Antonín Hlavinka Antonín Hlavinka
hodnocení článku:
100 %


Co vše víme o konopí a nemocech

11. 4. 2016

Existují desítky pseudo-vědeckých studií, které se snaží ukazovat, jak mladí uživatelé konopí trpí mentální degradací, sociálními problémy a jiné hrůzostrašné utrpení. Avšak podle výsledků studie publikované v The Lancet nebyla taková přímá vazba s problémy výše potvrzena. Cílem studie bylo zpětně projít 48 dlouhodobých studií, ze kterých bylo 16 vybráno jako vysoce kvalitních, ale nikde se nenašla přímá vazba s násilným, antisociálním chováním mladistvých.

Co vše víme o konopí a nemocech

Naopak další studie z King's College ukázala, že občasné užívání konopí může zlepšit koncentraci. Například studie zveřejněna v American Journal of Epidemiology testovala mentální funkce a paměť u celkem 9000 Britů ve věku 50 let a u těch, kteří užívali nelegální drogy do svých 40 let si vedli stejně a dokonce o něco málo lépe, než ti, kteří nikdy drogy neužívali.

Dr. William Courtney se rozhodl, po nátlaku otce 9ti měsíčního batolete, které mělo nádor na mozku, léčit dítě konopným olejem místo chemoterapie a ozařování. Nejdříve k tomu byl Dr. Courtney skeptický, ale přesvědčily ho impozantní výsledky touto léčbou. Dítě dostávalo dávky 2x denně, které se postupně navyšovaly. Po 2 měsících došlo k dramatickému zlepšení, že dokonce i pediatr onkolog jim dovolil pokračovat v této léčbě místo té klasické. Po 4 měsících nakonec tumor úplně zmizel a po 8 měsících byla léčba ukončena s tím, že mozková tkáň byla zcela v pořádku. Dítě nemělo žádné vedlejší nežádoucí účinky a nyní se tomuto dítěti přezdívá zázračné dítě, které reagovalo na tuto léčbu opravdu velmi dobře, což nemusí znamenat, že takto bude reagovat vždy a každý, je potřeba vždy případ od případu konzultovat s odborníky.

Zde uvedu několik největších dokázaných zdravotních přínosů marihuany.

1. Rakovina
Aktivní složky marihuany kanabinoidy v laboratořích zastavily růst tumorů a dokonce zabíjí rakovinné buňky. Západ tohle ví už dlouho, leč aktivita v této oblasti jde komplikovaně přes farma průmysl ze zřejmého důvodu.

2. Tourettův syndrom
Tedy nekontrolované tiky, grimasy v obličeji, ale i různé nedobrovolné pazvuky. Už první dávka podaná 12 dospělým pacientům ukázala výrazné snížení obtíží a příznaků po dobu několika hodin v porovnáním s placebo dávkami.

3. Záchvaty
Konopí působí také jako svalový relaxant, antispasmodicky a ukázalo se, že je výborným pomocníkem právě pro léčbu různých záchvatů. Již nespočtu pacientům se výrazně ulevilo v této oblasti.

4. Migrény
Od doby, kdy byla marihuana legalizována v Kalifornii v USA, doktoři hlásí, že již léčili více jak 300 tisíc případů migrén, kterým konopí pomohlo a konvenční léčba nikoliv.

5. Zelený zákal
Léčba glaukomu byla doposud asi nejlépe zdokumentována a neexistuje dosud jediná studie, která by velmi pozitivní přínosy na léčbu zákalu vyvracela.

6. Rozstroušená skleróza
Efekt konopí na pacienty s RS byl také již mnohokrát názorně dokumentován a marihuána prokazatelně zmírnila neurologické příznaky a svalové křeče, které tato nemoc způsobuje.

7. ADD a ADHD
Asi před rokem proběhla dobře dokumentovaná studie USC, která ukázala, že konopí (konopný olej) není pouze dobrá alternativa za Ritalin (což je prakticky slabší "perník"), ale dokonce jej předčí hlavně díky absenci nežádoucích účinků.

8. Dráždivý tračník, Crohnova choroba
Konopí také ukázalo, že dokáže pomoci se symptomy chornických onemocnění trávícího traktu, jako je nausea, průjem a bolesti břicha.

9. Alzheimer
Navzdory tomu, co si můžete přečíst o tom, co dělá marihuana s mozkem, tak v roce 2006 bylo dokázáno institutem Scripps, že THC obsažené v marihuaně dokáže působit proti změnám na mozku, které způsobují Alzheimera.

10. PMS - premenstruační syndrom
Stejně jako v případě dráždivého tračníku, dokáže marihuana úspěšně léčit křeče a diskomfort, který způsobuje PMS. Léčba tohoto syndromu konopím se v moderních dějinách datuje již od dob královny Viktorie.

Dále bylo dokázáno, že marihuana působí preventivně proti rakovině, snižuje srdeční infarkty až o 66% a u diabetes závislost na inzulínu o 58%. Dále je konopí známo pro svoje protizánětlivé a antioxidační účinky, výborné účinky má při léčbě astmatu a obecně je silné proti autoimunitním onemocněním.

Zdroje:

https://youtu.be/8Md2WNqqxTQ

http://www.huffingtonpost.com

http://www.collective-evolution.com

http://www.cancer.gov

http://tv.greenmedinfo.com

http://www.nature.com

http://michiganmedicalmarijuana.org

http://www.sciencedaily.com

http://science.naturalnews.com

Předchozí konopný článek si přečtěte zde.


Zaujal vás článek?    


Související metody

Názory a hodnocení

Tomáš Skácel 18. 5. 2016
 

Svatá pravda, nechte nám všechny kouzelné byliny, která nám tu byly dány pro naše zdraví!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím