Antonín Hlavinka Antonín Hlavinka
hodnocení článku:
100 %


Plahočení lidského pokolení

16. 2. 2018

Praví se, že neznalost zákona neomlouvá. To známe všichni velmi dobře a spojujeme si to převážně se společenskými zákony, kterými bychom se měli všichni řídit, ale u kterých to funguje asi takto - kde není žalobce, není soudce. Denně každý z nás porušíme hned celou řadu takovýchto zákonů a vyhlášek ať už vědomě, nebo zcela nevědomky. Někdy nám to projde, ale někdy za to musíme platit ať už čímkoliv. Důsledky bývají různě závažné, ale vždy je to signál, že jsme sešli z ideální cesty.

Plahočení lidského pokolení

Druhou skupinou jsou zákony přírodní, které rovněž platí pro všechny stejně a rovněž se vyplatí je znát a řídit se jimi. Velmi často se prolínají s těmi společenskými a můžeme je nazvat i jako zákony univerzální anebo také zákony univerza, tedy vesmíru. Do této kategorie spadají samozřejmě i fyzikální zákony, o kterých se učíme na školách. Porušením těchto zákonů dostáváme zpravidla ihned rychlou zpětnou vazbu, jako například neopatrná chůze po zledovatělém chodníku, kde dostaneme "pokutu" ve formě ublížení na zdraví, a to za porušení gravitačního zákona a "vyhlášky" o smykovém tření, případně o nakloněné rovině.

Do této druhé skupiny bych zařadil speciální podkategorii fyzikálních a univerzálních zákonů, nebo spíše zákonitostí, za jejichž porušení platíme často dlouhodobě v podobě dluhu. Tento dluh splácíme vlastní krví, vlastním zdravím a bohužel nejde splatit penězi, jako většina předchozích reliktů. A stejně tvrdě zde platí pravidlo, že neznalost těchto zákonů vůbec neomlouvá! A jejich porušování je přísně trestáno! Ale to nejhezčí na tom je, že platí opravdu pro všechny a bez výjimky :-).

Ve zkratce tím říkám, že pokud se budu chovat za polárním kruhem stejně jako v rovníkové Africe, tak pocítím dopady svojí hlouposti zcela okamžitě a platí to samozřejmě i naopak. Všichni se teď určitě usmíváte a říkáte si, no jo, ale snad nikdo není takový pitomec, aby se takhle choval a neuváženě riskoval zdraví a dokonce i život. Omyl vážení, drtivá většina se chová přesně takto a ještě za to často platíme nemalé peníze! A teď jak to vlastně myslím.

Myslím tím, že je naprostý hazard se zdravím, když všichni děláme totéž a posloucháme stejná doporučení a zaručené univerzální rady, jak například zhubnout, jak začít sportovat, jak a co jíst, kdy jíst, jak chodit, jak sedět, co studovat, kde a jak pracovat, apd. Už od školky dostáváme všichni stejný program, který je pro někoho prospěšný, ale pro někoho destruktivní. Možná je to výhodné pro normalizaci společnosti, pro tvorbu závislých a nemocných služebníků, ale pro jednotlivce může být tento přístup naprosto destruktivní!

Musíte si uvědomit, že jsme každý jiný, a to hlavně svojí tělesnou konstitucí. Co jednomu dělá dobře, druhému může ublížit! Aby naši předkové přežili, tak se tisíce let adaptovali na své prostředí a empiricky se neustále učili z chyb a zkušenosti si předávali z generace na generaci. Avšak díky stěhování národů a měnícímu se klimatu na planetě, které probíhalo od nepaměti a probíhá dodnes, už prakticky nejde určit odkud vůbec člověk pochází a pokud si necháte udělat DNA testy, tak vám vyjde taková směska, že se nebude stačit divit, od Afričana, Asiata až po Eskymáka, o tom vůbec nepochybujte. Ale i díky této různorodosti DNA je schopen člověk přežívat a nějak se vyvíjet.

Jak jsme si psali výše, tak každý člověk funguje trošku jinak, trošku jinak spaluje, má jiný metabolizmus, má jinou genetickou výbavu a co funguje jednomu jako lék, tak pro druhého může být jedem. To je fakt a berte to jako důležité dogma. Už jen fakt, že jen asi 10-20% Asiatů dokáže trávit kravské mléko, 20-30% černochů je na tom stejně, ale pro bělochy je tento podíl 90-95%. (jen ilustrativně pro intoleranci laktózy, přesná čísla si zvídavý čtenář může dohledat sám).

Takže až příště budete číst zaručeně nejlepší složení výživového talíře, tak to prosím berte s velikou rezervou a opravdu jako obecné doporučení, které říká, že když budeme jíst moc tuků a cukrů, tak asi nebudeme úplně zdraví, ale víc bych si z toho nebral. Existují různé výživové styly podle krevní skupiny, podle postavení měsíce a podle zaručených odborníků slavných z TV... Mohou mít pravdu, ale taky nemusí a já bych si to na triko nevzal.

Naštěstí existují různé pomůcky, jak se poznat a určit svoji konstituci a k ní i doporučení, co je pro mne vhodné a co nikoliv. Hlavně ale potřebujete zdravý rozum a poslouchat svoje tělo, to je ten nejmoudřejší rádce a výživový poradce pod sluncem! Něco vám chutná, ale nemusí vám to dělat nejlépe a čím jste starší, tak budete na takové věci citlivější. Mladý organizmus totiž snese mnohem více prohřešků, ale určitě si i tak zaděláváme minimálně na špatné návyky ve vyšším věku, a to může být problém.

Existují diagnostické metody, které jsou empiricky ověřené, tím ověřením myslím tisíce let zkoumání metodou pokus-omyl. Tyto metody vykazují velmi solidní a statisticky věrohodný vzorek a používala je téměř každá vyspělejší civilizace v různých podobách. Dnes se dochovaly často pouze fragmenty těchto metod a asi nejvíce zachovalý a tím i nejdokonalejší systém pochází ze staré Číny, který se dodnes v různých podobách používá. Celkem snadno lze v člověku číst jako v knize a celkem bezpečně tak poznat konstituci člověka. Tedy určit, co člověka přibližuje k pevnému zdraví, a naopak, co ho od něj oddaluje.

Snadno pak lze určit typ člověka, kterému bude dělat velmi dobře denně půl kila syrové zeleniny, ale druhému to může těžce ubližovat, nebo naopak, jednomu bude dělat dobře pikantní koření a pečené maso, ale pro druhého tohle může být smrtící. Někdo si dá rád jogurtek na snídani a je fit, ale někoho to může stát jeho vzácnou celodenní energii a je rád, že doklepe do večera. A takto by se dalo pokračovat do nekonečna...

Zkušený terapeut často snadno rozpozná vaši konstituci pouhým pohledem, ale přesnější je dát pár dobře mířených dotazů, to už má pak celkem jasno a pokud ani tehdy úplně neví, tak se s radostí opře o přesné určení na základě prenatálních tabulek spočítaných před tisíci lety mudrci prastaré Číny. A to jsou překvapivě přesná data, která vychází z cyklů univerza a které mudrcové vypozorovali a zapsali. Je velká zábava číst v tabulkách, které někdo sestavil před více jak 5000 lety a zjistit tak, jaké bude příští týden asi počasí, případně jaké bude za 100 let :-). Zpětně to vychází až neuvěřitelně přesně.

Tímto způsobem se dokážeme podívat na život člověka a číst v něm jako v knize. Vidíme jeho zdravotní zátěže, které si přinesl na tento svět, poznáme, zdali kráčí po své ideální životní cestě, nebo z ní sešel, dokonce dokážeme zjistit, zda se k sobě dva partneři opravdu hodí, případně poupravit jejich konání, aby se snesli a v neposlední řadě lze vyčíst jaká je kdo konstituce a co mu dělá dobře (pohyb, strava, životní styl), nebo co mu škodí a tím jej nasměrovat zpět do správných kolejí, kdy se mu v životě dařilo o poznání lépe.

 

Abyste měli představu, jak takový rozbor vypadá, tak se podívejte na jeden modelový příklad ZDE.

AH


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

čtenář 16. 2. 2018
 


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím