Antonín Hlavinka

Ing. Antonín Hlavinka

100 %
Lesní 679 Náměšť na Hané 78344
antonin@znamyterapeut.cz
http://www.swallowenterprise.com

Adresa tohoto terapeuta je pouze přibližná

O terapeutovi

Nepovažuji se úplně za terapeuta, ale pouze za nadšence celosního přístupu k životu, a mám rád TAO :-)

Asi jako většina z nás jsem byl kompletní materialista a bezduchý pokrytec, který se řídil zaručenými radami na šťastný a zdravý život ze sdělovacích prostředků, reklam a jiných bezduchých zdrojů. Jediným cílem bylo dostudovat VŠ a najít si dobrou práci, abych mohl machrovat před známými a spolužáky jak se to dobře mám, co si mohu všechno ve svém věku dovolit. Myslím, že to známe asi všichni, Egu jsem poručit neuměl.

Jak šel čas, vystudoval jsem, našel jsem si lukrativní práci, oženil jsem se a narodili se nám děti. Před tím jsme však stihli celkem dost cestovat a patřičně si užívat tvrdě vydělaných peněz, ještěže v té době nebyl Facebook... Naštěstí se nám narozením dětí začaly celkem měnit hodnoty a díky všem komplikacím spojeným s narozením dětí a celkem velkými následnými obtížemi jsme začali přemýšlet trochu jinak.

V té době někdy okolo roku 2009 jsme se začali "probouzet", hodně jsme četli zajímavé knihy, poznávali jsme zajímavé alternativní terapeutické metody, na kterých jsme viděli jak moc dokáží pomáhat z relativně bezvýchodných situací. Tímto započala opravdu velká "jízda", která neustále nabírá a žene nás to dál a hlouběji do poznání sebe sama, světa a vesmíru...

Od té doby jsem se jako velký pragmatik, materialista a ajťák nesčetněkrát přesvědčil, že spousty metod alternativní a celostní medicíny, někdy až spirituální a mystické obory, prostě fungují a do dnes mě nestačí překvapovat. Prošli jsme si technikami šamanskými, psychoterapeutickými, holistickými i zcela pragmatickými, kde každá z nich má nezastupitelné místo a roli na tomto světě a vždy s velkým vzrušením a nadšením se vrhám do jejich poznání!

Na své cestě jsem narazil na spoustu učitelů a průvodců a dnes již nehodnotím, zda a jací to byli lidé, ať dobří, hodní, sluníčkoví a féroví, či to byli pouze jejich masky, ale beztak jsem se nejvíce v životě a pro život naučil, když jsem čelil těm zdánlivě temnějším průvodcům, kteří mi ukázali kam bych určitě nechtěl padnout...

Aktuálně se věnuji asi nejobšírnějšímu dochovanému učení a tím je Taoismus, staré učení čínských mistrů Ham Yu a ještě podrobněji se věnuji jednomu z výhonků tohoto učení a tím je tradiční čínská medicína, konkrétněji v aplikaci jako diferenciální celková diagnostika vzhledem k člověku, prostoru a času, ve kterém se každý jeden z nás nacházíme a co nás v tomto prostoru a čase nejvíce ovlivňuje. Samozřejmě je mým cílem a taky snem, jakýmsi svatým grálem, pochopit fungování světa, vesmíru a podobné otázky :-) . Samo si mě to zavolalo a postupně jsem zjistil, že se tím významně zaobíral i slavný C.G. Jung, který se iťingu věnoval přes 30 let a jeho slavné teorie jsou v základu vystavěny na tomto umění!

Je úžasné postupně pozorovat, začínat vnímat a chápat co, jak a proč se mi v životě děje a zároveň mít aspoň ten pocit, že má člověk v rukou nějké nástroje, pomocí nichž může být strůjcem svého zdraví, štěstí a osudu. 

 

Postupně jsem se začal taoistické kosmologii aktivněji věnovat a napsal jsem k tomuto tématu ebook. Pro zvýšený zájem okolí jsem začal poskytovat služby spojené s knihou. Veškeré informace najdete zde na profilu knihy.

Fotografie

TAO

Certifikáty


Soubor typu pdfHam Yu - škola bílého jeřába(681,8 kB)zobrazit
Soubor typu pdfAkademie TČM Brno(753,2 kB)zobrazit

Mé články

Zobrazit všechny články

Názory a hodnocení

Martin 8. 8. 2018
 

Antonín mě velmi posunul na mojí cestě osobního rozvoje, hlavně mi pomohl pochopit sám sebe, jeho umění vhledu do lidské duše je až nadpozemské! Používá staré nástroje čínské kosmologie a umí v těch datech a číslech číst tak pravdivě až člověk žasne, kolik toho o nás vypovídá datum narození (jsem se chvílemi cítil jako svléknutý do naha, jak moc mi viděl i na moje skrývané aspekty). Hlavně jeho schopnost všechny informace propojit a interpretovat to je ohromujicí! Prostě velká vděčnost, že jsem se mu dostal pod ruky. Díky!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Podobní terapeuté z Olomouckého kraje

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím