Pavla Hlavinková Pavla Hlavinková
hodnocení článku:
100 %


Bolestí při menstruaci tělo hlásí vážné problémy

18. 2. 2016

V dnešní době, kdy se většina lidí v naší civilizované společnosti odkloňuje od přirozenosti a respekt k přirozeným biologickým rytmům a pochodům našich životů je čím dál více potlačován, dochází k tomu, že jsme čím dál méně schopni slyšet hlas a signály svého těla. Tak se běžně většina z nás potýká se symptomy, které nám znepříjemňují (mnohdy i každodenní) život. Jenže tím, že takových nezdravých jedinců přibývá, se vůči tomu stáváme hromadně otupělí a klesá tím hranice toho, co je považováno za NORMU.

Bolestí při menstruaci tělo hlásí vážné problémy

Za normu a tudíž za stav, který není potřeba nijak řešit ani léčit se běžně považuje bolestivá menstruace (MS), premenstruační syndrom (PMS) s projevy jako je pobolívání břicha a prsou, otékání končetin nebo zvětšování břicha několik dní před MS, nebo také krevní sraženiny v menstruační krvi. 

Ráda bych co nejhlasitěji zdůraznila a varovala ženy, že BOLESTI PŘI MENSTRUACI NEJSOU VŮBEC NORMÁLNÍ!!!! A také, že PMS ač se tak na první pohled nezdá, protože jeho projevy nejsou nikterak vážné, ale že je ve svém důsledku z dlouhodobého hlediska NEBEZPEČNÝ! Je hazard nad těmito obtížemi mávnout rukou.

Bolesti před a při MS mají společného jmenovatele a tím jsou játra. Nejčastější příčiny těchto problémů jsou buď blokáda energie (Qi) v dráze jater, stagnace krve nebo nedostatek krve jater. Často se při déle trvajících problémech v dráze jater přidají i problémy se slezinou a nesprávně fungující slezina dále zhorší problémy s játry a ty zase ještě více oslabí slezinu a tím jak se do sebe tyto dva orgány "zakousnou", vniká začarovaný kruh, ze kterého se lze vymotat už jen cílenou léčbou směřující právě na tyto kombinované syndromy. 

Co je na MS bolestech a PMS tak NEBEZPEČNÉ? Jakákoliv bolest vzniká na základě blokády energie v těle. Kde vzniká blokáda, tam to neproudí, po blokádě energie dochází k prohlubování této patologie a vznikne blokáda krve. A když je někde delší dobu blokáda, tak se v tomto "mrtvém místě" brzy začne shlukovat různá odpadní a nepotřebná hmota, která dnes koluje v těle všem, kteří mají průměrnou životosprávu a stravují se ne zrovna čistě. A jak tak blokáda přetrvává dál, slušně si tam odpadní hmoty hnijí a shlukují se dál a tímto způsobem se tvoří cysty, myomy, nádory atd. Ať už jde o tyto útvary v prsou a nebo v podbřišku na reprodukčních orgánech. A to je jeden z důsledků dlouhodobě neřešené a přehlížené bolestivé MS, stejně tak jako bolesti břicha a prsou před MS.

Další důsledek dlouhodobého přehlížení volání těla o pozornost v této oblasti je vznik NEPLODNOSTI. Ženy s bolestivou menstruací mají častěji problém s otěhotněním a častěji u nich dochází k samovolným potratům do 8.týdne těhotenství, než ženy se zdravým průběhem menstruace.

Tělo na nás skrze bolesti křičí, abychom si všimli, že něco není v pořádku a začali to řešit. Pokud my tuto kontrolku vypneme ibalginem, tak se problém pod pokličkou vaří dál a po pár letech mohou být důsledky často nevratné, ničivé...

Proto apeluji na všechny vědomé ženy - pokud máte bolestivou MS, nenechávejte to jen tak! Tělo touto bolestí volá o řešení. 

A já jsem nesmírně vděčná za dary, které nám příroda poskytuje v podobě bylinek, které nám tady na zemi byly dané, aby nám usnadňovaly cestu životem, tak proč je zavčas nevyužít...dříve než bude pozdě a bude potřeba sáhnout po těžším kalibru např.chemoterapii, která má řadu nežádoucích a destrukčních účinků pro organismus narozdíl od bylinek.

Menstruace u zdravé ženy nemá bolet, má trvat 2 až 6 dní, má se plynule spustit bez předchozího špinění před samotným krvácením, menstruační krev nemá obsahovat krevní sraženiny a neměly by se vyskytovat obtíže spadající do kategorie PMS. Cyklus by měl probíhat v intervalech 26 až 32 dní. Jedině takový průběh menstruačního cyklu ukazuje na plné zdraví dané ženy. Jakékoliv odchylky od této normy by neměly být považovány za normu a měly by se zavčas řešit.


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Helča 19. 2. 2016
 

Tohle by se mělo učit už na základních školách. Škoda, že takhle to skoro nikdo nevidí, nebo nechce vidět.


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím