Antonín Hlavinka Antonín Hlavinka
hodnocení článku:
0 %


Pocit ztracené existence

20. 7. 2017

Jak mnozí víte, tak západní společnost netrpí nemocemi z nedostatku, jako ještě před pár desítkami let, ale naopak trpíme nemocemi z nadbytku! A staří Číňané měli hezkou teorii, že například dnes největší strašák - rakovina, která je svojí podstatou typickým příkladem, kdy imunitní systém požírá sám sebe, nekontrolovaně prorůstá sám do sebe, jeho imunita je tak silná, že přemůže v podstatě sama sebe! Máme se tak dobře, máme všeho nadbytek, až tělo neví co s tím! Je to zcela jiný pohled na tuto nemoc a něco na tom možná bude, když se zamyslíme. Čtěte až do konce, kde se dozvíte o tomto myšlení a jiném pohledu na život ještě mnohem více.

Pocit ztracené existence

Pokud jste vědomá osoba a zkoušíte různé cesty ke zdraví, tak se určitě pohybujete i v oblasti celostní a alternativní medicíny, která často nabízí řešení kořene problému namísto neustálého neefektivního látání výhonku, jako když useknete bodlák, ale nevytrhnete jej i s kořenem, no a za pár dnů je znova na místě a často ještě větší a silnější! Určitě jste narazili na funkční metody jako je TČM, Homeopatie, různé psychospirituální metody a mnohé další, které určitě pomohou a nastartují vaši novou cestu. Zajímavý přehled všech alternativních metod spolu s mnoha zkušenými terapeuty včetně jejich hodnocení a online poradny zdarma najdete na portálu www.znamyterapeut.cz.

Gratuluji, jste na velmi dobré cestě! Drtivá většina z vás se nejspíš zbavila touto cestou letitých chronických obtíží, se kterými si doktor klasické medicíny léta lámal hlavu a pojišťovnu jste mezitím stáli miliony korun. Často se cítíte lépe, zkoušíte další a další postupy, bylinky, rady, školení, kurzy, recepty. Máte více elánu do života, někdy dostane odvahu změnit svůj dosavadní život od základů a to je moc a moc dobře. Stagnace = smrt. Neustálý pohyb, změna = život. 

Jenže, často se stane, že se něco i přesto všechno stále vrací, tolik jste na sobě zapracovali, tolik peněz vás už stála léčba a nějaký neduh, nebo špatný vzorec chování se stále vrací jako bumerang, nebo neustále potkáváme stejně divné lidi, kteří na nás mají špatný vliv a prostě nás pořád serou. Nemůžeme najít toho pravého partnera, děti, nebo rodiče se k nám chovají stále jako ke kusu hadru, jak je to možné, kdy už budu konečně ve své síle?!

Odpověď by mohla být v nalezení sebe sama. Při studiu tradiční čínské medicíny jsem pochopil a naučil se diagnostikovat stav člověka a jeho nerovnováhu. Dokážu zjistit, kde je problém a ten opravit postupně tak, aby se člověk pěkně vyladil, srovnal a cítil se dobře. Jenže já v tu chvíli vidím aktuální problém, tam kde člověk je, kam došel, ale už nevidím odkud tam došel! Prakticky nikdo mi neřekne za hodinu celý svůj život, jednak to neví ani on sám a druhak by to interpretoval zkresleně, po svém. Já v jeho botách také nechodil, takže nejsem schopný mu dobře radit, co má a nemá v životě dělat. 

Staří Číňané ale dokázali určit cestu každého člověka. Je to velmi stará nauka, která se datuje mnoho tisíc let zpátky a prakticky žádná starodávná dynastie v Číně bez tohoto učení nefungovala. V tomto učení, které jsem měl to štěstí trošku poznat a pochopit, se objevují základní principy celého vesmíru a života. Možná i díky tomu dokázala tato nejlidnatější země na světě předběhnout ve vývoji zbytek světa o tisíce let. Každý císař měl předem spočítanou svoji cestu, věděli přesně kdy a co ho v životě potká, co bude jeho životní téma a dokázali se na to předem připravit a jeho životní cestu tak hezky očistit a naservírovat.

Pokud znáte čínský horoskop, tak na ten zapomeňte, je to jen slabý odvar z toho, co znali praví mistři. Pokud znáte Feng Shui, tak na to zapomeňte, je to také zcela jiná nauka, nežli původní učení. Západní verze jsou jen komerční odvary toho, co tehdy staří Číňané opravdu uměli a znali. Jejich systém se vyvíjel tisíce a tisíce let a je tak propracovaný a dokonalý, že to až vyráží dech. Dokázali několik set a tisíc let dopředu předvídat počasí, dokázali předvídat osud člověka s takovou přesností, že v tom člověk začne vidět nadpřirozeno a čáry :-). Ale oni byli jen velmi všímaví a měli na to hromadu času a vypozorovali přírodní zákonitosti, přírodní a vesmírné cykly a to tak přesně, že to vypadá až neuvěřitelně, ale je to řekněme pouze jakási pohádková matematika. Našli si způsoby, jak tohle všechno zapsat a spočítat a vše dokazovali empiricky.

Je to základní kámen taoismu, je to prakticky nekonečný rozvoj teorie jinu a jangu. Vychází z předpokladu 3 hlavních herců a těmi jsou člověk, čas a prostor, kteří na sebe vzájemně působí a ovlivňují se. Pravý horoskop se skládá z 28 zvířat, která mají svojí přesnou charakteristiku, navíc každý máme ve svém astrotypu 4 zvířata, která bojují o svoje místo na slunci, podle svých daných pravidel. Dále nám astrotyp o každém řekne jeho základní konstituci, tu vrozenou, tedy zda více jin nebo jang, což je nesmírně důležité pro jeho život, stravu a prostředí! Vidíme jaké základní prvky hexagramu jsou člověku vlastní (dřevo, oheň, země, kov a voda). Vyčteme, zda má člověk více životních cest, či naopak více cílů a méně cest k cílům. Hezky vyčteme z tabulek jeho prenatální a postnatální zátěže, tedy s jakými zdravotními zátěžemi jsme se narodili a co nás bude v průběhu života provázet, kdy si tedy máme dát pozor na jaký orgán (už před mnoha tisíci lety znali Číňané přes 16 orgánů v těle a to naprosto detailně). A v neposlední řadě nám tento astrotyp ukáže naši životní cestu, pro kterou Číňané čerpají z nejstaršího orákula na světě, kterým je i-ťing (z knihy proměn i-ťingu čerpal hojně ve své životní práci Carl Gustav Jung, kterého taoističtí mistři považovali na reinkarnaci bájného Lao'c!). Pokud poskládáme obraz všech těchto parametrů, tak věřte, že člověka lze přečíst jako knihu a předvídat jeho život a to jak vše dobré, tak to zlé. Ihned dokážeme poznat kdy a kde člověk sešel z cesty a proč se mu děje právě to, co se mu děje. Ale také vyčteme to, co ho nejspíš ještě všechno potká :-). Určitě se dají vyčíst i vazby v rodině, jak já ovlivňuji partnera a jak on mě, to stejné s dětmi, rodiči apd. Mnoho lidí tak pochopí dříve zcela nepochopitelné chování a scénáře se svými blízkými... 

Je kouzelné, že i v dnešní informační době se toto starodávné učení předává přímo z učitele na žáka a nikde na internetu o tom není prakticky ani zmínka ;-).

Vše dává smysl, je v tom logika, žádné čáry. Každý se v tom najde a pochopí vzorce svého chování, pochopí, proč se mu v životě děje to a ono, proč se vše opakuje a pokud se mu povede si spoustu věcí přiznat, tak může nastoupit zcela nová etapa jeho života, který bude konečně naplněný, bude mít smysl a bude zdravě ovlivňovat i svoje okolí! Naprosto mě tato dávná moudrost pohltila a je to životní cesta, je to TAO.

Antonín Hlavinka


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím