5000 let stará předpověď počasí na srpen 2018

8. 8. 2018

Nejspíš se podivujete, co je to za blbost. Ale staří mistři prostě nebyli hloupí a měli přírodní cykly vypozorované mnoho tisíc let a dokázali tak sestrojit tabulky, které jsou platné ještě dalších mnoho staletí dopředu!

5000 let stará předpověď počasí na srpen 2018

Podívejte se sami, co si staří čínští mistři mysleli o srpnu 2018, který je v roku hliněného (zemského) psa. Na obrázku vidíte celý měsíc a jeho charakteristiku z tabulek, které jsou opravdu několik tisíc let staré! Je to pouhá statistika, kterou prostě zapsali do tabulek po dlouhém empirickém zkoumání. Na první pohled je vidět, že srpen bude relativně teplý, hned zjistíte proč...

Samozřejmě vše je stavěno na 5ti prvcích, což je takový základ chápání univerza tehdejší logikou, která je ovšem platná neustále. A ve zkratce, co je zelené a červené, tak je Jang (dřevo a oheň, jaro a léto) a to znamená teplo :-), co je žluté je země a je to tzv. babí léto, co je fialové je kov a tudíž podzim a ochlazení a co je modré znamená vodu, či zimu. A ještě zde vstupuje oranžová (což je také silný jang a značí "perikard" a "tenké střevo", což jsou jangové orgány a patří k prvku ohně - srdce).

Pozor všechno tohle je realivní a tudíž modrá v létě neznamená zimu a sníh, ale pouze relativně chladněji a deštivěji oproti jiným dnům. Stejně tak červená znamená velké horko, víc než je očekávaný letní průměr v daném měsíci! Takový zlatý střed je žlutá a tedy země, to je jakoby normální stav.

A podívejte se na aktuální období, den a týden. Jak se přesně ochladilo a jak dlouho bude ochlazení trvat a kdy zase nastoupí horka...

POZOR, nemusí to sedět zcela přesně na den, tabulky jsou přepočítané pro oblast střední evropy (časové pásmo) a tudíž tento náhled platí jakoby globálně pro celou oblast a ukazuje jakýsi charakter a náhled počasí. Lokální výkyvy zde nejsou vidět... Ale i tak se dá určit, kdy přezout zimní gumy, nebo zasadit první semínko do hlíny ;-).

Pokud byste se rádi dozvěděli více o tomto učení, tak se velmi brzy objeví ebook na toto téma na našem portálu a facebooku. Sledujte to ;-)

Antonín za znamyterapeut.cz


Zaujal vás článek?    


Související metody
  Zpět na seznam článků

Názory a hodnocení

Nikdo nehodnotil, buď první, kdo se podělí o své zkušenosti!


velmi dobré


dobré


neutrální


slabé


velmi slabé


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím