotenství opět neudrží a začarovaný kruh se tím uzavírá. Tady platí snad více než kdekoliv jinde, že trpělivost růže (dítě) přináší.


Potom existují překážky bránící otěhotnění, které TČM nazývá např. "chlad v děloze", "horko a vlhko v dolním ohništi" nebo i "chladné hleny v děloze". Ženy, které trpí výtoky a gynekologickými záněty, tak zřejmě v této oblasti nějaké hleny mají. A pokud je jich už nad únosnou mez a přičte se k tomu patologický chlad nebo horko, tak se vytvoří takové prostředí, kdy nepomůže ani IVF, protože půda pro zasazení semínka nemá vhodné podmínky, aby mohlo semínko začít klíčit.

Tady také TČM nabízí řešení v podobě bylinných směsí, které jsou šité na míru jednotlivým typům problémů-např.na pročištění horkosti, rozpuštění a vyloučení hlenů, nebo na prohřátí a prokrvení dělohy.

Často žena nemůže otěhotnět, protože je prostě jen unavená, nemá dost energie sama pro sebe, tak tělo odmítá vyživovat ještě někoho dalšího. TČM má i směsi na posílení celkové životní energie (Qi). Tyto směsi nejsou na způsob stimulantů, ale pomáhají tělu napravit jeho fungování, aby začalo efektivně tvořit a využívat vlastní energii. A kde je deficit, tam ho dokáží dlouhodobě doplnit.

TČM se samozřejmě zabývá i mužskou neplodností. Tady je to už o něco "jednodušší". U mužů je problém často v ledvinách. Jestliže má dostatečný počet spermií, ale jsou málo pohyblivé, líné, tak jde o oslabení Jangu ledvin. Jestliže má spermie pohyblivé, ale je jich malý počet, jde o oslabení Jinu ledvin. Někdy jsou přítomny oba jevy, takže se jedná o celkové oslabení ledvin. Na všechny tyto případy má TČM řešení.

V dnešní době se může někomu zdát býti "problém", že ale léčba pomocí bylin TČM trvá delší dobu. Nejsou to antibiotika, takže výsledek není vidět hned za dva dny. Někdy je potřeba harmonizovat a doplňovat, co chybí i několik měsíců, záleží v jak hlubokém deficitu kdo před tím byl. Pořád mi toto ale přijde jako daleko rozumnější řešení než přírodní léčbu obejít a jít rovnou na umělé oplodnění. Umělé oplodnění sebou vždy nese riziko, že se obešel problém a hrozí, že na to někdo dojede. Buď se těhotenství neudrží a matka se tím zbytečně vyčerpá, nebo se udrží s rizikem, že díky slabé-přirozeně neplodné matce-bude dítě více nemocné. Ale co je téměř jisté je, že matka, jejíž tělo nemělo dost síly na to, aby přirozeně otěhotnělo, ale přesto otěhotněla uměle, tak že těhotenství takovou matku extrémně vyčerpá a shoří jí velký kus její svíčky života.

I v případě mužské neplodnosti-např.nepohyblivosti spermií, stačí selský rozum k tomu, aby nám bylo jasné, že když takovou slabou, pomalou nebo línou spermii ve zkumavce ruka lékaře donutí oplodnit vajíčko-tak jaká asi velká životní síla a jiskra byla do budoucího človíčka tímto vložena? Vybrala se ta nejlepší ze slabých, z tak slabých, že bez pomoci by si ani neškrtla a to nedává moc růžové vyhlídky na kondici budoucího člověka.

Přijde mi úžasné, že se dochoval systém TČM, který zná recepty, jak zúrodnit ženský podbřišek, jak doplnit ženě vše, co jí v těle chybí k tomu, aby měla dostatek i pro nový život a jak oživit mužské spermie. Je to jen na nás, zda toho využijeme. Zda půjdeme přírodní a možná někdy pomalejší cestou, nebo umělou rychlejší a akčnější cestou s rizikem....

Pavla


Zaujal vás článek?    

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím