Antonín Hlavinka Antonín Hlavinka
hodnocení článku:
100 %


Takové to domácí tantrování

16. 9. 2018

Každý si vzpomenete na geniální scénku z Pelíšků, kdy Eva Holubová říká Jardovi Duškovi: "tak dobře, ale hlavně rychle a tiše". Tak takto vážení teda ne :-). Tato scénka je okénkem do mnoha ložnic a doufám, že snad každému na tom něco nesedí a určitě aspoň mnozí tušíte, co je tam špatně.

Takové to domácí tantrování

Chtěl bych vám přiblížit, jak já osobně vnímám polaritu mezi ženou a mužem. Jak si představuji jejich sexualitu a co pro mě dnes už znamená slovo tantra. Rád bych to sepsal pro obě polarity zvlášť, aby si to každá strana dokázala představit a pochopit po svém. Tak jdeme na to.

 

Měli byste vědět tyto základní fakta. Muž, mužská polarita je Jang a náleží nebi, ženská polarita je Jin a náleží zemi. Proto často muži slýchávají od svých poloviček i rodičů, si snad z Marsu? Spadl si z višně? Nejvíc je to vidět u menších kluků, kteří jsou opravdu jakoby hlavou pořád v oblacích a normální věci se jim opakují 5x a stejně přinese z lednice něco jiného, nebo to tam vůbec nevidí. Ženy, pochopte, že to tak prostě my chlapi máme a fakt s tím nejde nic moc dělat, ale máte celkem silné nástroje, jak nás stáhnout zpět na zem :-).

 

Taky je dobré vědět, že sexuální energie je ta nejsilnější a nejmocnější, kterou vládneme. Tato energie nás může nejvíce v životě posunout, ale pokud není správně projevená a využitá, tak nám může velmi ublížit. A proto bychom se ji měli naučit kultivovat, ale nejdřív ji vůbec přijmout a pustit do našeho života!

 

Další fakt, žena a krása je pro chlapa naprosto zásadní a ať si říká kdo chce, co chce, tak je to právě ženská krása, co chlapa k ženě přitáhne, co ho prvně zaujme a je to kromě sexuálního pudu jediná věc, proč se vůbec muž o ženu zajímá. Je to smutné, ale bez tohoto pochopení prostě žijete ve lži. Chlap by normálně ženu k ničemu nepotřeboval, potomci by mu byli jedno, spal by ve špíně na zemi a staral se jen o plný pupek a přežití. Je jasné, že tudy cesta nevede a vůbec by nemohl existovat život. Nejsme ale už dávno zvířátka a bez toho, aby došlo ke spojení nebe a země, nebudeme naplnění a celiství, potřebujeme se vzájemně jako sůl.

 

Žena potřebuje naplnit svůj hlavní cíl a největší biologickou potřebu a tím je mateřství, ženy pokud nic jiného už v životě nezvládnete, nebo se cítíte vedle chlapa méněcenná, tak to vypusťte z hlavy! Vám naprosto stačí naplnit tento princip a můžete "v klidu umřít", víc už není potřeba. Podobně to platí pro chlapa, ulovit tu nejlepší samičku a zplodit potomstvo, které naučí jak přežít, víc netřeba dělat. Vše ostatní už se stane jen tak a úplně samo a je to jen bonus v boji o přežití.

 

Úloha ženy v sexualitě je jít do těla, být uzemněná a tím být v souladu se svoji zemskou energií. Úloha muže je pak snést se dolů na zem k ženě, která ho přitáhne jak magnet a vytáhnout jí nahoru k sobě na nebe. A teď jak na to, ale to už si rozdělíme na čtení pro obě polarity k lepšímu pochopení :-).

 

Čtení pro ženy:

Žena je láska, to je fakt. Ženě stačí dostat málo, ale hodně ze sebe dá, dostane semínko a dá celou lidskou bytost! Nečekejte ženy na to, že lásku vám bude první dávat váš muž, vy jste láska a stačí když dáváním lásky začnete a tím získáte lásku od muže zpět. Muž vás zabezpečí, muž vám má poskytnout prostor, abyste se mohla rozvíjet a realizovat ve vašem poslání, a tím nemyslím kariéru, to byste muži vzaly jen meč, vykastrujete ho a zjistíte, že vedle sebe máte buďto malé dítě, nebo zhýralého opilce, který díky špiritusu uniká do svého světa, nebo je to vykastrovaný eunuch, který ani nemá koule se za vás postavit a ochránit vás, když to potřebujete. Vy máte sice podvědomě toho svého doma hezky poslušného, ale je to tvor bez života, kterému se postaví maximálně chlupy při sledování fotbalu. Pak si nemáte co stěžovat, že máte migrény a obrovské problémy s ženstvím!

 

Druhý extrém je, že máte vedle sebe macho chlapa a máte strach o něj přijít, dostatečně nevěříte ve svou ženskou sílu, nemáte se dost ráda, abyste si prosadila svoji roli a pak se ve všem podvolíte, necháte se znásilňovat, děláte ze sebe rohožku a pak se k vám okolí i takto chová a to včetně vašich dětí. Končívá to opět jen velkými problémy s vašim ženstvím, vyhořením, alkoholem a antidepresivy.

 

Dávejte svým mužům lásku, hromady lásky, co se do nich vejde, ani nevíte, jak moc to potřebují. Obdarovávejte je dotyky a pohlazením, nebojte se, že je přesytíte. Jednou jste si tohoto muže vybrala, tak je vaše povinnost z něj vykřesat opravdového chlapa, který bude toto jednou učit i vaše syny. Musí vidět, jak se muž chová k ženě, buďte proto sebevědomá a silná a nebojte se dávat lásku. Váš partner tu byl první, děti přišli až po něm, tak tuto hierarchii držte a dávejte muži najevo, kde je jeho místo. Buďte vzorem pro svoje dcery, aby nebyly jen poslušné děvečky, ale vychovejte z nich bohyně, kterým budou ležet muži u nohou a ona si vybere, komu odevzdá svoje srdce a pomůže z něj udělat opravdového Chlapa. Takovou moc ženy máte, využívejte jí!

 

Představte si sebe jako tu osvěžující voňavou a jiskrnou studánku v lese, která přitahuje všechny bytosti z okolí. Když zaprší z nebe, tak vše přijímejte a s prvními paprsky světla stoupejte ve společném tanci s tímto deštěm jako jemná pára k nebi, kde se očistíte, nabijete energií a jako znovuzrozená se navrátíte do svojí láskyplné, průzračné studánky. A muž je ten paprsek světla a tepla, který k vám pošle tento déšť, který vás bude trpělivě vyživovat.

 

Čtení pro muže:

Chlapi, vy si uvědomte jednu věc, až budete v hospodě nadávat na starou, jaká je to kráva, tak si vzpomeňte, že jen vůl dělá krávy. Pokud se k ženě budete chovat jako k věci, tak buď vám uteče a nebo vás vykastruje, bude se chovat jako věc. Žena má ohromnou moc a moudrost, kterou my chlapi vůbec nedisponujeme a nikdy nebudeme! Pouze ve spojení se ženou můžeme okusit té ohromné láskyplné energie, kterou všichni tolik hledáme. Tím, že si vyberete ženu, se kterou chcete zplodit potomka, tak se zavazujete, abyste se o ni dobře starali. Pokud nebudete zalévat svoji zahrádku, tak vám květinka zvadne a je to jen vaše vizitka! Všichni okolo se na vás budou dívat jako na zbabělce, na stvoření, které je karikaturou opravdového muže! Neříkám, že se nemůžete občas kochat pohledem na jinou květinku, to byste šli proti sobě, proti své podstatě, ale vždy si uvědomte, kdo vám dává sílu, kdo tvoří krb domova a stará se o pokračovatele rodu a kam se rádi vracíte. Vždy mějte na paměti, kdo je vaše královna a zahrnujte ji péčí, protože pouze pak a pouze ona, která vám dala celé svoje srdce, vás může dostat do vesmíru, kam tak moc všichni chceme a co u žen hledáme!

 

Chlap dělá všechno proto, aby se dostal výš k nebesům, je to jeho přirozenost, ale k tomu potřebuje palivo a to mu dá jedině žena. Je to jako raketa Elona Muska, která je ve tvaru falusu a která strmě míří k nebesům, ale bez země by se nikam nedostala. Muž si rád hraje, tak si hrajte se svojí ženou a ona vás dostane tam nahoru, výš, než by se vám kdy snilo, jen na ni hrajte pomalu a lehce jako na hudební nástroj, nechtějte být v oblacích zbytečně rychle, protože všechno spálíte a nedostanete se až do cíle. Mějte na paměti, že vaše úloha s ženou je být vždy o krok pozadu, držte se vědomě zkrátka a nespěchejte, pořádně se musíte na tak dalekou cestu připravit i svoji raketu a buďte trpěliví, protože vám garantuji, že pak to nebude cesta kolem Země, ale bude to cesta do Vesmíru! :-)
 

Možná jste očekávali nějaký návod a super techniku, díky které byste se stali milenci roku, ale v tom je právě ten vtip, že tantra není o žádných technikách, ale spíš o každodennosti, být vědomě partner jeden druhému v dobrém i zlém, pak ani netřeba předehru, protože ta je prakticky neustále! Nejlepší technika na světě je otevřené srdce, jako když jste zamilovaní, tak jedete pořád na "otevřené srdce", proto je všechno tak snadné a krásné a svět růžový. Jedná se ale o dotaci z vesmíru jen na krátkou dobu, taková demoverze, či ochutnávka toho, co byste zažívali při pravé tantře prakticky kdykoliv. Určitě do takového vlaku naskočíte lépe, pokud odhodíte všechny zbytečné masky a nánosy na vašich duších a stojíte proti sobě jako dvě ryzí osobnosti. Jedna z možností, jak poznat svojí ryzí podstatu je například taoistická kosmologie, o kterém jsem celkem hodně napsal zde. A jak možná nevíte, tak taoismus byl otcem tantry ;-).

 

Antonín Hlavinka

autor portálu znamyterapeut.cz


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Irena 12. 10. 2018
 

Úžasné, hezky se to četlo, kdyby lidé dodržovali tyto staré zákonitosti, asi by nebyla dnešní rozvodovost více než padesát procent.....

Vasek 16. 9. 2018
 

ano, souhlas, je to o kazdodennosti, zadne zvrhle tantricke kurzy, kteryh je dnes plno, vztahu dlouhodobe neprospeji...


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím