Antonín Hlavinka Antonín Hlavinka
hodnocení článku:
0 %


Proč se staví mešity v Evropě?

29. 9. 2018

Viděl jsem titulek v novinách, že se bude otevírat velká mešita v Německu, na jejíž otevření přijede i kontroverzní turecký prezident... Tak jsem přemýšlel, proč se staví mešity v Evropě a ne kostely na Východě? A dostal jsem briskně odpověď, je to strach! Ale ne strach vyspělé západoevropské civilizace, ale je to strach muslimské obce.

Proč se staví mešity v Evropě?

Možná se tedy mohl nadpis jmenovat Evropa už nemá strach z náboženství a proto si k sobě pouští cizí náboženství a dává mu plnou podporu a volnost. Je to podle mě velmi chytrý tah, ze kterého jednou bude těžit celý svět. Ano Evropa už nemá strach z výhružek, že nepůjdeme do nebe, když nebudeme cpát církvím horem dolem odpustky a plnit nenasytné chřtány církevních potentátů.

V lidech se tak staletí budoval strach a s takovými lidmi lze celkem snadno manipulovat. Jenže tento strach zmizel spolu s poznáním a s věděním a proto je dnes tradiční církev v Evropě už jen pro srandu. Se vznikem prvních univerzit a věděním lidí postupně mizel strach z pohádek a výhrůžek.

Jenže islám je o asi 600 let mladší a když si představíte, jaká zvěrstva se páchala ve jménu Kříže před 600 lety, tak se vám musí chtít zvracet, islám je proti tomu ráj na zemi. V muslimských zemích je vzdělanost obyvatel na bodu mrazu a tudíž jsou v těžkém strachu z jejich potentátů, co kdyby se nedostali do nebe? Z našeho pohledu se chovají jako děti, ale nebyli jsme na tom jinak.

Tím, jak jim dáme okusit naši kulturu, která je založena na poznání a vědění, tak dáme těmto nebohým lidem i naději a postupně je budeme zbavovat strachu, tím se začnou vykořeňovat z jejich původních ideologií postavených na strachu a manipulaci z nevzdělání a nědomosti. Ideálně, kdyby se pak takto osvícení jedinci začali navracet do svých domovů, kde budou zakládat univerzity a vzdělávací zařízení a tím probouzet v lidech novou naději. 

Transformace jejich společnosti se tím násobně urychlí a nemusí čekat stovky let, než se vymaní ze spárů největšího zvěrstva na zemi, kterým jakákoliv ideologie podle mě je, protože je vždy založena na strachu lidí. To, že dnešní západní společnost je založena na pokřivených hodnotách nadspotřeby a umělého růstu, a že politika je podobné svinstvo je na další úvahy a určitě to také není nejlepší cesta, ale aspoň máme svobodnou mysl, možnost vzdělání a můžeme si sami rozhodovat o svém životě bez bouchačky u hlavy v podobě strachu z upálení...

Antonín Hlavinka


Zaujal vás článek?    

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím