Pavla Hlavinková Pavla Hlavinková
hodnocení článku:
100 %


Kde umělé oplodnění selhává, tam může TČM bodovat - 1. část

11. 12. 2015

Ráda bych dnes krátce napsala něco o tom, jak TČM vidí neschopnost otěhotnět a donosit zdravé dítě. A také o tom, jak se nevyplácí "přírodu" obcházet nebo se snažit ji přechytračit. Někdy totiž mám pocit, že to, o co se snaží v této oblasti klasická medicína je naprosté nerespektování přirozených jevů a místo toho se používá "hrubá síla" a to se prostě z dlouhodobého hlediska nemůže vyplatit.

Kde umělé oplodnění selhává, tam může TČM bodovat - 1. část

 

Není mým cílem tady psát odborná skripta, ani obsáhnout a popisovat všechny možné příčiny a jejich kombinace. Mým cílem je na pár nejčastějších příkladech nastínit, jak se na problematiku neplodnosti žen dívá TČM. Názorné příklady se pokusím popsat zjednodušeně, aby stačil zdravý selský rozum i běžného lajka bez vzdělání v oblasti TČM.

Čínská medicína dokáže ve spoustě případů zjistit příčinu toho, proč se páru nedaří počít dítě a je ve své diagnostice a následné léčbě naprosto logická, to je to, co mě na ní tolik fascinuje. Naopak když často vidím postupy klasické medicíny, tak se mi ježí vlasy na hlavě hrůzou. Tímto samozřejmě nechci nikterak klasickou medicínu shazovat, má svoje místo v mnoha případech, ale také má svoje limity, které si ale nechce (ku škodě pacientů) přiznat....Kdyby tyto limity dokázala klasická medicína rozpoznat a posílala v takových případech pacientky do rukou této přírodní medicíny, zajisté by bylo o hodně šťastnějších párů....Někdy jsou situace, kdy je více než zřejmé, že medicína narazila na svůj limit - v případech, kdy během řady vyšetření nebyla nalezena žádná průkazná překážka bránící otěhotnění a přesto se otěhotnění nedaří, tady se odeslání pacientky do světa alternativní medicíny přímo nabízí. 

Teď už ke konkrétním příkladům, na kterých to bude více zřejmé. V příkladech předpokládám, že žena, nemá žádné prokazatelné problémy, které diagnostikovala západní medicína. Naopak podle klasických lékařů je žena v pořádku a přes to nemůže otěhotnět.

Jedna z hlavních příčin neschopnosti otěhotnět u jinak zdánlivé zdravé ženy je tzv. "prázdnota krve", je to jeden z pojmů, se kterým TČM často pracuje, ale nemusí to nutně znamenat, že to je hned viditelné na krevním obraze. Prázdnota krve v pojetí TČM je něco trošku jiného než pojetí chudokrevnosti v západní medicíně. Můžeme to chápat tak, že prázdnota krve může být předstupeň následné chudokrevnosti a terapeut TČM je schopný ji odhalit daleko dříve než se to po čase stane i patologické, že už je to měřitelné i v laboratoři.

Jenže tělo je moudré a ví, že těhotenství je hodně náročný proces, tak to těhotenství prostě nechce dopustit, protože má pud sebezáchovy a ví, že slabá matka bude mít nejspíš buď slabé dítě a nebo v horším případě by to ani nemusel jeden z nich přežít ve zdraví. Proto se tomu tolik brání. A tělo jakožto citlivý barometr v tomto vnímá právě už tu úroveň nedostatečnosti, kterou vnímá i TČM - že je krev v prázdnotě, ale klasická medicína toto pojetí nezná, nepracuje s tím, takže to nemají jak zjistit, na krevních testech to ještě vidět není, protože testy zachycují nedostatečnost až od daleko hlubší patologie. Tudíž klasická medicína nemůže nabídnout žádné logické řešení, ale nabídne násilné řešení-např.umělé oplodnění. Takže do slabé matky vloží embryo, které se většinou ani neuchytí nebo to po pár dnech/týdnech stejně vzdá. Proto je tak častý neúspěch po IVF a musí se podstupovat často opakovaně. Je to tím, že se neřeší příčina, ale snaží se "to tělo oplodnit násilím".

Výše zmíněná nedostatečnost krve se může projevovat např. tím, že menstruace slábne, MS krvácení je velmi slabé až má někdy formu hnědého špinění a nebo se zpožďují cykly. Žena potom menstruuje třeba po 40 dnech, nebo po 2 měsících. Tímto se tělo brání krevním ztrátám ke kterým při menstruaci dochází. V případě, že chce žena otěhotnět, tak cykly trvající 2 měsíce nejsou pro ni nic moc příjemného ani jí to nedává žádné světlé vyhlídky na brzké otěhotnění. Proto klasická medicína často nastoupí s tzv."vyvolávačkami" menstruace nebo různými hormonálními úpravami cyklu, aby šlapal jako hodinky. Jenže tímto se opět neřeší příčina. Naopak se problém prohlubuje, protože tyto uměle podávané hormony tělo bičují k častějšímu MS krvácení, ke kterému by za normálních-přirozených podmínek nedocházelo každý měsíc....

Východisko z této situace je dle TČM jednoduché-s ohledem na konstituci dané ženy se nasadí byliny na posílení krve, případně pokud je v těle patrný problém, který způsoboval nedostatečnou tvorbu krve, tak se léčba zacílí i na toto. Součástí léčby je často i úprava jídelníčků, což dokáže znásobit efektivitu bylinné léčby. Tímto řešením se jde k jádru problému. Výsledky na sebe potom nenechají dlouho čekat.

V dnešní době vlivem životního stylu trpí na tuto prázdnotu krve velká spousta žen. Krev nebo také slezina, která z hlavní části řídí krvetvorbu, se podle TČM hodně oslabuje např. hektickým a stresovým způsobem života, stravováním se ve spěchu, nedostatečně pokousaným jídlem, chlazenými potravinami přímo z lednice, nedostatkem odpočinku, ponocováním a také méně známou cestou - přes oči sledováním PC obrazovek nebo TV. Také duševní činnost a usilovné přemýšlení tvorbu krve oslabuje. 

Další příčina neschopnosti otěhotnět může být nedostatečnost esence v ledvinách. Někdy to jde ruku v ruce s prázdnotou krve, ale nemusí tomu tak být. Zde se jedná zase o pohled TČM a ne pohled klasické medicíny, takže nemusí být na ledvinách na přístrojích nebo v krevních testech vidět žádná měřitelná patologie. V tomto stavu nedostatečnosti může být ledvinová esence dlouhá léta než se to objeví na diagnostických přístrojích klasické medicíny, ale to už je potom většinou pozdě a onemocnění je vážné. V tomto právě dle mého spočívá to kouzlo TČM - že je problém vidět ještě dávno před tím, než je vidět na testech, které používá klasická medicína. V těle se dávno něco děje, způsobuje to problémy (např.ta neplodnost), ale klasická medicína nemá často hmatatelné vysvětlení proč se toto děje. 

Esence ledvin se skládá ze dvou složek-prenatální-to je ta, kterou jsme dostali do vínku od rodičů, je to jakási "svíčka života", která nám postupně hoří a pokud se chováme nerespektujícím způsobem ke svému tělu, přetěžujeme se, nedbáme na kvalitní stravu a odpočinek, tak nám hoří rychleji než by hořela kdybychom respektovali přirozené potřeby těla. Druhá část je-postnatální esence, kterou získáváme hlavně ze stravy. Pokud nám např.vlivem stresu špatně funguje trávení, tak naše slezina s játry nevytvoří potřebné množství výživných látek (energie a krve), tím se dostáváme do deficitu a tělo musí sahat do rezerv-tudíž do prenatální esence a ta se vyčerpává rychleji. A právě nedostatečná esence je častá příčina neschopnosti otěhotnět. Tělo vnímá, že daná osoba jede na rezervu, tak nemůže dopustit těhotenství.

Pro tyto případy existují bylinné směsi, které doplňují esenci ledvin - ale jen tu postnatální (prenatální je předem daná a s tou už nehneme) a také existují byliny, které zlepšují trávení a posilují slezinu, aby byla schopna co nejefektivněji zužitkovat potravu a vytvořit z ní co nejvíce "pohonných hmot".

Když si žena věnuje pár měsíců, aby doplňovala krev nebo ledvinovou esenci před plánovaným otěhotněním, vyhne se tím spoustě problémů, protože když toto doplňování přeskočí a lékaři ji i přes tyto problémy pomocí IVF přivedou do jiného stavu, tak vyhlídky na udržení těhotenství, jeho zdárný průběh a narození zdravého silného dítěte nebývají nikterak růžové. Jsme svědky častých potratů po IVF a každé těhotenství po IVF je automaticky rizikové-proč asi?.....

Tělo ženy se díky umělým zásahům klasické medicíny dokáže vybičovat a dítě donosí. Jenže pokud byly výchozí podmínky matky takové, že byla natolik oslabená, že otěhotnět nešlo přirozeně, tak se dá předpokládat, že takto počatý jedinec bude mít vrozeně oslabenou právě tu prenatální esenci ledvin a s tímto deficitním vnosem do života se následně potýká s častější nemocností a slabostí. Často žena, která se takhle vyždímala a třeba na třetí pokus IVF otěhotněla a dítě donosila, tak už narazila na strop svých možností a pokud nezačne řešit příčinu a nedoplní, co jí chybí, tak mít druhé dítě může být ještě méně splnitelný sen... 

Tak to je pro dnešek všechno, pokračovat v této oblasti budu ještě i příště, protože moje fascinace tradiční čínskou medicínou za poslední léta nemá mezí a mám velikou chuť tyto jednoduché a logické principy postupně začít sdílet   .... nevidím totiž jiné dlouhodobě funkční řešení jak si navrátit a udržet zdraví, než takové řešení, které je v souladu s přirozenými pochody a reakcemi v těle....

 

Pavla

ZDE si přečtěte 2. díl na toto téma

 

 

 


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Tomáš Skácel 14. 12. 2015
 

Souhlasím, máme podobné zkušenosti, určitě je to pravda


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím